bugün

https://www.facebook.com/.../videos/1829370250637470/
(bkz: yaşasın islam)
Hep aynı klişe sloganlar. Birkaç ezberi olan papağanlar gibi. Pkk bombayla katliam yaptığında niye ortalıkta yoklar.
Tanım: Tartışma fikir ayrılığından doğan sözlü münakaşa.

Benim metroda bağıra çağıra şarkı söylemem ile bu kızın yaptığı arasında fark yok. Özgürlük başkasının alanına girene kadardır. Kendi özgürlüğün başkasını rahatsız etmemeli.
Ayrıca ordaki adam daeşi değil akp yi savunuyor. Bunu anlamayıp ışıdı savunuyor diyen mallar var.
izleyemiyorum böyle videoları. yazıya döken bir babayiğit veyahut koca yürekli bir bağyan olursa okumak isterim.
Metroda siyaset yapiliyorsa söyleyelim herkes yapsın. insanları rahatsız ettiği sürece haksız tepkidir. Yönü hiç önemli değil.
orada kalkıp

"kes kardeşim biz istemiyoruz açıklama ben erdoğancıyım" diyen çomarı alnından öperim.

Neden öperim?

Çünkü erdoğanın ve tabanının gerçekte nasıl IŞiD ci olduğunu bariz bir şekilde bize söyleyen arkadaştır...

Lütfen diğer ak partili erdoğan tabanı çomar ordusu da böyle mert olsun ışid ci olduğunu söylesin.
izlemedim ama okudum.

bu durumun sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.
herkesin bir fikri var, bu normal ama bu denli bir öfkeyi anlamıyorum.
siz eleştiriyi çok yanlış anlamışsınız sevgili çok duyarlı insanlar. insanların ortak kullanım alanlarında bağıra çağıra fikrini ifade etmek özgürlük değil olsa olsa tecavüz olur.
yanlış ortamda yapılan bir eleştiridir.

metroda hükumet eleştirmek nedir amk?
iyi de niye bağrıyon.

sansür uygulanıyor muhabbeti hikaye, herkes her şeyi biliyor. işte kimse bunu bilmiyor, haber kanalları göstermiyor, siteler yasaklanıyor, o yüzden halk duymuyor bilmiyor sanılıyor. yok öyle bir şey, herkes her şeyin farkında. ama verilen tepki bu işte. herkes de aynı tepkiyi vermek zorunda da değil. sanki çok tepki veren bir millettik de hayret bu olaya nası tepki gösterilmiyor gibi davranılıyor. halk da artık her şeye topyekün muhalefet eden insanlardan yılmış durumda.
işte bunlar destek olmaktan çok köstek olmaya devam ettiği sürece bu durum hiç değişmeyecek.
Bunun Hükumet eleştirisi değil provakasyondur.

Tepki alacaklarını kendileri de biliyor.

Ayrıca o nasıl ses arkadaş? Kulağım kanadı.
ülkemizdeki saçmalıklar zincirinin bugünkü halkası olan videodur. ayrıca son saniyelerde tartışılan laiklik konusunda kadın haklıdır.
tam olarak budur.
http://www.youtube.com/watch?v=z6jA_Az37G4
amaç tepki alıp yobazlar, çomarlar hede hödösü yapmak gibi geldi.

hayır bi insan metroya, duyuru yapmaya giderken yanında niye kameraman götürür?

amacın duyuruyu internette paylaşmaksa; metroda işin ne?

hayır amaç metrodakilere duyuru yapmaksa; kameraman ne iş?

edit: videonun servis ediliş şekli de bi saçma; "işidi protesto eden komünist grup ve islamcı grubun sözlü atışmaları" orda ne komünist grup var ne islamcı grup.

