bugün

biz sanattan anlamayız, biz zenciyiz diyordu en son.
söyledikleri çok doğru; ancak nasıl?
eğitimi geliştirmek derken mantar gibi imam hatip türetmek mi? sanat için ne yapacak olabiliiiiiir? mesela karikatürcülüğü ele alırsak misvak gibi olmayacak umarım ortalık.
ilk defa başarısız olduğu bi alan olduğunu kabul eden eleştiridir. ki eminim bunun sebebi de kendisi değildir.
baslatilacak çalışmalarla bu eksiklik de diger alanlarda olduğu gibi derhal ortadan kaldırılacaktır.
ben ikna oldum.
sanat ve sanatçıya tepki olarak ortaya çıkmış bir ideolojinin siyasi yansımasının başındaki adam tarafından yapılmış eleştiridir.
hayret ilk defa bir konu da yapılan şeyleri yetersiz görmüş öz eleştiri yapmış cb şaşırdım.
imam hatip açmalıyız dememiş bu yüzden şaşırdım normalde oraya bağlaması gerekirdi bu konuyu ve sonra da tabi alkışlar. eğitim, sürekli değişen bakanlar ve onlarla beraber değişen eğitim politikaları sınav sistemleri böyle mi gelişecekti eğitim yada kaliteli okullar üretmek yerine bilimin, sanatın olduğu okullar yerine imam hatip açarak gelişecekti herhalde. kültür sanat konusuna zaten girmiyorum eğitimin gelişmediği bir toplumda bunları nasıl geliştirebilirsin zaten.
"sanatın ve sanatçının amına koyayım" dese hiç yorulmayacak aslında.