bugün

entry'ler (23)

karnı doydukça yemeğe kusur bulan insan

üniversite yıllarınızdaki ev arkadaşıdır. kendisi yemek yapamaz, yemeği yapan arkadaşını gıcık etmek için uğraşır. ama yine de sevimlidir. sevin onu. ara ara küçük küfürler savurun.

gecenin şarkısı

vakitsiz
(bkz: (vid #115393))

sıradan biri olduğunu anlamak

bunu anlamazsın aslında ilk başta. anlatırlar sana.öyle bir anlatırlar ki neye uğradığını şaşırırsın. sonra durup bir düşünürsün. etrafına bakarsın. anlamaya çalışırsın. o zamana kadar öyle olmadığını sanarsın. ama artık her şey değişmiştir. bu dakikadan sonra herkes sana sırdan bir insan olduğunu anlatmak istercesine davranır. yok olursun. kocaman bir boşluksundur. uzayda yer kaplarsın ama aslında o uzay boşluğusundur sen. paradoks olursun. olduğun paradoksun içinde kaybolursun. hiç kimseye yaranamazsın. hiç bir işe yaramazsın artık. sıradansındır çünkü. ölmelisindir belki de. harcamayacağın oksijen başka sıradan olmayacan canlıların yaşaması için lazım olabilir zira.

en iyi mühendislik

dağda taşta dolaşayım, yerim yurdum belli olmasın, o şehir senin bu şehir benim, biraz şantiyelerde burnum sürtsün, yurt dışında temiz para kazanayım diyorsanız harita mühendisliği iyidir efendim.
fakat yaptığınız iş genelde kağıt üstünde kalacağından pek kaile alınmayabilirsiniz haberiniz ola.

sözlük yazarlarının itirafları

sanki milli eğitimde öğretmen. dersanede sadece çocuklar iyi bir gelecek kazanabilsin diye bir şey yapabilirsin. yapabileceğin tek dokunuş budur. ama ben malım ya ben salak gerizekalıyım. anlamıyorum. hiç iyi bir yandan bakmayalım değil mi. ben sorun yaşamıyorum zaten*. ben anlatınca bahane o anlatıca neyse....

boşlukta yaşamak gibi değilmiş lan sözlük boş yaşamak gibiymiş. benle ilgili mi lan sözlük. zaten konuşmuyoruz pek fazla. doldurmuyor muyum hiçbir şeyi. pek bir anlam ifade etmiyor muyum yani?

hep buraya yazıyorum lan sözlük. asıl itirafım budur.

bursada alkol sonrasi gidilecek mekanlar

incirli caddesidir. çok güzel kavga çıkarmalık mekandır efendim. zira az önce ağzı ile içmeyi beceremeyen mahalle eşrafından zatlar gecelik kavga seansını ihmal etmeyip yerine getirdiler. *

en sevilen yabancı diziler

kısaca got'tur efendim.

ben de bir şey anlatamıyorum sözlük. ama o bunu görmüyor. arkadaşının anlatamadığını görüyor. zaten konuşma ihtiyacı da duymuyor galiba pek benimle. hep dert yanacağı zaman konuşuyor benimle. benim dertlerimin bütün sorumlusu, suçlusu ben oluyorum azar işitiyorum. ama başkalarının dertleri daha kıymetli galiba sözlük. ben de bu kadar ilgiyi, şefkati hak etmiyor muyum yani? niye ben dertlerimi anlatınca beni bu kadar itip kakıyor? benim derdim olamaz mı? ya da hep dert olmayan dertler midir benimkiler? hep onun ve arkadaşlarının mı gerçek bir derdi var.

itirafım budur sözlük. galiba yokum ben bu dünyada.

kafam karıştı lan sözlük. iş görüşmesine gittim bugün. görüşmeye gittiğim adam bile kpss'ye hazırlanmamı annemden da çok önemsedi. sorarsan paraya ihtiyacın yok mu diye var. annemin ısrarı da bu yüzden. ama o kadar borcu da ben yapmadım ki. ayrıca peder bey de artık surat yapmaya başladı galiba. ne yapacağım lan sözlük sınava da az kaldı.

işsizim lan. ayrıca işe yaramazım. ne sevdiğim kadının isteklerini yerine getirebiliyorum ne de ailemin sıkıntılarını giderebiliyorum. aslında beni bu duruma kız arkadaşım itekledi galiba. yani çalışıyor olsaydım ve kazandığım parayla aileme yardım edebilseydim gelecek için kendime de yardım etmiş olacaktım. büyük ikilemler içerisindeyim. eğer işler bu yüzden sarpa sararsa her şey daha kötü olacak ama şu an ne benim yapacak bir şeyim var ne de sevgilim bunu anlıyor. bu arada iş yok mu iş ? kpss'ye kadar çalışsaydık.

last dance of mary jane

öldüğü sanılan yazardır.

ilkokullarda kemalizm propagandasının yapılması

Devlet ve eğitim kavramının gerektirdiği gibi davranılmasının sonucudur. Eğitim devletin devamlılığı için devletin ideolojisinin yerleştirilmesi olarak ortaya çıkmıştır.

recep tayyip erdoğan ın vefatı

(bkz: sözlük yazarlarının hayalleri)

defterden yaprak isteyen arkadaş

dersten sizden aldığı yaprağı yarısı dolu yarı boş bir şekilde al kanka sakla sınav zamanı çalışırız diye geri veren arkadaştır. öldürülesidir.

yoldan ihdas

imar uygulamasından önce yol niteliğinde olup uygulamadan sonra konut alanı altında kalan ve dolayısıyla kapanan kadastro yollarının belediye veya köy tüzel kişili adına tescil edilmesidir.

türkçe deki en garip kelimeler

(bkz: çekoslavakyalılaştıramadıklarımız)dır efendim. ingilizce ve diğer ecnebi dillerinde bir cümle ile ancak ifade edilebilmektedir.*

2 mayıs 2013 benfica fenerbahçe maçı

daha başlamasına saatler varken bile fenerbahçelileri heyecana boğan maçtır. tüm yurt ve temsilciliklerde heyecan ile izlenecek tabiri caiz ise nefes kesecek maçtır.

geoid

bazı kaynaklarda jeoid diye de adlandırılan terimdir. durgun deniz yüzeyinin karar altından geçtiği varsayılan ve dünyanın şekline en yakın hayali kapalı bir şekildir.

ulusalcılığın ayıp olduğu ülke

neo-liberal politikaların hakim olduğu, hükümet, sermaye ve sermayenin sahip olduğu medya tarafından etnisitelere bölünmek istenen ülkedir.