bugün

Maraton programında Erman Toroğlu nun, Sakaryaspor kalecisi Şenol'a edilen küfürlere tepkisini dile getirişidir.

--spoiler--
E.Toroğlu: 25 dakika süreyle Şenol'un annesine "Senin anneni..." diye başlayıp, normal yoldan da değil, tersten...

Ş.Büyüka: Lütfen Kampanyası var hocam...

E.Toroğlu: O zaman ben Beşiktaş seyircisine diyorum ki, Şenol'un annesini "lütfen" doğru yoldan götürün, tersten değil...
--spoiler--
yaran erman toroglu tepkisidir.

gaf filan değildir, adam üstüne basa basa canli yayinda söyledi.
erman hocanın beşiktaş taraftarına olan tepkisini egzajere ederek anlatma çabası sonrası doğmuş bir sözdür. Yani yanlış anlaşılma olmasın kendisinin tepkisi küfür eden beşiktaş taraftarına, yoksa şenol ve annesi ile ilgili fantezileri olduğundan değil.
(bkz: erman toroglu na yayın yasagi getirilsin)
"şenol gitse sıksa şunun ağzına iki tane" gibi bir cümle geçiyor zihnimden. öyle öldürmek amaçlı falan da değil, yaşarsa konuşamasın bir daha. zihnimde tartıyorum tartıyorum, şenol böyle bir şey yapsa gayet adil olurdu.
erman toroğlu'nun beynini kullanmayı unutarak sarf ettiği cümlelerden biri.
erman toroğlunun beynini aldırmış adam olduğu sıralarda sarf ettiği cümle..

çok merak ediyorum şenol ne düşündü bunları duyunca?
lan adam, konuşuyosunda karşındaki adamı da düşün be!
Sözlüğün mottosu olabilecek söz. biraz modifiye şart tabi.

(bkz: sözlüğün ebesini lutfen normal yoldan goturun)
http://www.youtube.com/watch?v=dTm6YEYUECk
-ama hocam lütfen kampanyası var.
-o zaman senol un annesini lutfen normal yoldan goturun.
işte bu dialog türk televizyon tarihine geçer.
gaf veya şenol'a hakaret değil, futbol federasyonu ve seyirciye laftır.
Fatih Altaylı' nın annesinin hakkında yapılan yoruma benzemektedir. Bahsi geçen yerde Fatih Altaylı' nın annesinin uzaydan nasıl büyütebileceği anlatılırken, burada da Şenol' un annesi hakkında değişik yorumlarda bulunulmuştur. Olmasaydı daha iyi olurdu denilebilecek türden bir Erman Toroğlu tepkisi.
yaratıcı beşiktaş taraftarına erman toroğlu tarafından yapılan misilleme. çok yaratıcılar demi canlar. bakın ne güzel de tezahürat etmişler şenol'un annesine. gecekondu mu? haşa de lan! çarpılırsın valla. çarşı'nın yanında o tecavüzü destekleyen besteler yapan taraftarın lafı mı olur hiç. 40 fırın ekmek, 40 kez de dayak yemesi lazım gecekondu'nun çarşı gibi saygı duyulan, yaratıcı bir taraftar olabilmesi için. bir daha duymayım.
(bkz: şenol şenol olalı böyle zulüm görmedi)
sözlükteki bazı şenolların çok zoruna gitmiş olan sözdür. özellikle ankaragüçlü şenolların

beşiktaş taraftarını kötüleme amaçlı entry giren yazarlardan bahsediyorum.
onlar biliyor kendisini.