bugün

entry'ler (119)

sözlük yazarlarının itirafları

Hayatta bir grup var, fena halde yalnizlikla sinaniyor.

30 mart 2014 bursa yerel seçim tahminleri

Akp : 1.5 ustu 1.13
Chp : Ms 1 1.70
Mhp : (h)1 2.20
Bdp : 7+ 22.00

bir erkek sadece zeka ile tavlanır mı

Sadece zeka ile tavlanmaz, yemek sadece agizla yenir mi?

taksim gezi parkı

ağaçlarının kesilmemesi için uğruna nice ciğerlerin gazla dolduğu park.

Şöyle ki;

29 Mayıs 2013 Tarihinde çevreye duyarlı bir topluluk tarafından bir grup "halk"ın bir araya gelerek ağaçların kesilmesiyle başladı her şey. Ne olduysa bu çevreci gruba polisin sert müdahalesinin başlamasıyla oldu. Önce orantısız bir şekilde pkk yanlılarına bile yapılmakta cesaret edilemeyen müdahale şekli, birebir türkiye cumhuriyetinin vatandaşlarına yapılmıştır. suçları sadece gölgesinde serinledikleri ağaçlara, gövdelerini siper etmeleridir. bu orantısız müdahale vicdanı olan her türk vatandaşını rahatsız etmiş, polis ve halk karşı karşıya gelmiştir. dönemin başbakanı r. tayip erdoğan'ın halkıyla inatlaşan, örneğin " %50 oy bize bu hakkı verir", " üç beş çapulcu ayyaş", " biz % 50'yi zor evde tutuyoruz" gibi söylemleriyle gerilim yükselmiş. kendi fikrinde olmayanları ötekileştirmiştir. medyanın üzerine düşen görevi yeterince yerine getirememesiyle, halk kendi medyası olan "sosyal medya"yı kullanmış, bu platformlar üzerinden halk olaylar hakkında tarafsız bir şekilde bilgi sahibi olmuştur. ancak her kaos ortamında olduğu gibi bu durumdan çıkar sağlamak isteyen gruplar da yok değildir. duruma sadece çevreci eylem olarak katılan halkın arasına, provakatörler de dahil olmuş artık eylem masumiyetini iyice kaybetmiştir. herkes ortaya çıkan hareketleri kendi ideolojisine göre yorumlar haline gelmiş, kişiler tarafsızlığını yitirmiş, vicdan, akıl, sağduyu durup düşünme, eyleme geçirilen faaliyetlerde çok geri basamaklarda yer almaktadır. başbakanın ülkesinde bu denli bir kaos varken yurt dışı gezisine çıkması halkı iyice kızdırmıştır. akp, başbakanın dönüşünde 10 yıllık iktidar olmanın verdiği güçle parti il başkanlıklarını organize etmiş ve havaalanında görkemli bir karşılama düzenlenmiştir. bu karşılama da bir devlet kahramanı gibi dünyaya servis edilmiştir. bu dönemde açıklamalarıyla cumhurbaşkanı abdullah gül çevrecilerden özür dilemiş, ünlüler ve fikrine saygı duyulan kişiler ortamı yumuşatmaya çalışmış, ancak başbakanın sert tutumu devam etmiştir. halkıyla inatlaşan başbakana tarihte ilk kez rastlanması artık kutuplaşmayı daha da belirgin hale getirmiştir. öyle ki karşısındakinin düşüncesine değil saygı duymak, dinlemeye dahi tahammul edilememektedir. muhalefet partilerden chp önce bu kaostan nemalanmayı istemiş (iptal edilen kadıköy mitingi) ancak yine sosyal medya üzerinden partiye oy veren duyarlı vatandaş bu durumun yanlışlığını yetkililere iletmişlerdir.her ne kadar kirletilmiş olsa da, bu eylemde öne çıkan düşünce, akp'nin "dediğim dedik, yaptığım yaptık" tavrı, faşist yönetim anlayışıdır. neticesinde bir ağaç ile başlayan eylemin, akp fikirleri ve projelerinin dayatılmasına dur deme çığlıdır. 16. günündedir. kaos ortamında kimse kural tanımazdan yola çıkarak, dürüstlük yitirilmiştir. yalan haberler, 10 yıl önce olan olayı eylemlerde oldu gibi göstermek ve halkı kışkırtmak da buna bir örnektir. bunları ayırt edebilmek de insanın "top'a basmasıyla" mümkündür.

herkese bol kollektif eylemler.

sözlük yazarlarının itirafları

Elif’e sesleniş…

Bir gündü, hava ılık…
Ve cadde kalabalık…
Bir kadın sapıverdi önümden dönemece;
Yalnız bir endam gördüm , arkasından, ipince.
Ve görmeden sevdiğim, işte bu kadın dedim,
Çarpıldım sendeledim.

