ismail yk dinlemekten beyni sulanmış insan söylemi.
türkiyenin en iyi kadın rockçısına haketmediği söylemlerin başlığıdır.
sadece nihat doğana ''en adam gibi adam en dürüst sanatçı*sıdır'' söylemini söyleyen bir insandan çıkabileceğini düşündüğüm söylem.
(bkz: ne diyim sende haklısın)
sonuçta balonda olsa sanatçıdır. bu gerçeği kimse inkar etmemeli.
(bkz: ben almanyada yasiyom ve ismail yk dinliyom)*
kıçını göstermeden kendini dinleten sanatçıdır. sesi yorumu sözleri harikadır. balon kelimesi çok ağır olmuş, beğenilmeyebilir ama hakaret de etmemek gerekir.
herkes canlı söylemede sıçarken, şebnem çatır çatır söylüyor. esas mesele stüdyo sanatçılığı değildir, stüdyoda karga bülbül olarak çıkar. Ama şebonun kendi doğası zaten bülbülken, aldığı opera eğitimiyle bildiğin her konserinde gerek kostümüyle gerek sesiyle bir kuğu olmayı başarmaktadır. Ayrıca diğer sanatçılar ya laylaylom söyler veya leylöyley aşk şarkıları söylerken, Şebo toplumsal olaylarda kadınları uyandırmaktan,doğaya,savaşlara kısaca tüm toplumsal olaylara değinen felsefe ve sosyolojiyi müzikte çok iyi ön plana çıkarabilen kraliçemizdir,candır. <3 ya hangi şarkısını yazsam şeboya ayıp olur ama 50 tane şarkısını dinliyorum. kaç sene önce en genç halindeyken yazdığı sözlere bak kadınlar için, hala geçerli...

" Nerden geldim of, yolculuk nereye
Belki söyler of, sorarsam kadere
Yok sevenim arzuyla
Mezarlar bile küsmüş of, kadınca ölene
Yürekler alınmaz pulla parayla
Kim yenmiş kaderi duayla
Gelinlik giymeden ışığı görmeden
Bebeğimden önce vazgeçtim dünyadan
Kaderi yenmeden utandım kendimden
Daha sevilmeden vazgeçtim dünyadan
"
(bkz: allah çarpar)
karşı çıkmak istesem de, düşününce gerçekten de pek dinlemediğim, aramadığım bir şarkıcıdır. özellikle ergenlere hitap ettiği de doğrudur fakat bu zaten pek çok şarkıcı veya grup için geçerli bir durum. yine de tarzını ve müziğini türkiye'de kaliteli bir şekilde icra eden az sayıdaki insanlardan birisi ve bu insanlar içinde belki de en çok şöhrete kavuşabilmiş olanıdır. bu nedenle saygıyı hakeder.
O kadarda acımasız olmamak lazım ama kendini geliştirememiş gitgide ne satarsa onu üreten kişi haline gelmiştir..Kalitesini yitirmiştir..Yazık etmiştir..
bu kadar hayranı yanlış biliyor, hepsi kalitesiz müzik zevki olmayan, boş balon insanlar olamazlar. ben de ciddi bir şebo hayranı olarak şunu derim, tamam sevmiyor olabilirsin, dinlemezsin olur biter. böyle bir şeyi uyduracağım diye ıkınıp şişmeseydin arkadaş.
türkiye'de rock müziğin çok gelişmemiş olduğu düşünüldüğünde fazla takılınmaması gereken önerme. zira kadın iyi olmasa bile en azından çabalıyor. böyle çabalayan insanlar gerek.
muzik zevki olmayan insanların yorumudur. balon olmayan örneklendirme isteme hakkı doğurur.
yalandır. o kadar balon bile olamamış kendini şarkıcı sanan zat varken neden şebnem ferah. ki entellektüel bakıldığında kadın tarzından ve kişiliğinden ödün vermeden yıllardır güzel güzel albümler yaparak türkçe rock ın boşluğunu doldurmaktadır. seviyesiz haberlerle, absürt kılıklarla gündeme gelmemiş şarkıları ile ön planda olmuştur. sevmeyen de sevmesindir.
türkiyede en iyi şarkı yapan bayan sanatçılardan birine edilmiş bir hakarettir.