bugün

sevdiğim enlerin başında gelen dizi. çılgın tipler, bol kahkaha, süper espriler. çok severek izlerdim. eskileri sıkça andığım şu günlerde yine olsada izlesek özlemi duyduruyor.
Bu diziye dair hatırladığım replik;

Aliye hanım Elma tatlısı yapmıs kemal beye getirmek için içeri giderken;

Aysel : Babama tatlıyı az koyun Aliye hanım gizli şekeri var insan içine çıksın istemiyoruzda.

Diğeri için ;

Murat saadete barışmak için oyuncak ayı almıştır ve o anda aysel gelir ayıcığı görür ve
''Aaa Murat memleketten abin mi geldi.''
ismini duyunca bile güldüren dizidir.
arada bir izlenesi güzel dizi.
fikret kuşkan'ın dizideki halini hatırlayınca hey gidi günler diyor insan. bir de sebepsiz hep yaz mevsimini hatırlatır. eski ama kaliteli bir çalışmaydı.
aynı bizim mahhalle dediğim dizi.
ne güzel diziydi o.cem davran da oynuyordu severdim
1996-1998 ve daha sonra çağan ırmak tarafından çekilen devam bölümleriyle 2001 yılına kadar sürmüş olan türk televizyon tarihinin en zengin oyuncu kadrosuna sahip samimi hepimiziden bir şeyler barındıran mükemmel bir dizi...
DeryA alabora - Aysel
Zuhal Gencer Erkaya - inci
Fikret Kuşkan - Cesur
Ülkü Ülker - Ayşe
Füsun Demirel - Saadet
Mehmet Esen - Mehmet
Ayhan Kavas - Ali Rıza
Betül Arım - Aliye
Selçuk Yöntem - Hilmi
Ali Erkazan - Kazım
Dilaver Uyanık - Kemal
Tamer Karadağlı - Timur
Veysel Diker - Murat
Ruhi Sarı - Cesur
Erkan Atbin - Can
Feridun Koç - Feru
Mahperi Mertoğlu - Seda
Eylem Yıldız - Ay
Aysun Metiner - Ceyda
Suzan Aksoy - Nuran
Hakan Tanfer - Murat
Mehmet Gürhan - Nedim
Can Başak - Şafak
Esin Eden - Nermin
Semah Tuğsel - Serap
Tanju Tuncel - Ruhat Teyze
Hasibe Eren - Nurşim
Sinan Albayrak - Rafet
Nurettin Şen - Alim
Bengi Heval Öz - Nükte
Cem Davran - Hasan
Kemal iskender - Kumandan
Ertürk Uras - Berk
Handan Gölünç - Sinem
Gürhan Elmalıoğlu - ismet
Erdoğan Kapısız - Mafya babası
Hayri Güler - Dede
Meltem Helvacıoğlu - Çiğdem
herkese renkli günler...
durduk yere akla gelen,samimi,özlenen dizidir.
ağız tadıyla izlenen az sayıdaki dizilerdendi. şimdi bir reyting kavgası aldı başını gidiyor tüm dizilerin. bu kadar içten çekilmiş dizilere açız gerçekten.
olsa da izlesek dedirten televizyon tarihinin unutulmaz dizisi. ucuzluk içermediğinden türk halkının beğenisi pek kazanamamıştır...
fikret kuşkan'ın cesur karakteriyle harikalar yarattığı dizi. nerde o eski diziler...
liseli olduğum halde gece youtubeden izlediğim muhteşem dizi. en son aysel ve inci hilmiyi paylaşamıyorlardı.
HAYAL MAYAL HATIRLADIĞIM DiZi.ozamanlar 6 yaşındaydım.çocukluğuma dair şaşıfelek ve yeditepe istanbul hatırladığım en güzel anılardır.herkes cesur demiş seda demiş ceyda demiş ama muratın tadı başkadır.sıdıkada oynarkende fenaydı reyiz.sıdıkanın abisi.
tekrar yayınlansa, tekrar hiç sıkılmadan izleyeceğim eski trt dizilerindir.
yaklaşık 1 haftadır kahvaltıma, çayıma sigarama eşlik eden, samimi ve izleyenleri için efsanevi dizi. hakkında çok da fazla bi şey söylemeye gerek olmamakla birlikte, tüm karakterlerin gayet başarılı olduğunu, özellikle hakan tanfer fikret kuşkan ve derya alabora'nın dizide rol aldığını hatırlatmak gerektiğine inanıyor ve hatırlatıyorum.

#hakan tanfer#fikret kuşkan#derya alabora#kahvaltı#eşlik etmek#tv
nette 59. bölümden sonrası olmayan harika dizi. bulan, denk gelen olursa sevabına mesaj atsın.
özellikle ilk otuz bölüm efsanedende öteydi. derya alabora ve füsun demirel birbirine giren, dalaşan ama asla küsmeyen iki arkadaşı müthiş oynuyordu. en tutmadığım karakter cesurdu galiba. fikret kuşkanı oldum olası soğuk bulurum zaten. yancı feruyu oynayan ferudun koç tam bir kopil rolündeydi. asıl efsane hakan tanferin oynadığı (nerdesin be hakan reyis?) murat ve kasap karakterleri idi. malesef dizinin sadece 59 bölümü youtubeda yüklü. finali nasıldır hiç bir fikrim yok. keşke hangi mahallede çekildiğini bilseydim. gider kolaçan ederdim etrafı. gerçi şimdiye kadar çoktan yıkıp site yapmışlardır oraları.
2000'li yıllar öncesinin unutulmayan güzide dizilerinden.
böyle balkonda ucundan kıyından görülmüşlüğüm vara
siktiriboktan bir voleybolda oynattılar ama onu görememiştim
ayrıca dizinin çekildiği çevrede çıkmaz falan da yok.
mahalle ilişkilerine muhafazakar, yobaz, çomar, sığır, sağcı açıdan bakmayan yegane türk dizisiydi.
https://www.youtube.com/watch?v=4WceBRasfzo
Popüler olana kadar çok başarılı ilerleyen dizi.
şu an ki trt'de bırakın yayınlamayı, aynı tatta bir diziyi kapısından içeri bile sokmaz.
1996-1998 yılları arasında ve daha sonra çekilen devam bölümleriyle 2001 yılında TRT'de yayınlanmış diziydi. istanbul'da eski bir mahallede geçen samimi komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerini mizahi bir dille anlatılıyordu.