bugün

entry'ler (18)

zargana

Satırlarını soluksuz okuduğum yazarın, uzun soluklarla okuduğum, pek ısınamadığım kitabının adıdır.

ünlülerin üzerine bir kova buzlu su dökmesi

Duyarlılık adı altında başlayan ve bu sıralarda eğlenceye dönüşmüş eylem.

kızla buluşacak yazara tavsiyeler

ilk buluşmada iskender yedirin kıza önemli bi' şey.

nem çok nem

Yaz ayında sıcaklıkla ilgili, alakalı alakasız tüm sorulara verilen cevaptır.

40 dk ders çalışıp 4 saat mola vermek

Benim için ''10 dk ders çalışıp, 1 saat mola vermek'' şeklinde düzenlenmesi gereken cümle.

hayal et sevgilim

Küçükken "hayalet sevgilim" sanardım. Bu nedenle o zamanlar dinlediğim en gizemli şarkıydı.

aşk ı memnu

Validelerin tekrar tekrar izleyebileceği nadir dizilerdendir. Her seferinde aynı heyecan, aynı merak.

telefonda üç bin resim olduğu halde kasmaması

iPhone kullanmanın en iyi aynıdır. Bu telefon ne üç bin ne beş bin fotoğraflar gördü, bana mısın demiyor.

kış mevsiminin gelmesinin istenmesi

Sıcaktan uykuların bölündüğü mevsimden kurtulmak için edilen dua.

pazar günü

Ailece kahvaltının yapıldığı, kovboy filminin izlendiği, anneyle babanın kahvaltıdan sonra uyuduğu ve çocuğun onlar uyanana kadar sıkıntıdan patladığı, geçsin artık diye Allah'a yalvarıldığı, saçma sapan bi' gün.

sosyal medya

Ebeveynlerin "hayattan kopuş" olarak tanımladığı , kullananların ise hayattan kopmamak için kullanımı sürdürdüğü siteler. Her bağlanışta "yapandan getirenden Allah razı olsun" diye dua edilesi yerler.

bursa da 13 yaşında damat ve 16 yaşında gelin

"Ne bu kendi çocuklarınızdan erkenden kurtulma çabası?" denilesi.

boğa burcu

Yemeğe düşkünlüğü sayesinde, sürekli diyetisyen diyetisyen gezen burç.

coğrafya

Dip boyasını çok uzun süre beklemekte kararlı hocamızın saçlarını izleyerek odaklanamadığım derstir.

mustafa ceceli

Sanat camiasında yoldan çıkmadanyola devam edilebileceğini bize gösteren güzel insan.

acil servis

Refakatçilerin kendi evi gibi benimsediği, gelen ziyaretçileri kantinde ağırladıkları bir yer.

sabah akşam napıyon diye mesaj atan kız

"Seni merak ediyorum anlasana" yı daha kısa ve öz şekilde ifade eden kızdır.

facebook un artık kullanılmaması

Yalnızca akrabaların " ayy sen ne kadar büyümüşsün" yorumlarına cevap vermek, ebeveynlere selamlarını iletmek amacıyla kullanılan bir site haline gelmiştir.