entry'ler (22)

düşün ki o bunu okuyor

Senle benden harika “biz” olurdu aslında..

çocukluğa dair hatırlanan ilk an

Ağzımda oluşan yaraların acısını anımsıyorum.yemek bi tarafa su bile içemiyordum.yattığım yerde annemlerin sohbet ettiğini görüyordum.sonra teyzem bana muhallebi yedirmişti;o açlık da unutulmaz.içine konan dondurmayı gördüğümden yemiştim.işte herkesin bi zaafı var *
Anneme göre 20-22 aylıkmışım..düz hesap 2 diyelim.

öldüğüne en çok üzülünen müzisyenler

Uzay Heparı’nın daha ilerlemiş yaşlarında ortaya koyacağı eserleri dinlemek isterdim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Peyk - gidin.

sözlük yazarlarının itirafları

Çok sevdim;ciddi ciddi sevdim..tam açılacakken onun da sevdiğini öğrendim lakin başkasını..daha güzeli bunu +35te yaşadım..sevdiği hatunla inşallah mutlu olur;ne diyim..

supernatural

Gönlüm razı gelip de sın sezona başlayamadığım dizi..dile kolay;15 sene..nasıl bi duygu bu;son günlerini yaşadığını bildiğiniz,üstelik çok da sevdiğiniz bir arkadaşınızı ziyaret etmek gibi..kesinlikle saçmasapan tv/dizi/film fanatiklerinden değilim..ama 15 sene işte..

gelen kutusu

Var olması kullanıldığı anlamına gelmeyen iletişim kanalı..işe yarar mı yaramaz mı zamanla anlaşılır.

yeşilçam ın en güzel kadını

Neriman köksal.

gecenin şarkısı

Peyk-gidin

https://youtu.be/6d3YkLa7PcA

unutulmayan film replikleri

-after all this time?
-always..

S.Snape

vazgeçmek

Tam da eşiğinde durmakta olduğum fiil..lakin her türlü o eşikten düşeceğim çok belli;vazgeçmesem de vazgeçsem de mağlup şimdiden belli.

şiirlerden akılda kalan dizeler

Yıldızlar, büyülü ülke, adımı unutturan
Bir kaya, bir ot, bir akarsu
Hangi yaz şarkıcılarının ürpertili korosu
Ki bütün ölüleri sığa çıkaran
Ve kenti bir ölüm derinliğine salan
Yani bir gül solarken bir gülün açma korkusu.

Şiirler yazdım, kitaplar okudum
Elime bir bardak aldım, onu yeniden oydum
Derinlerde kaldım böyle bir zaman
Kim bulmuş ki yerini, kim ne anlamış sanki mutluluktan
Ey yağmur sonraları, loş bahçeler, akşam sefaları
Söyleşin benimle biraz bir kere gelmiş bulundum.

E. Cansever

şiir

Bir kelimeye dünyayı sığdırma yolu; zeki insanların harcıdır.

seyyidhan kömürcü

Şiirleri ile okuyana “iyi ki” dedirten şair. Ömrü uzun olsun, daha çok yazsın.

çeşmealtı

Yaz mevsimi için ideal, diğer mevsimler için harika olan urla’nın yazlık beldesi.

ekşi sözlük

Şaşırtıcı şekilde kişilerle dalga geçen platform. Bir anda tüm yazdıklarınız silinebilir, çaylak olabilirsiniz, leyla edilebilirsiniz. Sürpriz peşinde olanlar için ideal tabii.

sigarayı bırakmak

Bir yanlıştan dönmenin en güzel şekli. Bundan daha iyisi, hiç başlamamaktır.

ilk adımı atan kız

Ne istediğini bilen insandır. Bir karar verilirken, erkek ya da kadın ayrımı olmaz; doğru veyahut yanlış ayrımı olur.

suunto

Fiyat performans değerlendirmem sonucunda aldığım ve verdiğim karardan pişman olmadığım saat markası.

kamkat

Reçeli ile şaşırtan bir meyve cinsi. Ufak tefek, ferah tada sahip güzel bir meyvedir.