bugün

çok şūkür iyileştiğim bir ay oldu ama yeğenim hastalandı bu sefer de. iyi şeylerin de kötü şeylerin de olduğu, yine de güzel bir ay oldu.
Babamı kaybettigim ay sevmem.
açık ara en kötü ay. zaten 31 çekmeyen ayları sevmeyen biri olarak 30 bile çekemeyen bu vasat ayı hiç sevmiyorum açık ve net.
Karasal iklim bölgelerinde şubat ve mart ayları, kışın başlarından daha şiddetli soğuk geçer.
Martla beraber yılın en soğuk ayıdır.
2020'den sonra ilk defa 28 çekecek olan bir ay. umarım tamamen iyileşeceğim bir ay olur çünkü hâlâ eski iştahım yok, eski hâlim yok. bu aydan dileğim sağlık hayırlısıyla ama sağlığın hayırsızı olur mu bilemedim.
Artık en hüzünlü ay olabilir.
En sevmediğim ay olabilir..
Bir yıl gibi bitmek bilmeyen bi ocak ayından sonra Nihayet geldi iki gözümün çiçeği. Sonrası mart ve nisan... Geliyor yavaş yavaş ılık bahar, sıcak yaz ayları.
Kışın en güzel ayı.

Evet
yılın en kısa ayı. normalde 28, 4 yılda bir ise 29 gün sürer.
3 yıl 28 gün 1 yıl 29 gün, sonra yine aynısı.
Çok hızlı geçti bu aylar sonrası.

Mart nisan mayıs Fast forwardda gitti gibi böyle ama ramazan ayı en mutsuz olduğum depresyonda yatardım.

Depremi dün gibi anımsadım.
doğduğum aydır. küçük ama güzel bir aydır normalde ama deprem olmasa daha da güzel olacaktı. ocak ayına göre daha çok kar yağar.
Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker kaç ayda 28 gün vardır?

Cevap: Tüm aylarda.
ramazan zor geçecek.
bende bittiğini hissetmiyorum 6 şubat çok oturdu üzerimize.
Bu yıl zor oldu biraz haftaları anlamadım bile milisaniye gibiydi.
Burada henüz bitmeyen aydır. Ben neden geriden geliyorum ya.
ocak gibi boşa harcadım biraz sanırım uykusuz geceler.
Yılın en yağışlı aylarından biri iken bu sene kurak geçti dense yeridir ülke ölçeğinde.

Yaz için sıkıntı yani... sadece baraj değil, gıda fiyatları olarak.
bu sene deprem gündemiyle bitti. 2020'ye bile bitsin demedim ama şubat bitmeli. çok sevdiğim bir ay ama bu sene depremle geçti.
bu yıl için 45 dakika sonra geride bırakacağımız aydır.
4 yılda bir 29, 3 yıl 28 çeken bir kış ayı. bazı yılar çok ılık bazı yıllar çok soğuk geçen ay.
ben 14 şubatta kalmıştım ya.
Bitmesini algıma yediremiyorum.