entry'ler (210)

erken seçimde hükümet kurulamazsa olacaklar

Belçika 1 ay boyunca hükümetsiz yaşayabilmiş. Ama burası Türkiye.

sarışın doğanların şanslı olması

Herkes sarışın doğar önemli olan sarışın ölebilmek. (bkz: klişe) (bkz: ben küçükken sarışınmışım)

mhp hakkari il başkanlığı

her seferinde %1, %2 dolaylarında oy alır Hakkari'den. istatiksel olarak gayet iyi bir oran.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

At var. At!

ankara

Zorla şehir yapmışlar dediğim şehirlerden, Eskişehir gibi daha küçük daha düzenli bir yerden gelince, bir dağınık bir düzensiz geliyor insana. ne nerde hala anlayabilmiş değilim. ama her şey orda. (bkz: şehir içinde şehir sanki inception)

ülkeyi 2002 ye geri sarıp orada sabitlemek

umarım save lemişlerdir zira 80'lerde de kalmış olabilir memleket o aralar bir reset yemiştik.

chp nin her olay üzerinden prim yapması

Bütün siyasi partilerin amacı bu dur. Hem seçim öncesi reklamını hem de rantını bununla sağlar. ha sağlamayınca da bilir ki konuşmuyorsan ezilirsin, silinirsin bu yüzden bol bol değerlendirme(!) yaparlar. Yani ablacım, siyaset budur zaten. ironi yok.

kutlama mı yapılıyor şehitler mi anılıyor

insanlar insanların hala tepki gösterebildiklerine şaşırıyor ve buna seviniyorlar. ister kabullenin ister kabullenmeyin birbirimizin götünü yine birbirimiz kurtaracağız. bu yüzden aynı tutkuları paylaşıyor olmanın verdiği coşku yansıyordur insanların yüzlerine. kötü düşünmeyin hemen.

bi yeriniz yiyorsa doğuya gidin

Allah aşkına götün yiyorsa,erkeksen tarzı cümleleri bırakalı kaç sene geçti. ilk önce lugatımızdan bu tarz cümleleri silelim. Asıl mesele, doğu diye, kürt diye genelleme yapmak birbirimizi bilmeden dışlamak, örselemek olur. Burada önemli olan vicdanlı olmak vicdansız olmak, cahili okumuşu, yarı bileni farketmez! insanları asıl birbirinden ayıran her şeyden önce vicdandır!
Hatta öyle dikkat çekmiştir ki bazı eski inanışlarda vicdan, şeytanın sesi olarak bile dile getirilmiş. Çünkü bizi birleştirir, kuvvetli kılar ve asıl meseleyi asıl bölücü olanı görmemizi sağlar!
yani çocuğum zor olan farketmek, kolayıysa farklı olanı ayırmak. Doğu'ya gittim görevimi de yaptım geldim, faydalı olmaya çalıştım, hatta uzun sürede yaşadım. o iş sizin sandığınız gibi değil velhasıl. Bir çok kürt ve zaza ailesi gördüm, pkk tarafından taciz edilen ve sonuç olarak dedelerinden kalan toprakları bırakıp kaçtılar, parasız pulsuz bir yerlere!
Bir insan neden bunu yapar, neden insanları yurtsuz bırakır, neden çocukları babasız bırakır, neden her gelen şehit haberi boşa giden bir kıymetli canmış gibi gelir insana ve yine neden insanlar savaş çığırtkanlığa bu denli meraklı?
Dağa çıkan nasıl çıkıyor insanlar nasıl bir psikolojiye sokuluyor evvela bunu bilmek gerekir.
Sonuç olarak savaşa bilmeyen barışı da bilemez!
(bkz: entry bu başlığın cevabı değildir!)

troll

güzel troll okutur, beceriksiz troll tiksindirir.