çok acaip şeyler dönüyor sülo.
(bkz: al birini vur ötekine)
Hayır efendim suç falan değildir kızın yaptığı. Anayasa bilmiyorsunuz, hukuk bilmiyorsunuz, işinize gelmeyen şeyi suç olarak itelemeye çalışıyorsunuz. Hasiktirin. O kız anayasal protesto hakkını kullanıyor. Herkesin hakkı vardır buna. Sen de git kullan.
Sesiyle falan dalga geçenler olmuş, sizin kadar embesil insan görmedim amk.
O kız, halk evciyiz değil de ülkü ocaklıyız, osmanlı ocaklıyız deseydi, burada kıçını yalardınız. Kötü bir şey mi söylüyor orada?
Mükemmel gazetecilik ve özgür medya ışid'in öldürdüğü askerleri haber yapmadığı için, halkın yüzde yetmişinin haberi yok orada ölen askerlerden. Çünkü trt'de s.ktiğimin saçması bir dizi oynatıyor, diğer kanallarda eğlence programları, diziler, haberlerde ise ülke çok huzurlu, çok mutluyuz, başkanlık geliyor vs vs.

O kız orada ışid'in öldürdüğü askerlerden haberdar olmanızı sağlıyor orada. "Işid bu vatanın evlatlarını diri diri yaktı." dedikten sonra, oradaki şişman orospu çocuğunun "yaşasın islam" demesi, aslında ışid'e sonsuz destek çıktığının göstergesidir. Ne demek ulan yaşasın islam! Askerlerini öldürüyor senin, yaktı veya yakmadı, sonuçta öldürüyor. Kaç tane askerini katletti haberin var mı! Sizin kadar ikiyüzlü yavşak görmedim. Ulan başka zaman şehit şehit diye millete vicdan mastürbasyonu yapardınız. Şimdi ne oldu? Orada ölenler şehit değil mi?

O kız, ışid'i eleştiriyor. Işid'in öldürdüğü askerleri haber yapmayan havuz medyasını eleştiriyor. Neresi haksız aqlarım? Haber yaptınız mı? Hayır! E o zaman ne hırlıyorsunuz?
herifin tipi her şeyi açıklıyor zaten.

ah şu sünniler...
Kamuoyuna duyuru tadında yapılması amaçlanan fakat hayvanın teki tarafından engellenmeye çalışılan üstüne üstlük şiddet uygulamaya çalışması ile de daha çok sesini arttırmak zorunda kalan kızın türkiye gerçeğini gösterdiği videodur. Oradaki genç terör örgütü propagandası yapmıyor. Özellikle tek tip haber kanallarından yararlanan kesimi çok iyi tanıdığı için kamuoyuna duyuru yapmayı amaçlamış olabilir. iyi ki kamera varmış. Olmasa o adam orada kızı öldürebilirdi bile.
Edit: Düşüncemden hoşlanmayan arkadaşlar mesaj ile belirtebilirlerse kendileri ile beyin fırtınası yapmak isterim.
Gün geçmiyorki hükümet eleştirilen toplu taşımalara bir yenisi daha eklenmesin (bkz: hovercraft ta hükümet tartışması)
görsel
cenab-ı allah'tan herkese zeka ihsan etmesini istediğim eylem. ben bir akp linin de bir muhalifin de kendini mantık çerçevesinde ifade etmesini istiyorum artık.

seni dinlemek istemiyorum demek istiyorsan güzel kardeşim seni dinlemek istemiyorum de. kız daha 2 cümle etmiş ki bu iki cümlede karşı çıkılacak bir şey yok adam ben erdoğancıyım falan diye zıp zıp zıplamaya başlıyor yaşasın islam falan diyor..

kızı koruyan kadın yaşasın islam diyen biri oldu diye laiklik hede hödö yapmak ne kadar mantıklı seni anlayacak olsa zaten o tepkiyi vermezdi adam. kardeşim ne alakası var islamla şimdi bu kızın söylediğinin demek bu kadar mı zor.

bildiri okuyan kıza gelince de samimiyetine hiç inanmadığım ama gene de varlığı beni rahatsız etmeyen bir grup olan halkevleri üyesiymiş. anasını satayım olur olmadık muhaliflikleriniz var, bir kere olsun pkk hakkında bi bok diyemiyorsunuz. metrodaki konuşmanın içeriğiyle ilgili bir şey söyleyemeyeceğim çünkü bir yerden sonra dinleyemedim.

kısacası (bkz: hepinizin amk)
tarafların gayet saygısız olduğunun görüldüğü tartışmadır. kızın ciyak ciyak bağırması diğerinin söylemleri. grup dedikleri de 2şer kişi.
güncel Önemli Başlıklar