bugün

entry'ler (9)

av mevsimi

cem yılmaz iyi oynamış.psikopatlık yakışmış, hakkını da veriyor. türkü söylediği sahne insanınn içini bir hoş ediyor.bir de gittiği bardaki grup da çok güzel bir şarkı söylüyordu.benim aklımda cem yılmaz kaldı o kadar diyim.ulan bakış açısının değişmesi gerektiğini bile adam nalları dikerken gösterdi, sikiyim senin avcılığını be avcı. filme gelince güzel izlenir ama öyle mükemmel bir film değil bence.

apaçi

aqa ayıkırsında ayıkmısınki hani, bayıkkende ayık bakar gözlerim demisin cözümleyemedim tarzı yorum yapabilme yetisine sahip rodos şövalyelerine benzeyen insan..hani anlatabildin mi bilader?

nargile

uzuuun uzun sohbetlere yelkendir.zira bir nargile uzun süre bitmez, ucuzdur, nasıl olduğu bilinmez bir yandan çekilirken çok da iyi sohbet ettirir.mesela ben elmalı severim, naneli de hoştur.hele ki o duman ağzınızdan yoğun yoğun çıktığında kendinizi arap emiri zannedersiniz.görevlinin maşa şıklatmaları ile közler değiştirilir.sonra yine çekersiniz içinize, fokur fokur fokurdar nargilenin suyu.bazı yerlerde anason gibi maddeler katılır kafa olur bi milyon.bazı kafeler vardır ki nargile üzerine çalışır.böylesine hoş, böylesine güzel bir şeydir velhasıl.

mahalledeki serserilere takılan ergen çocuk

olur olmadık yerlerde kendilerini bu çocuklara göstermek için barfikse yatıp duvarlara yumruklar savururlar.kolları jiletlidir asidirler.zamane tipleri arabesk rap dinlerler.geceleri aktiftirler.bütün muhit onların kardeşidir.ayıpsın kardeşim, sen nereye ben oraya kardeşim gibi laflar klişeleridir.msn, facebook iletileri atar içerir insan tırsar.karşı cinsle ilişkileri am-sik etrafında gelişmeye meyillidir.muhabbetleri genelde kavga-kız konuludur.parklarda bank üzerinde zincir sallarken kendilerini bi pok zannederler.saldım çayıra mevlam kayıra felsefesine ailelerinin üstün gayretiyle yenik düşmüşlerdir.

unutulmaz diziler

ekmek teknesi, çarli, bücür cadı, çılgın bediş, ruhsar, deli yürek, yılan hikayesi, sıdıka, beşik kertmesi, berivan, en son babalar duyar, ayrılsakta beraberiz, evdeki yabancı, çiçek taksi, dadı, tatlı hayat, bizimkiler, kaygısızlar, avrupa yakası, hayat bilgisi, mahallenin muhtarları, gülbeyaz, çocuklar duymasın, yeditepe istanbul vb...bak duygulandım şimdi.keşke şimdi koysalar da izlesek şunlardan birini, mutlu olsak.bazen tatlı hayatı koyduklarında kalbimde güzel şeyler oluyor..hey allahım şu yazıyı yazarken bile bi başkayım.

türk

mensubu olduğum ırk..genel manada içinde bir türk dünyaya bedeldir diyen yaşam formlarınıda saklar.bir gün Orta Asya ile birleşip dünyanın mına koyabileceğini düşünen insanlar da döner yer, halay çekerler.bunun yanında insana insan olduğu için değer veren yunus emreler, mevlanalar yetiştirmişliği vardır bu ırkın.üst tabaka insanlarının müziği, edebiyatı, ne kadar özenti olsa da her zaman; dağ yamaçlarında, verimli tarlalarda yaşayan insanlarının müziği, edebiyatı o kadar özgün o kadar hoşgörü ve sevgi kokar.bilim dünyasına katkıları %0.9 diye bilinmektedir.zamanında at üstünde bi elleri kılıç tutarken diğer elleri s.klerinde savaşabilme yeteneğine sahiplerdi.sonraları silah icad oldu mertlik bozuldu, siki tuttular.eğlenceli çok eğlenceli insanlardır.hırpanilikleri bile kendilerine özgüdür.''Allah'' diyince gaza gelirler.Şu insan bizim hakkımızda şunu demiş diye övünebilen, şu insan bize hakaret etmiş barbar demiş diye eziklik duygusuna çok çabuk kapılabilen bir milletdir.öğrencileri ya inektir, ya serseri.mükemmel bir eğitim sistemiyle yetiştirlmektedir çocukları.öyle ki dersaneler kimi zaman okullardan daha önemlidir, yarışmalarda ödülleri özel okullar süpürür.bu aciz eğitim sistemine rağmen baltaya sap olabilmiş gençleri de ''önüne sunulan tüm fırsatlara rağmen(!)'' gavur memleketlerine göç ederler.Bu milletin kahvehaneleri; okey şıkırtıları arasında kaybolan, çayı fondip yapabilen bağrı yanık anadolu delikanlılarıyla doludur.Yani gençleri o derece güzel yetiştirilir ki her biri bilim olimpiyatlarında, olimpiyat kürsülerinde ülkelerinin marşını dinlettirirler.Zayi olur çok dinamik diye övündükleri o genç nüfüsları.Lale devri gibi hayatla daşşak geçildiği yıllardan sonraları çok acı çekmişlerdir.yıllar yılı dikte edilmiş kalıplarla yönetilmişlerdir.insanların katledilmesine zamanında medeniyet projesi diyen tarafsız gazeteleri okumuşlardır .çocukları saçma sapan kavgalarda birbilerini öldürmüşlerdir.dışlanan güzel insanlara sahiptir bu halk.Zamanında kaybedilen büyük toprakların dost bilinen güzel milletlerin arkadan vurmalarının neticesinde büyük paranoyalara sahiptir.Tüm bunlara rağmen eğlenirsiniz bu insanların arasında.Bir kahvenin de kırk yıl hatırı vardır aralarında.Gel kız kısır yaptım bereber yiyek diyen güzel teyzelere, bu akşam Almanyanın mına koyuyoruz diyen güzel amcalara sahiptir.Müslümandır genel olarak avrupalı değilir, tam manasıyla asyalı da değildir.öyle birşeydir.

tek basina halay ceken insan

hayali arkadaşı ile çekiyor olabilir.şizofren anadolu insanıdır.

fc barcelona

més que un club derler katalanlar.öyledir.kulüpten öte bir sanat eseridir şu an itibariyle fc barcelona..

taso

çocukken bütün harçlığımı yatırdığım, bir zamanlar aylıkla beraber en büyük eğlencem olan plastik plak.cipsin içinde çıkar.yaşlı dedeler in ''kumar o kumar, atın onları çöpe'' sözlerini dinlemeden oynanırdı.okulda öğretmen gördümü bunları nedense alır, kırar, ve çöpe atardı.dünyamız yıkılırdı o an.sokak sokak gezilir tekrar kökmek suretiyle biriktirilirdi.bir zamanlar fakir ama gururlu bir çocuk vardı edasıyla birikmiş tasolar rakibi tehdit edercesine gösterilirdi.çıt yoktu oynarken.buydu taso.