bugün

entry'ler (216)

chp hdp saadet işbirliği

hepsinin hayır deme sebebi başkadır. amariga hayır diyorsa hayır demeliyiz kafasından bi kurtulun artık.

1982 anayasası vs 2017 anayasası

ikisinin de amk.

yeni bir hayatınız olsa nasıl başlasın isterdiniz

normal davranışların iyilik sayılmadığı, iyi olmanın daha zor olduğu bir yerlerde olsun isterdim.

survivor un referandumdan önemli olduğu gerçeği

aklı başında bir insanı ciddi anlamda mutsuz etme ihtimali olmadığından bakış açısına göre doğru bir önerme denebilir.

29 ekim vs 16 nisan

ne yani şimdi cumhuriyet bayramı yerine cumhurbaşkanlığı sistemi bayramı gibi bir şey mi kutlayacağız sorusunu akla getiren karşılaştırmadır.

akpli vekile yumruk atan chpli holigan

70 lerdeki sağ sol çatışması gibi parti sempatizanlarının dövüşmesi değil de direkt milletvekillerinin dövüşmesi olayı.
doğrudan demokrasi.

behzat ç

internetten en baştan izlemeye başladım da o göndermeler, bürokrasinin işleyişi hukuk sistemini anlatışı falan muazzam yaa.
türkiye'de gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biridir.

elif şirin

ya salak salak konuşmasın gayet de daha sonra yazılanlara cevap verdi milletle kavga etmeye devam etti hatırlıyoruz yani.

islamiyette ruhbanlık

(bkz: abdulkadir geylani)
(bkz: fethullah gülen)
(bkz: menzilciler)
(bkz: tillocular)

ve daha onlarcası.. malesef dindarlar bunlara prim veriyor. bunlara inanıyor. allah'a dua ederken geylani hazretlerinin sesiyle sesleniyorum diyor. ve ben dindarım diyor. sen de çıkıp "hop ne diyosun yaprağım sen" diyemiyosun. çünkü hem şaşırmışsın hem de o senden daha dindar gözüküyor.

kedilerin ibnelikleri

"kızım ver şunu, yeme gız" kulaklık, kablo vs kemirmeye devam etti ağzından alamadık kulaklığı.
"kızım oraya çıkma" -çıktı
"in gız ordan" -her tarafı dağıtarak indi
"miyav miyav miyavvvv"- odanın kapısı açıldı ve içeri girdi, 1 dk sonra "miyav miyav miyaavvv" odanın kapısı açıldı dışarı çıkması sağlandı.

imam hatip müdüründen laikliğe küfür

maalesef böyleleri müdür oluyor çatır çatır. sonra çocuklarımızın neden psikolojisi bozuk! bunlar elinde cetvelle dolaşıp kız öğrenci-erkek öğrenci arasındaki mesafeyi ölçen tipler.

3 ocak 2017 barbaros şansal ın tutuklanması

şimdi arkanıza yaslanıp bir düşünün. ülkemizde zaten azıcık siyasi damarı olan çoğu kişi kendi gibi düşünmeyen grupların bokunda boğulmasını söylemiyor mu sizce? illa "bokunda boğul" cümlesini kurmak gerekmiyor, her şeyiyle bokunda boğulmasını, ölmesini, acı çekmesini istiyor ve bunu gayet rahat ifade ediyor. mesela en son reina saldırısında bir sürü yaratık, yılbaşı kutlayanların bokunda boğulmasını istemişti zaten. barbaros şansal iyi demiş diye söylemiyorum ben bunları ama ben hiç sallamadım çünkü herkes birbirinden nefret ettiğini dile getiriyor. üstelik adamın bokunda boğul kısmına kadar olan cümleleri yanlış da değil bana göre.

330 bin tl bir mercedes e lüks diyebilir misiniz

tabi ki diyemeyiz 700bin tl'lik saat takan zafer çağlayan var bi kere. onun yanında bir hiç.

müslüman yılbaşı kutlamaz diyenlerin tutuklanması

müslüman yılbaşı kutlamaz fikrinde bir sorun yok. amaç başka kavme benzememekse benzemesin. ama bir başkası benzemek istiyorsa bırakın benzesin size ne? emin olun insanlar sadece eğlenmek için bir bahaneleri olsun istiyor eğer günahsa öbür tarafta cezasını çeker, size ne? sana ne zararı var? senin paranı çalıp mı gitti eğlenmeye. eğlenirken sana işkence mi etti?

arkadaş müslüman yılbaşı ve noel kutlamaz diyemezsin sen! şu sebeplerden dolayı kutlanması sakıncalı olabilir diyebilirsin!fikir beyan etmekle despotça "eğer kutlarsan müslüman değilsin sen!11!!!!1!!" kıvamında ithamlarda bulunamak farklı şeyler. hangimizin daha müslüman olduğuna karar verecek mercii de sen değilsin. hepsini geçtim kimse senin gibi dindar olmak zorunda da değil çünkü bu zorla yaptırılacak bir şey değil; gönül işi. bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

nardugan bayramı

Bu gün içinde tüm Türkler, ölümsüzlüğün simgesi olan ve Türk Mitolojisi'ne göre tüm insanların türediği ağaç olan Akçaçam Ağaçları süslenir[1] ve altında türlü gelenkesel oyunlar oynanır, kopuz eşliğinde şarkılar söylenir ve eğlenceler düzenlenirdi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nardugan

yazarların görmek istediği ülkeler

italya
küba
yunanistan
hindistan
panama.

recep tayyip erdoğan ın sanat eleştirisi

söyledikleri çok doğru; ancak nasıl?
eğitimi geliştirmek derken mantar gibi imam hatip türetmek mi? sanat için ne yapacak olabiliiiiiir? mesela karikatürcülüğü ele alırsak misvak gibi olmayacak umarım ortalık.

bir döneme damgasını vurmuş web siteleri

bobiler
çok güzeldi ya hala yaşıyor mu onu bile bilmiyorum.

ş şen in cumhurbaşkanlığı töreninde ödül alması

rte nin hemen yanında oturmuş olmasından büyük mutluluklar duymasam da, benim için türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusudur. nasıl ya şundan da mı iyi denebilecek kim varsa evet hepsinden daha iyi. yerim. hayranıyım.

metrodaki hükumet eleştirisi ve verilen tepki

cenab-ı allah'tan herkese zeka ihsan etmesini istediğim eylem. ben bir akp linin de bir muhalifin de kendini mantık çerçevesinde ifade etmesini istiyorum artık.

seni dinlemek istemiyorum demek istiyorsan güzel kardeşim seni dinlemek istemiyorum de. kız daha 2 cümle etmiş ki bu iki cümlede karşı çıkılacak bir şey yok adam ben erdoğancıyım falan diye zıp zıp zıplamaya başlıyor yaşasın islam falan diyor..

kızı koruyan kadın yaşasın islam diyen biri oldu diye laiklik hede hödö yapmak ne kadar mantıklı seni anlayacak olsa zaten o tepkiyi vermezdi adam. kardeşim ne alakası var islamla şimdi bu kızın söylediğinin demek bu kadar mı zor.

bildiri okuyan kıza gelince de samimiyetine hiç inanmadığım ama gene de varlığı beni rahatsız etmeyen bir grup olan halkevleri üyesiymiş. anasını satayım olur olmadık muhaliflikleriniz var, bir kere olsun pkk hakkında bi bok diyemiyorsunuz. metrodaki konuşmanın içeriğiyle ilgili bir şey söyleyemeyeceğim çünkü bir yerden sonra dinleyemedim.

kısacası (bkz: hepinizin amk)