bugün

(bkz: josef stalin)
Gelmis gecmis en büyük katildir bu adam
Yoneticiligi boyunca yaklasik 40 milyon insan öldürmüstür.
Katil ve canidir. Beslendiği fikir kaynaklarının bir sonucu olarak kabul etmek lazım.
II.Dünya savaşı bounca anti-semitist gibi göründü. Çünkü Yahudilerin kurulacak olan israil'e gitmesi gerekiyordu. Aslında Yahudi düşmanı olmak bir tarafa, Yahudi asıllıydı.
Sovyet generalleri de Stalin'in Yahudi kökenli olduğunu kabul ediyorlar.(Los Angeles Jewish B’nai Brith Messenger, 3 Mart 1950)
Yahudi düşmanı gibi görünüyor ama Rusya'nın israil'i tanıyan ilk ülkelerden biri olması çok düşündürücü.Ayrıca 1948'de israil'in kurulması fikrini Sovyet Rusya desteklemiştir.(Encyclopædia Judaica, Cilt 5, s. 807)

Stalin, Londra'dayken odasını Walhoch adlı bir Polonya Yahudisiyle paylaşıyordu. Bu Yahudi Maxim Litvinov diye de bilinir ve Stalin zamanında dışişleri bakanlığı yapmıştır.

Mekhlis, Stalin'in özel sekreteriydi. Kızılordunun politik kanadının başına II. Dünya savaşı sırasında geçmiştir. Ve bir Yahudidir.(Ibid., s. 68)

1948'de kurulmasından sonra israil için her şeyden önemli olan ihtiyaç Yahudi nüfusuydu. En geniş potansiyel ise Stalin'in kontrol ettiği sınırlar arasında bulunuyordu. Göçe razı olmayan Yahudilerin bu yöntemle ikna edilmeleri kararı 1930'larda kesinleştiği için, Stalin bu yıllarda anti semitik politikaya başladı. Nazi hareketinin gittikçe dozunu arttırdığı Yahudi düşmanlığının Stalin'le aynı periyotlara uygun gelmesi bunun açık delillerinden biri. Nitekim, bu politika hedefine ulaştı, Rusya'da israil'e büyük çapta Yahudi göçleri oldu. Stalin'in gittikçe yoğunlaşan ve israil'in kurulmasıyla doruğuna ulaşan antisemitizm politikası beklenen sonucu vermişti.
JOSEF STALIN YAHUDi EŞLERi

Stalin 3 evlilik yaptı ve tüm eşleri de Yahudi'ydi.
ilk eşinin adı Ekaterina Svanidze idi. ilk eşinden bir erkek çocuğu olmuştu ve adı Jacob idi. ikinci eşinin adı da Kadya Allevijah idi. ikinci karısından Vassili adında bir erkek, Svetlana adında da bir de kız çocuğu dünyaya gelmişti. ikinci karısı gizemli bir şekilde hayatını kaybetti. Kimileri onun intihar ettiğini, kimileri de Stalin tarafından öldürüldüğünü iddia ediyor. Üçüncü eşinin adı da Rosa Kaganovich idi. Sovyet Endüstrisinin başı olan Yahudi Lazar Kaganovich'in kız kardeşiydi.

KIZI SVETLANA
Kızı Stevlana daha 16 yaşında iken, 40 yaşında ki bir film yapımcısı olan Yahudi Alexei Kapler ile aşk yaşadı. 17 yaşında geldiğinde Moskova Üniversitesinde okuyan Yahudi Grigori Morozov ile de bir beraberliği oldu. Üçüncü evliliğini Yahudi Lazar Kaganovich'in oğlu Mikhail Kaganovich ile yaptı. Yani üvey annesinin yeğeni ile evlendi. Kızı Svetlana 4 evlilik yaptı ve bunlardan üçü Yahudi idi.
Rusya'nın lideri olduğu dönemde, devlet bünyesinde farklı pek çok kişiyi öldürmekle hükümlü tutuldu. Ayrıca polis güçlerine de yaptığı müdahalelerden sonra paranoya teşhisi konulup daha sonra gizli politik aktivitelerinden dolayı binlerce kişinin ölümüne neden olduğu da ortaya çıkmıştır.
rusyanın devrik lideri. rusyayı çıkmaz sokağa sokmuş günümüz rusyasının oluşumunu sağlamıştır.
Bir imparatorluğu yıkıcı devletler birliğine dönüştürmek için kaç diktatör gerektiğinin sorulması gereken insan prototpidir.

