bugün

entry'ler (18)

asansör rüyası

Yılda 4-5 defa mutlaka görürüm. Ama neden hep asansör? Ya durması gereken yerde durmaz, hızlıca aşağı ya da yukarı çıkar. Ya da asansör yarıda kalır, dışardan açarlar tırmanarak çıkarım. Buna benzer rüyalar.
Az önce psikolojik danışman olan bir arkadaşa sordum. "Kontrolcü bir yapın varsa, kontrolünü kaybettiğini düşündüğün zamanlarda görüyor olabilirsin, çünkü asansörü de kontrol edemiyorsun" dedi. Bayağı mantıklı geldi.
Hadi yeşillendirin burayı, var mı benim gibi asansör rüyası gören ya da aynı metaforu ara ara gören?

dolap gardrops satış yapmak

iki uygulamayı da aktif olarak kullanıyorum ama 1-2 senedir. Lakin bir ürün beğeniyorum ama kargo parası hizmet bedeli derken almaktan vazgeçiyorum. iyice cozuttular. Satmaya çalışsam bu sefer her satıştan %15 kesiyor. 250 TL ve üzerinde kargo satıcıya ait. 300 TL ye ürün koysam 45 TL komisyon en az 40 TL kargo ( tabi sattığım ürün boyut olarak büyük ve ağırsa kargo bedeli de daha fazla. Kısaca uğraşmanın anlami yok. Valla bu uygulamaların ömrü bitiyor galiba artık. 5-10 fazla verir sıfırını alırim.

dinsiz diye bir insanı sevmemek

Saygı duyarım ama sevmem.

online ingilizce kurs

ingilizceye oldum olası merakım var ama ama bir türlü ilerletemedim. Sonra 5 yıl önce English Central'e üye oldum. 3 aylık 200 TL idi. Deslerde sınır yoktu. Cazip bir uygulamaydı. Sonra bu sene tekrar arayışa girdim. Birçoğunu araştırdım. Belki daha iyi uygulamalar var ama hem ekonomik hem de ekstra çalışma alanı olduğu için tercih ettim. Hocalar genellikle Filipinli. Şimdi Türk öğretmenler de var. Ama siz kendiniz seçiyorsunuz zaten. Sömürge ülkesi olduğu için ingilizce ikinci ana dilleri. Tabi bir ingiliz ya da Amerikan gibi değil. Ama ben gayet memnunum. Özellikle destek ekibi sorunlara anında çözüm buluyor. Kafanıza takılan bir nokta olursa cevaplarım. Eğer üye olmak isterseniz benim linkimden üye olursanız çok sevinirim. Hem siz hem de ben indirimden faydalanmış olurum. https://tr.englishcentral.com/invite/KN9dBpDcLLxz

sabah çorba içmek

Dedem hala her sabah önce bir kase çorbasını içer, artı normal kahvaltı yapar. Çift dikiş gidiyor adam

gece acıkmak

Gece yemek yemek insana gündüz vakti yemekten daha çok haz veriyor ama bir de kilo yapmasa....

sözlük yazarlarının canı ne çekiyor

Çiğ köfte kış gecelerinde iyi gidiyor yaa

çay mı kahve mi

I LOVE ÇAY

fazla kahve tüketmek

Günümüzde güne kahveyle başlamak, Expresso cappuccino felan içmek özenti değil mi ya? Kahve içince popüler ve cool oluyorsunuz sanki yaa.

başıboş köpek sorunu

Saldırgan olmasa uysal olsa bile insan korkuyor yanından geçerken, bir de bazen 3-5 adet oldular mı, vay haline

neden evlenmiyorsun

Olmayınca olmuyor arkadaş işte...

şirketin olsa işe almayacağın tipler

Eğer kendini çok fazla ve gereksiz övüyorsa almam. Ne zaman böyle bir tiple karşılaşsam içleri boş çıkıyor. Genellikle kendilerinin eksik olduğu konularda kendilerini övüyorlar. Hiç şaşmadı diyebilirim.

gün menüsü

Kısır, patates salatası, sarma ve kek derdim ama artık o onların yerini cheesecake, trileçe, cupcake, tart vb. aldı

peki diye cevap veren erkek

Yani kısaca başından savma kısa yoluna basmış arkadaş.

nöbetin bitmemesi

işin olduğunda olması gerektiğinden fazla uzayan, ama müsait olduğunda erkenden biten....

mide bulantısına iyi gelen şeyler

Naneli şeker ya da sakız. Gerçekten çok iyi geliyor.

söz nişan nikah kına düğün istemeyen kız

Aslında çok var ama ülkemizde birşey istemeyen kız salak yerine konunca hepsi istemesi gerektiğini düşünüyor. Kısmen de haklılar.

uykunun gelmemesi

En zor durumlardan birisidir. Uyumak istersin ama bir türlü olmaz, bu sebeple dinlenemezsin de