bugün

entry'ler (20)

yazarların evlilik hakkında düşündükleri

Sokrates demişti galiba mutlaka evlenin iyi kadınla evlenirseniz mutlu kötü kadınla evlenirseniz filozof olursunuz diye o yüzden nasıl bir hayat yaşayacağınızı nasıl biri olduğunuz kadar nasıl biriyle evleneceğiniz de belirler.

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

Bırak ay gitsin, sen kal bu gece.

güzel kadından mı korkulur zeki kadından mı

Ne güzel kadından nede zeki kadından korkun sadece kötü kalpli kadına aşık olmaktan korkun ne kadar iyi kalpli olursanız olun mutlaka size hatalar yaptıracaktır.

neşet ertaş

Öldükten sonra değeri daha çok anlaşılan Üstad rahmetli vefat etmeden önce iç Anadolu da falan seveni yine çoktu ama Marmara da Ege de bilinirliği dinlenirliği daha azdı ama şimdi gidin oralara genç nesil bile ilk aşklarının acısını çekerken kalpten kalbe bir yol var görünmez diyorlar. Benim için de 5 sene öncesine göre çok daha fazla dinlediğim ozan ne diyorduk Neşet Baba gel gizli gizli gel gizli gizli.

evlenmeden cinsel birliktelik yaşayan kız

bu başlığı açanın zerre kadar bu konunun umrunda olduğunu düşünmüyorum. Amaç alta yazan kadınların fikirlerine göre onlara yaklaşmak mesela biri sana ne istediğimle birlikte olurum derse yazara göre o rahattır kesin önüne gelenle birlikte oluyordur. Bana kadın veya erkeğin evlenmeden önce cinsel ilişki yaşaması aynı derecede soğuk geliyor. Sebebi ise bence insan bazı konuları daha özel yaşamalı o ilk heyecan ne yapıcaz biz şimdi tatlı telaşı herhangi biri ile olmamalı hayatınızda 2 ay sonra göreceğinizi düşünmediğiniz biriyle anlık zevkler için bu yapılmamalı tabiki bunlar benim düşüncem ama herkesin nasıl yaşadığına toplumun tüm kesimleri olarak saygı duymak zorundayız devlet de bu saygıyı güvence altına almalı.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe.

beylikdüzü

Avrupa yakasının orta direk bi insan için en yaşanılabilir ilçesi tek sıkıntısı merkezi yerlere çok uzak ama metrobüs bir nebze derman oluyor bu çareye ama siz yinede yerleşirken dikkat edin çoğu emlakçı esenyurtu beylikdüzü diye yedirmeye çalışıyor

kızların en sevdiği erkek özellikleri

sevdiğiniz bir kız size ihanet etmişse veya aşkınıza karşılık göremediyseniz buraya yazacağınız şeyler para şerefsizlik gibi kadınları küçük düşürücü şeyler olur sevdiğinizle mutlu bir yaşam sürüyorsanız huzur saygı güven falan yazarsınız unutmamak lazım ki ne dünyadaki bütün kadınlar sizi aldattı ne de bütün kadınlar sizi mutlu etti size kim ne yaşattıysa buna herkesi dahil etmeyin.

nasıl hissediyorsun

hissetmiyorum.

25 eylül 2017 kürdistan referandumu

bedeli her ne olursa olsun buna engel olunmalıdır Kıbrıs ta ambargo göze alınarak müdahale edildi ambargo uygulandı ne oldu zorluk çektik ama kendi savunma sanayimiz biraz daha gelişti burada da amaç çok belli kesinlikle müsamaha edilmemeli coğrafyamız korkakların yaşayabileceği bir bölge değil.

23 eylül 2017 fenerbahçe beşiktaş maçı

Fenerbahçe taraftarı biri olarak hakem maçı katletti bu yadsınamaz gerçek ama eğri oturup doğru konuşalım çok övündüğümüz şu takımlarımız futbol olarak bize ne veriyor bu gecenin sonunda futbol hariç herşey konuşuluyor bugün ingiltere de bu maçı izlemek isteyen birisi sizce 90 dakika sabredebilmişmidir bu eziyete niye kariyeri belli futbolcular bize gelince daha ilk derbide sahada holigan gibi davranıyor çünkü bizde kaos prim yapıyor sonra milli takım olsun kulüp takımlarımız olsun her sene Avrupa da daha fazla yok oluyor.

fenerbahçe nin derbilerde çok üstün olması

hakem bugün maçı katletti eyvallah da kaç senedir Beşiktaş ve Galatasaray ı hakem sayesinde yeniyor derseniz futbol bilginizi ortaya koymuş olursunuz.

kitap alıntıları

"mutlak seveceksin beni bundan kaçamazsın". Ruh Adam Hüseyin Nihal Atsız

90 yıl önce çökmüş bir imparatorluğa hasret duymak

90 yıl önce çöken devlette bizim devletimizdi hasret duymasam bile sonsuz sevgim ve saygım var 90 yıl önce yıkılan devletimize.

40 kilo olan kız

sorsanız basenleri çok çıkmıştır zayıflaması lazımdır.

çeşme suyu içmeyen insan

burada kastedilen kaz dağlarının yanındaki çeşmeyse içmeyen yanlış yapıyordur ama bildiğimiz evdeki çeşmeden bahsediyorsa istanbul için söyleyeyim kendinize boş yere acı çektirmeyin direkt siyanür için kurtulun.

insanların mutsuz olmasının tek sebebi

daha önce mutlu olmaları çünkü mutlu olmayan insan mutsuz olduğunun farkında olmaz.

suriyeliler benim sikimde bile değildir

kadınları çocukları ve yaşlıları saymazsak benimde çok umrumda değil ama sınırın diğer tarafına geçirelim ne halleri varsa görsün de demiyorum ülkemizdeki eli silah tutan suriyelilerden iyi bir eğitimle güçlü bir ordu kurulacağını Suriye de daha fazla söz sahibi olup bu lanet iç savaşın bitmese bile en azından etkilerinin daha az olabileceğini düşünüyorum.

yazarların yaşadığı saniyelik maceralar

bu macera zincirlikuyu metrobüste hergün yaşanır kapı açıldığında oturmak için 1 saniyen vardır eğer beylikdüzüne gideceksen ayakta gitmemek için bu dereceyi geliştirmen lazım.

sivas ülkü ocağı eski başkanının çocukla basılması

böyle hassas konulara artık şu pislik siyaset anlayışımızla yaklaşmayalım çocuk istismarı en aşağılık suçlardan biridir bunların önüne nasıl geçerizi konuşmamız gerekir.