entry'ler (14)

aziz yıldırım

Tipik türk insanı. Başında olduğu kulüp 166 milyon euro ile Avrupanın en borçlu 13. Kulübü, senelerdir avrupaya gidilemiyor, Edirne ötesinde forma satabildiği Hiçbir yer yok, hala hamaset ile goy goy ile birşeyler yapma yerinde kalma derdinde. Türk futbolu dursun, yıldırım demirören aziz yıldırım gibi tiplerden arındırılmalı ve mümkünse bir daha asla halı sahaların bile yakınından geçmeleri yasaklanmalı.

zenci ile sevgili olan türk kızı

3 gün sonra anasını babasını delirtip, kafasını gözünü kırdırtacaktır

melania trump ın arapları dinden çıkarması

Bu görüntü üzerinden islamiyete laf sokmaya çalışan arkadaşlar bakın burayı iyi okuyun. Sizin örnek verdiğiniz Suudiler islamiyeti bal gibi biliyorlar evet ama ne kadar yaşıyorlar? Ülkenin adı Suudi Arabistan neden bilir misiniz? Çünkü o ülkede Suudi araplardan başka arapları bile insan yerine koymamakta ve bu çağda hala kabilecilik yapmakta bu sözde adamlar. Yani bir nevi emevi zihniyetini bu güne taşımış bir zihniyettir kendileri. Mezar ziyareti türbe ziyareti VS yapmazlar. Babalarının mezarına dahil her türlü saygısızlığı yapmaktan çekinmezler, çünkü bu hıyarlarda ataya büyüğe saygı diye bir anlayış yoktur. Hala daha mezar ziyareti VS ölüye tapmak arasındaki farkı anlayamamış adam müslüman olsa ne yazar? Para için yapmayacağı şey olmayan, zamanında oraya hükmetmiş geçtim Osmanlıları türkleri arapların bile yapmadığı kabeye saygısızlık olmasın diye yakınına yerleşim yeri kurmak, Kabe çevresine kaybeden yüksek bina kurmak gibi saygısızlıkları bunlar yapmışlar, utanmadan para için kabenin çevresine amerikan sermayesi otelleri gökdelenleri dikmişlerdir. Hadi bunu geçelim kendilerinin normal yaşamlarında bile kurana ve diğer islami ögeleri saygıları sıfırdır. Kuranı yastık yapar üzerine yatar oturur bu zihniyetsiz yamyamlar. Son olarakta bu hıyarlar müslüman değil vahhabidir.

arda turan

Kendisi ile ilgili bir anımı paylaşayım. Arda Turan biliyorsunuz galatasarayın mlada boleslav ile oynadığı maçta hasan şaşın sakat olmasından dolayı sahaya çıkmıştır. Sezon başında dönemin teknik direktörü gerets özellikle sol açık transferi istemiş, yönetim mali durumu denkleştiremediği için sol açık alamamıştır. Tüm bunlar birleşince gerets ardayı sol açık çıkarmak zorunda kalmış o maçtada arda parlamıştır. Buda Türkiye'de futbol hocadan başkanına futboldan ne kadar anladığımızı bir nevi ispat eden bir durumdur. Eğer o dönemde yönetimin mali gücü olsaydı ve sol açık alınabilseydi arda şu anda Anadolu kulüplerinden birinde koşturuyor olacaktı.

türkiyenin ve almanyanın arasındaki en temel fark

Almanya tarihi boyunca terör örgütlerinin ve dünyaya bela olmuş her türlü oluşumun (komünizm ve faşizm de dahil) anavatanı olmuş. Türkiye bu bataklıktan çıkan sineklerin yılanların sürekli sokup kanını emdiği onlarca ülkeden birisi olmuştur

