bugün

sevdiği entry'ler

kafayiyedim

yazdığı entryden dolayı gazabıma uğrayan, ama sonrasında "çok mu üstüne gittim acaba ?" diye beni düşündüren, yufka yüreğimden dolayı yaptığımdan üzüntü duymamı sağlayan, yine de hala kızgınlığımın geçmediği suser uuser karışımı yazar.

keşke dedirttiren en büyük hatan

ilerde keşke dedikleri şeylere keşke dediği için üzülecek yazar söylemleri. Herşeyi isteyerek yapıyoruz. Her hareketimiz kendi seçimimiz. Duygular? evet. Onlarda bizim seçimimiz. Aşık mı oldunuz? Evet ona karşı düşündüklerinizi de siz yönetiyorsunuz. Başkası değil. Bir ilişkiyi kaybettiğiniz için üzülüyorsanız o kişiye çok güvendiğiniz içindir. Kendiniz dışında birine neden güvenirsiniz ki? Kafasında geçenleri siz yönetemediğiniz hiç kimseye güvenmemelisiniz mesela. Alfa olmak da kendi elinizde. Yalaka olmakta. Elinizi ayağınızı nasıl yönetebiliyorsanız. Hareketlerinizi düşüncelerinizi seçimlerinizi ve duygularınızı da yönlendirebilirsiz . Ve yaptığınız her hata da daha da tecrübelenip ilerde yapmamalısınız ki ilerde yapsaydınız inanın ki daha fazla üzülecektiniz. Her gün daha çok büyüyoruz. Her gün daha çok sorumluluk Alıyoruz. Ve arabanın yavaş giderken ki kırdığınız direksiyonu düşünün. Yavaşken az çevirdiğiniz direksiyon sizi fazla ayırmayacaktır yoldan. Devam ederseniz ayrılırsınız ancak yoldan. Ama düzeltme imkanınız daha çoktur. Ama hızlı giden bi arabayı düşündüğünüzde ; az bi çevirmek bile anında yoldan çıkmanızı sağlayabilir. O hataları yapmadan büyüyemeyiz. Büyümek yaşla değildir bu arada tecrübe iledir. Sevgiler.

28 yaşında olmak

ben kucukken 28 yasindakileri buyuk sanardim..okadarda buyuk degillermis ki yani kendimden ogrendim ..beni kandirmak icin buyuk adam taklidimi yapiyorlardi acaba yavsaklar..