Kendi halkına yaptıklarıyla tanınır,aynı şeyleri tatarlarada yapmıştır.

Burjuvayı yıkmak için başlayan Lenin'in devrimindeki herşeyi yıkmasına rağmen çomar komünistler tarafından sevilir.

Sovyetlerin geleceği parlaktı,o kendisinin ve destekçilerinin kalbinin kararmasına izin verdi.ve Karl marx'ın doğumundan itibaren başlayan fantastik devrimi yok etti.

Yazık,hava olsun diye komünist olanlar bu adamı destekliyor ve gerçek komünistlerin değerini düşürüyor.
Bir komunist olarak soyluyorum ki stalin tarihin gordugu en buyuk orospu cocuklarindan birisidir. Lenin olumunden once bunu lider yapmak istememis normalde (lenin in vasiyetinde bu yaziyor) ama bu cevresinden destek alarak ve muhalefeti katlederek zorla sscb nin basina gecmis.

komunist degil sosyalisttir. cunku komunizmi dunyaya yaymak adina en ufak bir sey yapmamistir. yapmak isteyenlere de engel olmustur. kendisine muhalif olan herkesi katleden barbar bir insan komunit olamaz zaten.

ayrica bu orospu cocugu ikinci dunya savasindan sonra turkiye ile muttefik olmak icin turkiye den kars, ardahan ve artvin i istemeseydi buyuk ihtimalle soguk savas sirasinda sscb nin tarafinda olacaktik. o zamanlar tarim ulkesi olan turkiye icin de bu cok iyi olacakti. ama stalin bu kabul edilemez teklifi yapti. turkiye dogal olarak kabul etmedi. hem sscb hem stratejik konuma sahip turkiye icin cok kotu oldu.
Tarihin en büyük kasabıdır kendisi. Sosyalizme en büyük zararı kendisi vermiş, döneminde SSCByi ileri götürecek, kendisinden sonra iktidarı ele alabilecek herkesi idam ettirmiş, kendisinden sonra SSCByi bir avuç aptalın eline bırakmıştır.
(bkz: katyn katliamı)

(bkz: holodomor katliamı)

büyük lidermiş.

komünist, lütfen
diktatördür, katildir. kitleleri kırıp geçirmiştir. lakin rusya gibi tarım toplumundan sanayi toplumu ve dolayısıyla süper güç ortaya çıkarmıştır. eğer putin (dedesi stalinin aşçısıdır) birilerine kafa tutuyorsa stalin'in payı büyüktür. lenin, troçki gibi yahudi sermayesinin çıkardığı adam değildir, gürcüdür, okumamış ve cahil bir adamdır. hitler ile kıyaslandığında hitler stalinin yanında profösürdür. lakin okumamışlığı işe yaramıştır cihangir vari tatlı su solcularını, hatun tavlamak için edebiyat kasan romantik troçkistleri, kısaca milletini aşağlayan elemanları teker teker yutturmuştur.

dini yasaklamıştır ama ikinci dünya savaşında almanlar stalingard'a dayanınca kapattırdığı kliseleri tekrar açtırmıştır ki her diktatörün kullandığı bir itemdir stalin'de babalar gibi dini kullanmıştır.

kısaca katildir, canidir, acıması yoktur, cahildir, okumamıştır lakin büyük lider midir sapına kadar büyük bir liderdir. okumamasına rağmen akıllı mıdır sapına kadar tanrı vergisi bir zekası vardır. son olarak sosyalist baas partisinin ilham perisidir mişel eflak olsun saddam hüseyin olsun sıkı bir stalinisttir. ayrıca muammer kaddafi'yi de bu gruba dahil edebiliriz. esed'e gelince onlar maocu çincidirler.
Ezilen halkları çok daha seri bir şekilde ezmiş, ideolojisinin öz be öz çocuğudur.
Ezilen halkların uyanmasında büyük etkisi vardır.
onun ölüm yıl dönümüne özel bugün mein kampf okuyacağım.

