bugün

entry'ler (258)

4 milyarlık dünyaya 2000 yılda peygamber yollama

ilk insan,ilk peygamber , hz. adem bu üç kavrami bir araya getirebilecek zekaya sahip kisi icin olmayan tutarsizlik

otomobillerin cinsiyeti

Arapcada nesneler erk veya dişil olarak sınıflandırılmakta olup ona gore ek alıp telafuz edilir tüm otomobiller ayrımsız erk sınıfındadır.

otomobillerin cinsiyeti

Arapcada nesneler erk veya dişil olarak sınıflandırılmakta olup ona gore ek alıp telafuz edilir tüm otomobiller ayrımsız erk sınıfındadır.

şener şen abartılmış balon bir oyuncudur

Aktörlük tiyatro alaninda bilgin olur cikarsin
sener sen de sunlar sunlar eksik dersin anlarim saygida gosteririm dusuncene ama sirf su odulleri alamadi diye halk tarafindan benimsenmis bir oyuncuya sisirilmis( abartilmis) balon dersen aslinda bir skim bilmeyip farkli konusarak dikkat cekmeye calisan ilgi budalasi bir ergen oldugun ortaya cikar.

maymun evrimleştirme merkezi

Darwin e gore dünya olabilir..yaratici guc dunya uzerinde basarili oldu..deneyin devam asamasinda maymundan evrimlestirdigi insanlarinda bunu maymunlar uzerinde basrip basaramiyacagi.

956425876485

Pi sayisinin ondalikli kisminda var oldugu bilinen ama tam olarak neresinde oldugu bilinemiyen bir sayi.

necati tosuner

roman ve öykülerinde karakterlerin hayatla veya kendileri ile olan hesaplaşmalarını; birbirlerine ve kendilerine bile söyleyemediklerini söylemekten korktuklarını öyle güzel yalın, süssüz püssüz aktarmıştır ki. hayatın neresinde olursanız olun belki bir üniversite öğrencisi, belki bir doktor, bir ev hanımı,bir mecnun, ölümü bekleyen bir hasta... kesinlikle içinde kendi iç seslerinizi bulacağınız eserlerin yazarı. maalesef ki eserleri gereken önemi ve değeri görememiştir. umut...hala umut.

yerçekimsiz madde

Newton'un yerçekimi ve kütle çekimi kanunları! geçerliliğini yitirdiği için böyle bir madde mümkün değildir. albert einstein'nin görecelik kanununa göre uzay zamanda her madde bükülmeye neden olur güneş, yıldız ve gezegenlerin oluşturduğu bu bükülmeden dolayı medde yere doğru hareket eder bu yerin çekimi değil bükülmeden dolayı oluşan boşlukta düşmedir.onun için ilk serbest düşmelerde kutlenin bir önemi yoktur.

tvdeki reklamlardan kurtulma yöntemi

Amuda kalkarak izlemek bu yontemlerden biridir.

nazım hikmet şiirlerinin en vurucu sözleri

Hava toprak gibi gebe,
Hava kurşun gibi ağır,
Bağır,bağır,bağır bağırıyorum
koşun kurşun eritmeye çağırıyorum.

bütün kadınların karar alıp topluca vermemesi

anında bıyık bırakılıp kıl çıkarıcı ilaçlar alınması gereken durum..bazı erkeklerin canı çok yanacak..

para üstü 10 kuruş kalınca

mahalledeki bakkal amcanın para ustu yerine niçin sakız veya altın kaplama çikolata verdiğini anlamamı sağlayan olay. sırf bu sendromu yaşamayalım diye vay be bilemedik değerini.

hastası olunan sözler

"hayatta kalma!,yaşa"

bitanem

Bazi asklarin 3. Evresidir. Guzel kiz - canim- bitanem-herseyim-karicim-aksam yemegi disarida yeriz hayatim-mavi gomlegim nerede birkezde koydugum yerde bulayim sunu-ohaa bu futura ne boyle-al iste cocuklarida kendine benzetmissin-torunlar bu bayram gelirler mi?-seni cok ozledim acaba cennette duyuyormusun beni.

gecenin istatistik sorusu

Kosullu olasilk sorusudur.istenilen durum/ kosullu durum

kosullu durum (ortada u olmamasi)= tum durum - ortada u olmasi=7!-6!=4420

istenilen durum= u nun ortada olmadigi tum durumlar-k nin basta n nin sonda olup u nun ortada olmadigi durum=4420-5!/5=4396

istenilen olasilik= 4396/4420

yahudi hristiyanlar cennete giremez

Öbür tarafta can egriside yok bütte yok valla isleri zor allah hidayete erdirsin.

çocukluğumuzda bizi mutlu eden küçük şeyler

Saklambac oynarken arkadasla tisortleri degistirip saklandigimiz yerden ucunu gostererk yumani kandirmak ve buyuk bir heyecanla camlak comlek patladi diye bagirarak ortaya cikmak.

gecenin şiiri

HASRETiNDEN PRANGALAR ESKiTTiM  

Seni, anlatabilmek seni.
   iyi çocuklara, kahramanlara.
   Seni anlatabilmek seni,
   Namussuza, halden bilmez,
   Kahpe yalana.

Ard- arda kaç zemheri,
   Kurt uyur, kuş uyur, zindan uyurdu.
   Dışarda gürül- gürül akan bir dünya...           
   Bir ben uyumadım,
   Kaç leylim bahar,
   Hasretinden prangalar eskittim.
   Saçlarına kan gülleri takayım,
   Bir o yana 
   Bir bu yana...

Seni bağırabilsem seni,
   Dipsiz kuyulara,
   Akan yıldıza,
   Bir kibrit çöpüne varana,
   Okyanusun en ıssız dalgasına
   Düşmüş bir kibrit çöpüne.

Yitirmiş tılsımını ilk sevmelerin,
   Yitirmiş öpücükleri,
   Payı yok, apansız inen akşamdan,
   Bir kadeh, bir cıgara, dalıp gidene,
   Seni anlatabilsem seni...
   Yokluğun, Cehennemin öbür adıdır
   Üşüyorum, kapama gözlerini...
ahmed arif

uludağ sözlük birlikte şiir yazma girişimi

Seni benden alip goturen bir kayikti.

evreni teleskopla değil mikroskopla incelemek

Aristo ve gestalt a gore bu dusunce seni hataya goturur.
cunku onlara gore butun parcalarin toplamindan fazladir. cunku parcalar butunu olustururken bir takim ozeliklerinden vazgecebilir ve bu yeni haliyle yapilan birlesmeler hicbir parcada olmayan yeni bir ozellik dugurabilir.