bugün

cevabı merak edilen sorudur.
(bkz: kaçırılan sandıklar)
sahilde yaşayıp etrafınızdakilere bu sorulara sorarsanız tabi cevap veremezsiniz. ama gidin bir ortaanadolu veya doğu anadoluya bakın işte görürsünüz o zaman kim veriyor akp ye oyu diye.
bilgisayar üzerinde yazılabilecek bir iki program..
ak parti mitinglerini dolduran binlerce kişi ve aileleri olabilir mesela.
senin, benim dışındaki kişiler. yani onlar.
bütün türkiyeyi sadece, kendi arkadaş çevresi ve şu amele güruhu olan sözlükten ibaret sanan adam lakırdısıdır.
komiktir.
adamlar %50 yi aştılar hala edilen muhabbete bak. *
(bkz: makarna amcam)
(bkz: kömür dayım)
(bkz: senin oyların çöp kutusunda)
(bkz: interneti solcuların ele geçirmesi)
züğürt ağa filminde geçen diyalogu hatırlatır insana .
Çok düşünmeye gerek yok. Sokağa çıkıp baktığımızda, gördüğümüz her iki vatandaştan biri akp oy vermiştir.
ygs'de bile şehven de olsa yazılımdan kaynaklanan kopya skandalları ortaya çıkıyor, bir okulda sadece kız öğrenciler sınava alınınca "bilgisayar, yazılım hatası" deniyor. peki sen seçimlerde "şehven" de olsa yazılımda hatalar olmadığını nerden biliyorsun? geçen seçimde birkaç ilde tam oylar sayılırken neden elektrikler kesildi?
yani kısaca "onlar" ve sanal ortamdaki destekçileri oy veriyor.
Mal insanın çevresi ve yaşadığı coğrafyaya göre verdiği tepkidir. Aynı tepkiyi referandumda gördük. Öyle ki herkes çevresine göre analiz yapıp Hayır çıkacağını düşünüyordu. Oysa ki sen zaten oy verenlerle takılmıyorsun ki arkadaş.
- sen vermedin ben vermedim kim verdi lan akp ye oy?
+ ben oy verdim at suratlı. bi problem mi vardı?
ölüler.
referandumda hayır oyu kullanmaya eli varmayan kemal gibi vatandaşlar vermiştir.
türkiye seçmenin kaypaklığının göstergesi olan durumdur. isteyen inanır isteyen inanmaz. 2007 yılında karadeniz sahil otoyolunun açılışı için görevli olarak samsundan başlayarak trabzon'a kadar gittiğimiz dönemde samsun, ordu, giresun ve trabzon'da bölge insanıyla konuşma fırsatı yakaladık. trabzon'da yol-iş sendikasının yaptırdığı bir ilköğretim okulunun açılışını da yapacak olan başbakan'a özellikle fındık ve çay konusunda ateş püsküren bölge insanının çoğu 22 temmuz seçimlerinde kesinlikle akp'ye oy vermeyeceğini, akp'nin bölge insanını çok mağdur ettiğini anlatıyorlardı. sonra 22 temmuz seçimleri yapıldı ve sonuç:

samsun'da 9 milletvekilliğinin 6'sı AKP
Ordu'da 7 milletvekilliğinin 5'i AKP
Giresun'da 5 milletvekillğinin 3'ü AKP
Trabzon'da 8 milletvekilliğinin 6'sı AKP şeklindeydi.
the others.
destekledikleri partinin oy oranı yüzde 40 ın üzerinde olmasına rağmen, " ben oy verdim" diyemeyen seçmenlerin durumuna, diğer partilerin seçmenlerinin anlam verememesidir. desteklediğin partinin yaptıklarının arkasında duramayacaksan, bilinçsiz oy verip iktidara getirmeyeceksin efendim.
akpye oy veren her vatandaşın chpliler tarafından yobaz ilan edilmesi sonucu bilinememekte olamaz mı, olabilir.
sen vermezsen ben vermezsem nasil yeşil sermaye amerikan kulu olur diyesimi getirmiş başlıktır.*
(bkz: ben)
(bkz: kümesteki tavuklar)
varoş ve köylü çevresi olmayanların şaşkınlık cümlesidir.