türk futbolundaki abukluklar

Evet arkadaşlar yazı biraz uzun olacak o yüzden baştan affola. Uzun yıllar futbolun içinde oldum, hem oynadım hem hocalık yaptım. Kısa süreli futbolu yurt dışında bile oynadım. Gelelim konuya. En can alıcı eksiklik ile başlamak istiyorum. Futbolun bu kadar izlendiği, bu kadar sevildiği ve bu kadar fazla nüfusun olduğu bir ülkede altyapının bu kadar berbat olması için gerçekten uğraşmak gerekiyor. Sağda solda her yerde görüyorum bilmem ne futbol okulu diye. Futbol okulu alt yapı değildir. Alt yapı olamaz. Herhangi bir takımla ilgisi olmayan birşey nasıl altyapı oluyor öncelikle? ikincisi altyapısı olan bir kulübümüz yok Türkiye'de. Bana gençlerbirliği Galatasaray Fenerbahçe Beşiktaş VS demeyin lütfen. Hazır yetişmiş oyuncuyu 19 20 yaşında transfer edip takıma koymak 3 sene sonra kovmak altyapı becerisi değildir. Altyapı dediğimiz şey daha kapsamlı olmalı. Yani bugün örnek vereyim Galatasaray kulübünün en az 40 şehirde bizzat kendisine bağlı altyapı tesisi olması gerekiyor. Ve buraların düzenli olarak izlenmesi rapor tutulması, aralarında işe yarar çocuklar varsa teknik kadroya ulaştırılması kesinlikle şart. Yoksa altyapı yok demektir. Ayrıca 19 yaşında adama yıldız adayı demek abesle iştigaldir kusura bakmayın. Avrupada 19 yaşında adamlar artık takımın sistemine yerleştirilmekte. Düzenli olarak 11 oynamakta. Şimdi bazılarımız diyecek ki bunun maliyeti ne olacak? Arkadaşlar transfer dönemlerinde milyon milyon euroları saçan, 3 5 yıllık sözleşmeler yapıp dolmadan tazminatı ödeyip kovan takımlar birazcık kendisini sıksa yapacağı 2 transfer maliyetine bu sistemin kralını kurar. Gel gelelim Türkiye'de futbol günlük başarıya endeksli oynandığı için biz ancak 10 senede bir UEFA yarı finali görür 30 senede bir UEFA kupası alır otururuz. En parlak dönemimizde brugge dynamo Kiev, braga benfica gibi takımlardan 5 6 yiyip ülkemize geri döneriz.
Edit transfer politikası olayına girmedim o zaten tamamen facia. 3 senede bir takım ful kovulup ful yenilenmez. Takımın iskeletini eldeki oyuncular ile kurarsın eksik yada gerekli bölgelere göre transfer politikası yaparsın. Transfer ile takım şekillenmez. Transfer yetiştiremediğin kalitede oyuncuları bünyeye katmak için vardır.

oğuzhan özyakup

Beşiktaş herşeyi bıraksın, atiba çok iyi çok kral oyuncu ama en fazla bir sezon daha oynar. Atibanın yerine atiba özelliklerinde bir futbolcu bakmaya başlasın. Çünkü atiba gittikten sonra yerini dolduracak adam bulunamazsa Oğuzhan bizdeki Selçuk'un durumuna düşer. Toparlayamazsınız. Oğuzhan Türkiye'nin şu anda en iyi merkezi orta sahası. Ama yanında atiba ile birlikte. Atiba giderse Oğuzhanda klasik türk orta sahasına döner. Yazık olmasın. Kumaşı çok sağlam.

selçuk inan

Adama neden kırıldığını anlamıyorum. Futboldan anlayan birisi Selçuk'a kızmaz. Arkadaş bu adamın formunun zirve yaptığı Trabzon'da zokora gibi bir adam vardı yanında. Yine formunun en iyi olduğu Galatasaray zamanında yanında melo gibi bir adam vardı. Şimdi nedir bu melo ve zokoranın olayı? Bu adamlar orta sahada 4-2-3-1in 2 kısmının defansif rolünü üstlenen adamlar. Yani basan ikili mücadeleye giren, hırçın adamlar. Selçuk öyle bildiğiniz bir 8 numara değil. Oyunu çift yönlü oynayamıyor. Buna ne kondisyonu yetiyor ne fizik gücü. Selçuk yanında sert ve defansif bir oyuncu olduğu zaman rahat oynayan ve dikine özgüvenle oynayabilen bir oyuncu. Bu tip bir oyuncu ile oynamadığı zamanlarda Selçuk çift yönlü hem defansif hem ofansif bir rol üstlenmek zorunda kalıyor. Adamın hamurunda olmadığı için bunuda yapamıyor haliyle. Bunu anlamak için 5 sene izlemeye gerek yok. Olan bu.

