bugün

entry'ler (222)

baş ağrısı

Beynimin kulaklarımdan akacağını hissettiren ağrı. 2 gündür dinmeyen baş belası

başkanlık sistemi

Yasama, yürütme ve yargı organlarını birbirinden kesin çizgilerle ayıran hiçbir organının bir diğerini feshetme yetkisinin bulunmadığı sistemdir.

Fakat anayasanın değiştiren maddeleri başkanlık sisteminin aksine tüm yetkileri yürütmede yani cumhurbaşkanına toplamayı sağlıyor.

Ve yürütme, yargı ve yasamanın ayrı olmaması demek tek elde toplanması demek diktatörlük demektir kaos demektir.

unutulmaz dizi replikleri

görsel

görsel

günün karikatürü

(img:#1170016)

game of thrones

Özlenendir. Özledikçe giriş müziğini açıp dinliyorum gariptir iyi geliyo.

tek adam

Dün kitaplığa göz atarken görüp hemen başlamalıyım dediğim Atatürk'ü anlatan 3 ciltlik eser.

yan benimle

sıla gençoğlunun mürekkep albümündeki en güzel şarkısıdır. eski sılayı hatırlatan cinsten.

afitap

Silanin eski sarkilari nerede diye sorgulatan sarki. nerede eski yoruldumlar, bos yerler, kenar susuler. bu tarz degisikli hic sevdirmedi kendini.

sözlük yazarlarının itirafları

Yillardir nefret ettim bayramlardan sozluk. her bayram sabahi anne ve babamdan baska opulecek el olmamasindan nefret ettim. her evde olan o bayram nesesinden bizde olmadigi icin nefret ettim bayramlardan. yanaklarini sikacak bi dedemin olmamasindan simsiki saricak bi babannemin-annennemin olmamasindan ve her bayramda suratima bunun carpmasindan nefret ettim. Bunca yildir alisamadigim bu yalnizliktan nefret ettim. Bana degil ama sana iyi bayramlar sozluk. dedenin yanaklarindan op annennene, babannene sikica saril olur mu?

kea kuşu

kargayla olan zeka duellosununu iceren belgeseli izleyip hayran kalmayan yoktur. her iki kuşa da.

kızlık zarı

... Çok afedersiniz o yüz kızartan vajinanın içindeki zar da bizim değil elbet, erkeğe sunmakla yükümlü olduğumuz, bize emanet edilmiş hazine o...

http://www.birgun.net/hab...keciboynuzuyuz-78885.html

ankara

mamak tarafinda gokyuzunun fena sinirlendigi, yagmur yagan sehir. yok boyle gurleme.

yemek yapmayı bilen kadın

yag, sogan, salca uclemesine ne koyarsan yemek olur. 0-0 berabere olan kadindir.

jehan barbur

körebe, tesaduf, neden sarkilarindaki sesine, soyleyisine, yorumuna hayran oldugum sarkici.

sürü psikolojisi

olduğu yerlerde yanlis giden bi seyler vardir. net.

temel lise

ankara'da 10-12 bin arasindadir fiyatlar. ozel okuldur bi nevi. ha devlet okulu ha temel lise okuyan her yerde okur.

yazarların saç dökülmesine karşı tavsiyeleri

bir suru ivir zivir yaglari denemeyin. daha cok dokulmesine.bile neden olabilir. dermatoloji en guvenilir adres.

kuzene aşık olmak

4 sene once dedigine gore donelim 4 yil geriye 17 yasa 11 yas. hadi buyur. ne taraftan bakarsak bakalim mantikli bi tarafi yok.

üç günde 450 sayfa kitap bitiren insan

kitabin edebi bi degeri yoksa mumkundur. polisiye, ask vs. rahatca okunur.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

başkalarinin hayati. alman filmidir, berlin duvari zamanini anlatir. hostur be izleyin izlettirin.