bugün

entry'ler (219)

apex legends

Hunharca oynadığım oyun, sağlam bi bağımlılık yaptı.
Oyun içi seslendirmeler, pingleme sistemi, respawn olayı, hızlı hareket imkanları ve saldırı aldıktan sonra bile kontra atak yapma imkanı (pubgdeki gibi 3 mermide ölmüyorsunuz).. Bu özellikler beni baya baya sardı. Açıkçası ilk oynadığım battle Royale bu oldu ve alışmam baya süremi aldı öyle ki 110 olduktan sonra alıştım oyuna ve şuan smurf hesabı da açtım öyle iki hesap takılıyorum. Ancak sıkıntılarımdan biri hızlı internet istiyor, kasma yaşama olanağı fazla ve fps sorunu yaşıyorum. Biraz daha görüntü kısılıp 60 70 arasında fps alsam çok çok güzel olacakken fps sabitleyici ile 60 fps alıyorum. Bu seferde adam görünmeyecek şekilde görüntü kısıyor. Güzel bir sistemim olsun isterdim. Ayrıca teammate olarak da arkadaşınızla girmeniz çok daha iyi olur, solo çok çok iyi oynayan biri değilseniz tek kalmak size göre olmayabilir çünkü herkes takım halinde geziyor tek gezen olmuyor ve 1vs3 kazanamazsınız yani kolay kolay. Onun dışında dediğim gibi seslendirmeler çok güzel, samimi diyaloglar oluyor. Hele mirage'ı dinlerken bazen gülebiliyorsunuz bile, octane de aynı şekilde. Oyun ilk çıktığında server'ları bok gibiydi şimdi biraz daha düzeldi nadiren sorun çıkıyor.
Zamanını bilmemekle beraber 4 hafta içinde sezon 3 gelmek üzere ve yeni gelecek karakter olan crypto'nun varlığı harita üzerinde görülmeye başlanmış, aşırı moda sokan bir şey olmuş. Öyle işte Pcde oynayan ve teammate arayan varsa yeşillendirebilir.

bozulan bir psikolojinin ilk belirtileri

Uyku düzeninde bozukluk, alışkanlıklarından zevk alamamak, insanlarla tam anlamıyla güzel bir diyalog kuramamak, bazı konularda saplantılı olmak, yeme içme saatlerinde düzensizlik, ani duygu değişimleri.

gerillaya katılım da olacak savaşta olacak

Gözüm kanadı burhan kuzu mu açtı başlığı acaba. neyse konuyla bi ilgim yok başlıkta gözüm kanamıştı.
Tanım: birtakım siyasilerin gündeme çıkma çabası isteği sonrası salladıkları laflardan biri.

şeyma subaşı nın vajinasına dövme yaptırması

Biri yazdı mı bilmiyorum ama sen onu nasıl gördün amk kadının fanı mısın yoksa amının fanı mı? Ayrıca vajina değil orası, başlığı görünce sinirlerin yoğun olduğu yere nasıl dövme yaptırır bi insan ve bunu nasıl paylaştı acaba diye gelmiştim ancak dövme bikini bölgesi denen yerde yani çok da acı çekmemiştir standart dövme acısı. Çok büyütmeyin ya sanat dünyası böyle tren gibiyken kasıklarına dövme yaptırmak çok mu olaylık bi durum.

karşı cinsten birinin size uzun uzun bakması

Genelde otobüste metroda başıma gelen olay. Aynen aynen bildiniz yaşlı teyzelerin koltuk sevdası uğruna göz tacizi yaptığı kişilerden birisiyim. Bana ne a*k bedava biniyon gezmeye biniyon s*ktir git evinde otur. Sincandan ulusa gidip ekmek alıp dönmek ne gerizekalı aptal. Neyse sakinim tanım girem bari, evet arkadaşlar tanım olarak karşı cinsin büyük bir ihtimalle sizden bir isteği olmsı durumu, diğer seçenekler istisnai durumlardır. Mesela burnunuzda sümük kalması, yüzünüze bi şeyin yapışması veya arkanızdaki camdan dışarı bakma ihtimali. yok işte beni kesiyor filan hiç triplere girmeyin.

sözlükten beklentin

Yılmaz Güney'i kadın vajinasına yılan sokmaması.
(bkz: yılmaz güney in kadın vajinasına yılan sokması)

aşırı dinci ile tartışanın haklı çıkma ihtimali

Aşırı solcuyla yapılan tartışmada haklı çıkma ihtimalinle aynıdır. iki taraf da aynı bok, kendi insanlarını koruyan ve güce sahip olunca diğer insanları ezen tipler sonuçta.
Tanım: sıfır, zero, null, 0.

onbeş temmuzdan sonra emoların bitmesi

Yok be olum şimdi moda değişti yanlar makina üstler kalsın veya üstleri çeneye kadar uzatma moda oldu. Ayrıca artık insanlar saçlarını saçma sapan renklere değil de göze hoş gelen renklere boyamaya başladı, hoş gelmeyen renklere de göre göre alıştık mor saç ne amk patlıcan mısın sen neyse emolar bitmeyip şekil değiştirdiler işin özeti bu.

kızların nedense hiç osurmaması

Senin yanında niye osursun düşünsene sen de yüz bulup osurursan veya misilleme yapsan nolur aq bunu düşün.
Başlığı değiştirip kızların benim yanımda osurmaması yapabilirsiniz.
Edit: yazım hatası düzeltildi.