21 mayıs 2017 trabzonspor başakşehir maçı

Başakşehir yatar diyenleri anlamıyorum. Arkadaş başakşehir bu sezon şampiyon olamazsa bir daha asla olamaz. Hatta sivasın durumuna bile düşer, Türkiye gibi futbolun gazozuna oynandığı dünyada umursanmayan liglerde olur ancak böyle şeyler. Büyük takımlar 1-2 seneye toparlanır. O zamana kadar bjk hegemonyası devam eder. Sonra gs ve fb şampiyonluğa ortak olmaya başlar. Başakşehir için olay ya bu sene ya hiç olayı. Yatacaklarını hiç sanmam.

türk insanının ezikliği

Bir türlü anlayamadığım bir konudur. Bizim insanımız nedense bu ezikği her yerde taşımakta, bilhassa tarihi konularda göstermektedir. Bir örnek vermek gerekirse, bugün kendisine aydın diyen insanlar osmanlı Devleti ve Hatta bir kısmı Selçuklu devletine kin gütmekte. Peki neden diyorsun, e osmanlıda kardeş ve evlat katli vardır diyor. Tamamda kardeşim sen 21. Yüzyıl şartlarına göre 15.yüzyılı değerlendiriyorsun. Bugün bakınca tabii ki vahşet olarak görebilirsin. Fakat o dönemin dünyasında bunlar gayet olağan şeylerdi. Hatta o dönem avrupasında bunlar çok daha acımasız bir şekilde yapılmaktaydı.
He şimdi burada osmanlı güzellemesi yapmaya uğraşmayacağım, çünkü şunu biliyorum, Osmanlı Devletinin yıkılmasını önleyecek birşey yoktu. Yani 1. Dünya savaşına girmese bile, bir şekilde savaşın ortasında bulacaktı kendisini, çünkü dönemin büyük Devletlerinin hepsinin gözü osmanlı toprakkarındaydı. Kısacası osmanlı çok iyi olsa yıkılmazdı tamam ama bahsedildiği kadar kötü berbat bir devlette değildi, burada hakkını verelim. Yani senin irandan Viyana ya, güneyde fasa kadar gitmen şansa bala olacak iş değildir. Bir dönemin gerçekten süper gücüdür osmanlı.

pakistan ve afganistan ordusu çatışmaya başladı

Olayı anlamak için öncelikle bölgeyi anlamak gerekiyor. Şöyle bir durum var ki Pakistan şu anda orta asyada Rusya Çin ve Hindistandan sonra dördüncü ülke konumunda. Ve acayip denge politikası güdüyorlar. ABD Pakistan'ın güçlenmesinden rahatsız olduğunu bin Ladin bombasını Pakistan'ın kucağına bırakarak gösterdi zaten. Yoksa siz hala bin Ladin in Pakistan'da saklandığına inanıyormusunuz? Abdnin şu anda orta Asya ile ilgili tek planı Pakistanı mümkün olduğunca güçten düşürmeye çalışmaktır. Çünkü Pakistan bu kafada ilerlerse dahada büyür, ve kontrol edilmesi zor bir güç olur. Bu yüzden taliban VS örgütler yolu ile ABD sürekli Pakistanı yormaya güçten düşürmeye çalışmakta.

antalya da sokakta içki içmenin yasaklanması

Yobaz değilim ama geç bile kalındı bu konuda. Arkadaşlar parklarda bahçelerde atmlerde araç içlerinde içki içmek yasak diyorlar, bir kesim sırf AKP karşıtlığı yüzünden ne kadar salakça olsada ben bunları yaparım diyor. Sen alkol alıp araba kullandığın zaman yayaları ve trafikteki insanların canını hiçe sayıyorsun ve buna hakkın yok. Şundan vazgeçin artık içki içmek modernlik yada gelişmişlik değildir, lisede okumuyorsunuz hepiniz yetişkin insanlarsınız. Ben kendim içen birisi olarak bile gece parkta alkol alan 2 3 kişiyi görünce yolumu uzatıyorum tedirgin oluyorum. Çünkü karşımdaki insan sarhoş olabilir, kavga gürültü çıkabilir. Yada çarşının ortasında içki içip kendini dağıtan adamlar var, yat limanına gelmişler çimenlerde içki içip sarhoş olup bağıra çağıra konuşuyorlar, ben bu durumdan bu kadar rahatsız oluyorum turist adam kimbilir nasıl rahatsız oluyor. Sonrada oturur ağlarsınız turist gelmiyor diye. Gelmez tabii sen adamın güvenliğini sağlayamıyorsun daha niye gelecek adam? Çocuk değilsiniz hayatınızın merkezine akpyi yada başka bir partiyi alıp onun inadına hayatı yaşamayın, sorgulayın düşünün.

joseph stalin

Tarihin en büyük kasabıdır kendisi. Sosyalizme en büyük zararı kendisi vermiş, döneminde SSCByi ileri götürecek, kendisinden sonra iktidarı ele alabilecek herkesi idam ettirmiş, kendisinden sonra SSCByi bir avuç aptalın eline bırakmıştır.

waffle vs künefe

künefe her zaman öndedir. Bizden olması yeter.