dağa çıkıp barış istiyoruz demek

insanların gerçekten canı gönülden inandıkları seçim propagandası. iş o kadar kolay değil demek istiyorum efem. bugün sen pkk'ya sırtımızı dayıyoruz dersen, pkk'nın ezip geçtiği emeğini sömürdüğü halkı görmezden gelip; 'Ama sizin özgürlüğünüzü istiyorlar ya rerörö' dersen, bi' otur düşün derim kardeşim. Kardeşim derim o da aynı toprakları paylaştığımızın hatırına. Ben bile bunları yazıp farkına varıyorsam sende farkındasındır, hdp cim! Ama az yemedin marjinal solcuların iyi niyetlerini, az kandırmadın 'ya biz barış falan istiyoruz siz ne diyorsunuz'diye. az kalsın yutuyorduk arkadaş, Selahattin Demirtaş'ın aslında hdp den olmasa iyi bir siyasetçi olabileceğine. Bunu ben değil 50-60 yaşındaki teyzeler söylüyor. ilkesizsiniz ilkesiz! o yüzden her batışınız.
bunda 2-3 sene önce pkk ile ilişkiniz olmadığına inandırmaya çalıştınız, şimdi pkk'ya laf geçiremediğinizi gösteriyorsunuz. Onlar sizin efendilerinizmiş gibi. Eli silah tutan adamı nasıl insan yerine koyup karşına oturtup dinleyebilirsin.
N'olursa olsun boşa ölen onca insan, nasıl bir vicdana sığabilir? Türkiye'de ölme çocuk! Boşuna.
Ayrıca (bkz: teröristlerin araç durdurup Türkiye Cumhuriyeti'nin kimliğine bakması)
TC Meclisindeki adamın Türkçe dahi bilmemesi.
TC Meclisinde ki adamın yemin etmeyip, istiklal Marşı okumaması.
Tanım olarak: Böyle saçma sapan absürtlüklerin göğüsleyicileridir.

sözlük yazarlarının itirafları

sol frame çok iğrenç, artık gençlerden utanır vaziyete geldik, onu bırak umut bırakmadılar ülke geleceği için! (bkz: fuatavni nerdesin)

sokaklarda yakıp dökerek terörü lanetlemek

aman bırakın allasen 40 yılda bir sinirleniyoruz onun içinde yüzlerce insan ölmesi gerekiyor. o kadar sabır taşı bir milletiz. neyi yakıp neyi döküyorlarsa yıllardır içlerinde sindiremedikleri haksızlıklardandır. ya da arada provakatör de olabilir. (bkz: en sevdiğim kelime provakatör tişikkirlir tirkiyi)

kendi numaranı aradığında meşgul çalması

Kafası kendinden güzel.

gece yarısı mahalleyi sucuk kokusuna boğmak

(bkz: çok piçsin sami abi)canımı istettin şerefsiz, diye içinizden omuzlarınızı vurdura vurdura ağlamanızın sebebidir. (bkz: kahretsin sebebi neydi ki)

uzun ilişkiden yeni çıkmış biriyle olmak

suyun olmadığı yerde balık olursun, durduk yere boğulursun.

hiç kız bozmadığı halde erkeğim diyen salak

(bkz: bi sigtirir misin fernando) erkekliğin sigte takılıp kaldığını gösterenlerin zırvatası. Ünlü düşünür Yiğit Özgür'ün de dediği gibi, "Günün birinde hepimiz bir bez parçasına sarılıp gömüleceksek; götümü niye elledin!?"

bir çocuğa kitap alıyorum kampanyası

Kimin yaptığını ve nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenirsem, örgütlenip güzel bir iş çıkartabiliriz. Fikir güzel. Ayrıntı yok. Siz hayırdır?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

hani herşeyindim ben senin, hani kor dudaklındım'lı bir şarkı vardı ya o işte, ben bilemedim. (bkz: sezen aksu)

modern kadının ucuz ve kolay ulaşılabilir olması

kadınların sınıflara ayrılmasının en kolay cins olduğunu gözler önüne seren başka bir sikimsonik tespit. (bkz: ellerine sağlık karşim iyi sıçmışşsın)