kız arkadaşına hesap ödetmeyen erkek figürü

Bu tiplere ayar oluyorum he. Kız sanki prenses sanki erkekle olması büyük bir nimet gibi görmenin sonucu bu. Geçmişten gelen başlık parası muhabbetinin günümüze verilmiş hali kızların yediğini ödemek, ulan ailenizin arkadaşınızın yemeğini ısmarlamıyonuz afedersin belki s*kerim diye Saçma sapan insanlara onu bunu alıyonuz.
Bu olayın bi tık üstü twitterda filan "yhaa bana da şunu alan yok ki" diye ağlayıp da alıp gönderen erkek.
Özeleştiri: Evet sinirlendirdi bu durum. Daha önce başıma geldi çünkü, konsere çağırmıştı neymiş niye arabayla gelmemişim sen kimsin aw neyse sakinim.
Not: genelde bu tipler amcı olurlar. (bkz: amcı)

ikili ilişkilerde sık yapılan hatalar

Karşılıklı olarak sürekli takılmayı/beraber olmayı istemektir. Hem sevgili ilişkisinde hem de arkadaş ilişkisinde geçerli bu durum. Her gün her an birliktelik olacak diye bir şey yok.
Sürekli birliktelik olunca yapacak faaliyetlerin, edilecek sohbetlerin de azaldığı bir gerçek.
En zevkli aktiviteler bile karşındaki kişiden sıkılmaya başladığın için sıkmaya başlar.
Bu yüzdeeenn, ilaç gibi belli dozlarda belli günlerde takılın. Ve zoraki birliktelik yaptırmayın.

kadınların erkeklerde çekici gördüğü yerler

Yaşa bağlı değişkenlik gösterir. Liseye kadar yüze ve davranışa bakıyorlar. Üniversiteden sonra cüzdana, karizmaya ve ortamdaki bireyin duruşuna bakıyorlar.
Not: en azından benim gözlemlerim bu yönde, yaş ilerledikçe paranın hayattaki yerini anlıyor insan.

s s p s p s d p s d p s f d p s

"Seni seviyorum Perihan, seni Perihan, sana dedim Perihan" şeklinde sıralanabilir. Lys için bu kadarını bilmek yeterliydi. s'ler 2'şer, p'ler 6'şar , d'lerse 10'ar elektrona ev sahipliği yapıyordu. P'de 6 d'de 9 elektron varsa p'deki bi elektron d'ye geçiyordu sanırım. O tarz bi olay vardı.

Tanım: atomun yörüngelerindeki elektronların orbitallere dağılım biçimi. ilk s, birinci yörüngenin; ikinci s ve ilk p, ikinci yörüngenin; üçüncü s, ilk d ve ikinci p, üçüncü yörüngenin orbitalleridir.

size 1 milyon dolar verseler ne yaparsınız

Direkt götüme sokmam da önce tlye çevirip götüme sokarım, 1 milyon kere alacağım zevki aynı miktarda 5.5 milyon kere alırım. Hatta madeni paraya çeviririm ki alacağım zevk çok çok artar swh.

Ev al kiraya ver amk ne borsaya giriyonuz manyaklar.

evde erkek beslemek

ailemin şuan yaptığıdır diyebilirim.
bir oda tahsis edip prizin yanına üzerine yatılabilecek bir şeyler koyunuz(baza/ranza/yer yatağı).
odaya bir tane dolap veya ekstrem olacak ama sandık koyunuz ki erkek bireyin kıyafetlerini koyabileceği yeri olsun.
sehpayı listeye eklemeyi unutmayalım, üzerine erkeğin kişisel bakımında kullanılacak eşyaları koyalım (jilet/traş makinesi/peçete/roll on/koku veren şeyler).
askılık lazım ki havlu/bornoz koyabilsin ve bazı eşyalarını dolaba koymak yerine oraya assın, kırışık kıyafet sendromu ortaya çıkmaz.
ayna tabiki de, saçına başına bakmasa bile insan içine çıkmadan önce yüzünde bir şey kalmış mı diye aynaya bakmalı sayın erkek bireyimiz.
duvara saat koyun ki saati görüp hareket edebilsin, gece gece odasından çıkıp tıkırtı yapmasın.

not: sabah sabah iyi saçmaladım ama bir odada dağınıklığa yol açacak eşyaların bulundurulması kadar saçma bir şey yok, bir insanın ne kadar çok eşyası olursa o kadar çok üzülür.
not2: saçmalamalar not kısmında da devam ediyor...

sözlük yazarlarının itirafları

sanki ağaç dalındaki kuşlara taş atmışım da birini bile vuramamışım ve hepsi kaçmış gibi bir gün..

bir insanı unutmak için ne yapılır

size; acı, içki, unutuş eğer: aşk.

(bkz: sesindeki yalnızlık)
(bkz: karaçalı)

demek ki neymiş acı çekmek, içki içmek ve unutmak. unutma basamağına gelmek için acı ve içki içmek gerek. unutma sonrasında gelir heralde. *

uludağ sözlük aşık atışması

gel buraya sözlüğün balıkesirli elemanı
twitterda 140 karakterle anlat kelamını
sen sözlüğün kaşarı bense kel adamı
hadi bakalım belkiyorum bana sallamanı.

not: diss to emre s.

edit: ulan entry girmeye girmeye mavi tatlı bakınız vermeyi unutmuşum mk.

aşkı bir görselle anlat

görsel yeterince özetledim sanırım.

günün şarkı sözü

Bir yağmur başlar gibi
Bi koşuda yavaşlar gibi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.