Çarpılmak ve sendelemek…
Düşünmek “acaba”ları, tüketmek bütün “keşke”leri cepte ne varsa…
ilk karşılaştığımız gün, yanında oturmam ve senin gülüşünle gözlerinin ışıltısı arasındaki ahenk…
Haldeki çarpılmak kısmı bu olsa gerek…
Aramızdan geçen uzun bir nehir ve bulunamayan köprü…
Aramak, ulaşılabilirliğini zorlamak, dokunabilmenin hırsıyla…
Ama bulamamak ve sendelemek…
Vazgeçmemek, her şeye rağmen, “yardım” ateşi yakmak…
Çıkan dumandan “benim sesim olur musun?” temennisinde bulunmak…
Seslenişim şansımın sürekli bana “nanik” yapışındandır…

Bilirim bu karmaşadaki” kahraman” rolünü…
Sandalyeyi ters çevirmiş, seni hayranlıkla izleyen ben…
Hep acelesi olan, bir yerlere yetişmeye çalışan sen…
Durup bir bakar mısın? Sandalyedeki adama…
Yanıma gelip, tutar mısın uzattığım eli...

El ele girebilir miyiz? Bundan sonraki hayatımızın ilk gününe…

Edit: Beyler bu yolu denemeyin, başarısızdır:)

gülşen

demet akalin'dan hallice sarkici. sanatci bu hatunun kaldiramayacagi kadar agir bir sifat.

sigaraya başlayacaklara tavsiyeler

su hayatta neyi yapmamak isterdin deseler, o uzatilan ilk sigarayi almazdim derim. tavsiyem baslamamanizdir. goturusu vardir, getirisi yoktur. rahatlamak mi, acin eric satie dinleyin. verilmemesi gereken tavsiyelerdir. (bkz: )biliyoruz da konusuyoruz.

eski sevgiliyle barışma yöntemleri

ex'ten next olmaz ey yuce yazar. denemeyin, tekrar hata verir.

bilgisayarı açınca girilen ilk üç web sitesi

yandex-> google.

12 mart 2013 schalke 04 galatasaray maçı

galatasaraylilarin uyumadan once save yapmasi gereken mac.

gece uyandırıp seni seviyorum diyen sevgili

bkz: mesaj at mesaj at

kaşar algısı yaratan kız isimleri

Tuğçe, tuçe, meltem, nilay gibi isimlerle dolaysiz baglanti kurulabilir.

sineklerin çok kadirşinas hayvanlar oluşu

bkz: sakaysa cok komik ciddiyse hic komik degil.

cep telefonunu kurcalayan sevgili

iki turlusu vardir;

Model 1: kurcalayan ve kurcalattiran birbirine girer cunku gorulmesinden korktuklari vardir, guven eksikligi icerir.

Model 2: Telefon ortada birakilir saklayacak birseyi yoktur, kurcalanmasinda tedirgin olacak, 1. modelde meydana gelen tartismalar iki tarafin seffaf yasam tarziyla kucuk sebeplerden buyuk kavgalar cikarmayacak kadar kalitelidir.

gelecekteki sevgiliye not

gel de, biriktirdiğim sürprizlerimi unutmadan yapayım birer birer.

türk halkı

25 sehit uzerine sol frame dolmus durumda ki olmasi gereken de budur. recep tayip erdogandan zerre kadar hazzetmeyen bir yazar olarak bu olayda da onun ve kurmaylarinin ihmalkarligindan soz etmek yerinde olacaktir ancak sadece ona baglamak insafsizlik olur. hangi basligin altina yazsam diye dusunurken turk halki geldi karsima. suphesiz ki rte teror politikasinda sinifta kalmistir. soyle de dusunmek gerekir ki, irak, suriye, kafa tutan bi iran ve turkiye. siralama asikar bir sekilde gozukmektedir. once ic savas ciksin sonra biz mudahale eder ve yok ederiz mantigiyla kurulmus basit ama sinsi bir stratejidir. ergenlere soyledigimiz klavye kahramanligini suan tc basbakani hergun girdigi tweetlerle basarili bir sekilde ergenlssmekte. ancak bize dusen gorev su ki; turk halkinin birligini bozmak istryen dis guclere karsi birlik ve beraberlik icinde bulunmak, turkun turkten baska dostu yoktur sozunu kulagimiza kupe etmektir. elbetteki pfovakasyonlar olacaktir ama bunlari iyi analiz etmeli ve sogukkanli davranmaliyiz. ataturkun de dedigi gibi: Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. ben savasmaya hazirim ama yurdumun vatandasiyla degil, huzurumuzu bozan hainlerle, ya siz?
tanim: soguk kanli olmasi, galeyana gelmemesi gereken topluluktur.

kızım olsa ben de dudaklarını öperim

romantik baba kız ilişkisidir.

+babaaaaa param bitti benim :-(. bi ellilik atsana.
-sus bi daha duymiyim. muxxxxx.

üniversite arkadaşlığı vs lise arkadaşlığı

üniversite mezunları ve lise mazunlarının 10 yıl sonra hala kimle görüştükleri sorularak cevabı alınabilecek karşılaştırmadır.

küfür eden insanın daha samimi olması

http://galeri.uludagsozlu...1%C5%9F-taktikleri-76205/

klişeleşmiş tıp cümleleri

hasan, zenan ela çabuk acile!