bugün

entry'ler (38)

geniş aile

rasim ustanın zayıflamak uğruna koşarken et ete vuruyor vucudumdan alkış sesi geliyor demesiyle ... iki parmağını avuç içine vurup çıkardığı sestir bu dizi...koparttı beni..(et yiycen...ete vuracan söznün ta kendisidir.)
rtük e meydan okuyan yegane dizidir...senaristlerin önünde egilip selam çakmak boynumuzun borcudur...

geniş aile

allahım bizi gani müjde gibi senaristlerin elinden kurtardığın için teşekküler sana...
forza zekai...

zekai

ablasıyla eniştesinin ayrı eve çıkması durumda boş odaya gececek olan zekai...
-'abla, hadi toparlanın artık da akşam isyanını yeni odamda yapıyım.!' deyip; bizi kopartan sahış.

telefonda 1 mesaj alındı yazısını görmek

sevgili yapmış ve de bıkmışsak eğer...allahım sen soktun sen kurtar. cümlesini kurdurtan imge...

halı saha takım isimleri

f.c yorulan defansa gelsin

halı saha takım isimleri

hacı vehzade spor.

mutfakta olmazsa olmaz 3 şey

ekmek , yoğurt , patates...
bunu geçen gün büfeden alışveriş yapıp ekonomiye can verirken..önümdeki iki bayan konuşuyordu. koptum açıkçası
biri kocasından dert yanıyordu. bu saydıklarım evde yokmuş bu naslı kocadan giriyorlardı.
gerçi haksız da sayılmazlar..

danıştay rezaleti

işlerine geldiğin de hukukun üstünlüğü gelmediğinde ise rezalet oluyor. esas olan bu ikiyüzlülük olayı. biz sıkıldık artık her çıkan mahkeme kararı sonrasında çıkıp açıklama yapılmasından. bir kerede kabul edin sizin kafanız yetmez hukuka,mühendisliğe,doktorluğa sizin gidin açılım yapın,tabi ondada nerenizi açacağınızı bi bilseniz...

bekaretini yitirenin ayakbileklerinin kalınlaşması

ben geçen gün duydudum ama görüp şahit olmuşluğum yok fakat bekaretini veren kızların anatomik ve fiziksel olarak çok fazla değişiklikler geçirdikleri doğrudur.
benim favorim ince bilekli olanlar bir de topuklu ayakkabıyla birleşirse sonuç fevkalede oluyor.

istanbul ile ankara arasındaki farklar

istanbul'un anadolu yakası ; sahil kesimini bir kenara bırakırsak aynı ankara'ya benzemektedir.Adından mı olsa gerek buram buram anadolu kokar.Bu yönü bana istanbul'u sevdirmektedir.Karşı tarafsa bence eğlencenin tavan yaptığı 24 saat ayakta ve yorulmak bilmeyen bir temponun var olduğu taraftır.
Ancak bir cumhuriyet şehri olarak Ankara her zaman önde gelir.Ankara'da asla cemaatlerin bir arada olduğu ve mini etekli kızların girmekten çekindiği semtler bulamazsınız.Cübbeli,sarıklı kişiler bu şehir de ulu orta dolaşamaz.
Hıı birde gecenin bi yarısı kısa mesafe taksiye binmek istedğiniz de ben karşının taksisiyim alamam sizi tarzı bahanelerin bulunmadığı şehirdir ankara.

ölü evinde bedava lahmacun

çok acı bir durumdur. Ölen kişiye bir gün için bile eve gelmeyip hal hatır sormayanlar. Bedava lahmacunu duyunca taziyeye gelirler. Unutmadan geçmeyeyim birde bedava lahmacun veripte evine ,bir kişi dahi gelmeyenler vardır ki bu onlar için daha acıdır.

silah ile penis arasındaki benzerlikler

ikisinde de kurma kolu ve tetik boşluğu vardır...
Her hafta ikisininde bakımı vardır...
Kullanmazsan paslanırlar...

biranın yanında iyi gidenler

her türlü sigara...

halı saha replikleri

terseee...

likidite tuzağı

Bu durumda para arzındaki bir artışın faiz oranı ya da gelir üzerinde hiç bir etkisi olmayacaktır. Para politikası işlemez. Yani benim şu an ki durumumla açıklanırsa ; sabit maaşla (para arzı) kredi borçlarını ödeyip , ayrıca bir de para talebini artırıcı bir kız arkadaşımın olduğu düşünülürse bu faiz oranlarıyla beni kim tahvil almaya ikna edebilir.Bu da benim sıkı bir maliye politikasına yönelmeme sebep olur.Anlayacağınız ya bana acil devlet müdahalesi lazım ki düzleğe çıkabileyim ya da kız arkadaşımıza veda edicez ki bunu yapmak çok zor.işte alın size likitide tuzağı.Birde LM eğrisinin full yatay olma durumu var ki onu da unutmamak gerekir.

bir kızla sevgili olma süresi

bence 2 ay sonrası kişiye kalmış.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

kendi babanı seçemezsin ama kayınbabanını seçebilirsin... (banka hesap bakiyesi)

pro evolution soccer 2010

oyuncularının mevkilerini değiştirince özelliklerinin değişmesi bence saçma olmuş. sonuçta hızlı top süren adam sağ kanatta da sol kanatta da sürer.
inter de chivu' yu orta saha oynatan biri olarak gıcık oldum bu özelliğe ; kornerleri düzelmişler ön direğe kesince artık kolay gol yok. adam paylaşımı atılma anında neyse pilot kameraya dönünce de aynı kalıyor. Oyunun biraz daha yavaş akması, denk takımların alınması ve oynayanların aynı kalite de olmasıyla daha iyi olmuş.

sim kart hafızasından telefon hafızasına aktarma

artık bu kişiyle olan ilişkilerin kopma noktasına gelmesi durumudur.
Cep telefonunuz çalınsa ya da kaybedilse bile ; olmasada olur cinsinden kişidir.

aval

bir tür kefalettir.