kahrolası it cehennemde yan.
malın oğlu pkk propagandası yapmış,

emperyal avrupanın, amerikanın faişesi,

rusyanın maymunu pkk.
aslen rus değildir, batumlu laz uşağıdır kendisi. bu birkaç şeyi açıklar.
gürcüdür . gebermiştir . geberince
" gürcü mafyası " denilen ekibini de
ruslar itlaf etmiştir . bütün dünya
rahat nefes almıştır . hastalıklı millettir .
(bkz: josef vissaryonoviç çugaşvili stalin)
kendisini "genaralissimo" yapıp, sonrasında bunu fazla şaşalı, abartılı bulup mareşal brövesi takmaya tekrar geri başlamış bi süre sonra.

askeriyedeki unvanları biliyorsunuz; asteğmen-teğmen-üsteğmen-yüzbaşı-binbaşı-yarbay-albay-tuğgeneral-tümgeneral-korgeneral-orgeneral diye giden hani. bunların da üzerinde mareşal vardır. tüm bir orduya savaş zamanı komuta etmiş ve zafer kazanmışlara verilen ünvan. onun da üzerinde genrralissimo var işte. agam, babam paşam yetmiyor biz bu adama allah diyek tapak noktasına gelen toplumlarda icat edilmiş. toplumlar genellikle bundan kaçınmış, sınırların dışına çıkıldığında işlerin manasızlaşacağının ayırdına varmış ve bu unvan çok nadir dönemlerde çok az insana verilmiştir. tüm tarihte bu unvana ciddi bir otorite tarafından layık görülmüş 5-6 kişi ancak var.

bi tanesi alexander svorov mesela, çariçe katerina'nın büyük generali, osmanlı'yı, avusturyalı'ları, italyan'ları, hatta yanlış değilsem küçük bir muharebede napolyon'u (bizzat napolyon'a karşı savaşmamış olsa da karşısındaki napolyon'un ülkesini yenmiştir) falan bile yenen rus general. ona verilmiş bir. çin'de komünistler chai-shek'mi ne öyle bi herife vermişler ki kendisi sonrasında 40 yıl çin'i öyle ya da böyle yönetmiştir. ispanya'da yalandan bi franco (kendi açgözlülüğü, yoksa hak edecek birşey yapmadı) falan filan gibi üç beş adam.

çünkü böyle unvan, mertebe dağıtma olayında bu gibi bi risk var, ölçüsünü kaçırırsan olayın kendisi tümden anlamsız hale geleceği için ince bi çizgide yürümeli insanlara tapınmada, insanın kendisine tapmasında.

stalin gaza gelmiş işte, çevrenin de gazlamasıyla vermişler bu unvanı kendisine. jukov'a verilmeyip bu reise verilmiş. almanya'daki dengi bu unvanın Reichsmarschall
oluyor, o da sadece hermann göring'e verilmiş.

stalin unvanı alıyor, bir süre sonra ulan bu da çok abartı oldu deyip bir altındaki mareşal uniformasıyla gezmeye başlıyor tekrar. insan nefsine dair güzel bir detay bence.
Sovyetler Birliğinin en katı lideri/diktatörü.

Türkçü kesim pek sevmez genelde kendilerini.(Steplerdeki kardeşleri için)
diyecek kelam bulamıyorum.

her şeyi bir köşeye bıraktım, malın teki okumamış cahil adamdır demiş.
tamam hepsini kabul ettik diyelim hakaretlerinde ,bari açıp internet'e bakın bu stalin neler yazmış diye bakın.
stalin denilen insan batı burjuva devrimcilerinden ve devlet yöneticilerinin hepsinden çok kitap ve makale yazmış, üstüne üstün askeri zeka olup ıı. paylaşım savaşı sırasında sovyet batı cephesinde ki 200 tümenin aktif komutanı idi. ( her bir tümen 10-40 bin asker mevcutlu olup 4,5-5 milyonluk bir cephe idi.

hıyarlık yapmayın lütfen..