bugün

Her şeyi erkeklerden beklemeyen ve istediğini alan cesur kızdır. Sevilmesi makbuldur. Susan her zaman muallak kalır. Evet kızlar hep cesur olun. (bkz: yemeyenin malını yerler)
Muhtemelen bir bir buçuk yaşındadır.
Çekingen utangaç bir erkeğe aşık olmuş olabilir. Baktı o söyleyemiyor ben bi kenardan çıtlatayım demiştir.
özgüven sahibi kızdır.
madem kadın ve erkek eşittir nidaları atıyoruz yeni çağda, ozaman ilk adımı erkek atar kalıbından da çıkmak gerekir.
erkeğin cesareti olmadığı için iş başa düşmüştür.ama ben tavsiye etmiyorum bekleyin cesaretini toplasın gelsin.
Ebeveynlerini mutlu eder.

Bebeklerin yürümeye başladıklarındaki ilk adımı çok önemlidir.
atarım. yeter ki etkileneyim. zaten erkekler çantada keklik reddedilme korkusu yok ki.
kız çocuğu erkek çocuğundan daha erken yürür. bunu herkes bilir.
ilk adımı atan kız hep pişman oldu. hep istenmeyen oldu. halbuki herkese rağmen yapacağım bunu diyendi, göze alandı. ama olmadı. ilk adımı atan kızın gururunu kırdılar.
ilk adımı atan kız değerini kaybeden kizdir.
Benimdir. Bana gayet de normal geliyor. Sürekli birinden hoşlanan bir tip degilim. Her benden hoslananla oturup konuşmuyorum. Haliyle tanımak istediğim adami tanımak istediğimi belli ediyorum. Reddedildigim de olmuştur. Ama vakit değerli ay bugün bana baktı ay bugün şunu giyeyim de dikkatini çekeyim. Ay şu kitabı seviyor dur o kitapla bir hikaye atayim gibi ikiyüzlü yapmacık hareketlere girişecek vaktim yok. Sıfır sorun kafa rahat.
T:doğru yapan kizdir.
Şöyle bir düşündüm eski ilişkilerimde ilk adımı atan ben oldum hep. Bazen dert yanıyorum bile bile ateşe gitmişim, keşke şunun numarasını almasaydım, şunu öpmeseydim falan.
aslında doğru hamle yapan ve cesaretinden dolayı tebrik edilmesi gereken kızdır.

sanırım ben böyle bir şeyi yapamazdım.
Saçma sapan triplere girip de strateji peşinde koşmayan kızdır.

Neleri gördüm ben. Çocuğun gittiği mekanlara süslenip püslenip gidip de kendisine bakınca surat asıp kafa çevirenleri mi yoksa ortalıkta platonik dolaşıp da hoşlandığı kendisine yazınca siktir git demekten beter edeni mi, hadi bir şekilde konuşmaya başladılar en ufak bir durumda arıza çıkarıp bunun karşısındakini kendine bağlayacağına inananı mı?

Çirkin bir durumda olduklarını fark etmiyor çoğu.

Ama Ben seçilmem seçerim arkadaşlar. inanmazsanız kuşuma sorabilirsiniz.
Hoşlanırsam düzgünce ve korkmadan belirtirim.
içinizde kalırsa o kötü oluyor çünkü.
Kendisine zıt bir yönde 29882418482828 adım atılacak kızdır.
Birisi O kadar adım atarsa tur bindirerek kızın yanında olur. Ama yorulur ki.
görsel

budur, başkası olmaz.
kız gibi kızdır. evet.
iyi hoştur ama devamında her adımı hiçbir şey olmamış gibi erkekten bekleyen versiyonları var ki uzak etsin.
(bkz: kurtlar vadisi elif) normalde erkeğin teklif etmesi gerekirken polata evlenme teklifi eden elif olmuştur.
1 yaşındadır.

kızlar o yaşta başlar ilk adımlarına.
yeryüzünde yoktur öyle bir hatun.
Giderken de ilk adımı atar.
Başıma geldi oradan biliyorum.
Görmüş beğenmiş tanışmak istedi. Eyvallah dedik. Tanıştık sevgili olduk.
Sonra da çekti gitti.
Adımın kızı erkeği olmaz kızda atabilir ilk adımı erkekte yeterki kafaları uyuşsun devamı gelir zaten.
Nah bulursun sinyal çakarlar anladın anladın anlayamadın kuş uçar.