bugün

ayağa kalkınca kendini hissettirendir.
en az 1 şişe şaraptan sonra tabi.
Bir müptezel söylemidir ;'ya bunun kafası çok başka.' Biliyorum. Ama şarap konusunda müptezelliği kim inkar edebilir ki.

Öyle bir alkol çeşididir ki bu meret, mekanda içersin entelektüel olursun. Sokakta içersin hop şarapçı, berduş yapıstırıverirler. Bu insanlar bilmezler ki 3.dubleden sonra her şarap bad finish tir, her peynir rokfordur. (Rokforda bi kuru et değildir ayrica, leştir.)

Hızlanmaz, aksıne tatlı bir olgunluk gelir yerleşir bünyeye. Olsa ne içerdik beeh.
hoş olmayan sarhoşluktur. mayışıklıkla, miskinlikle tuhaf bir kafa yapar. rakının, biranın, votkanın, viskinin böyle sarhoşluğu yoktur.
Sofra şarabının 2 kadehi yemekle güzeldir. Bir şişeyi azıcık penırle tuketmek yattığın yerde ne tarafa döneceğini bilemediğin hissiyat yaratır.
Sarhoslugun en hos halidir.
Dibindeki tortuya kadar içerseniz bir büyük şişeyi yanınızda muhabbet eden arkadaşlarınızla tavla oynarsınız hayal dünyanızda.
inanılmaz şekilde açlık hissi uyandırır. şahsen şuan felaket derecede aç hissediyorum kendimi. şişenin sonuna gelmiş olmamla beraber, yarın nasıl bir kafaya sahip olacağımı tahmin edebiliyorum. genelde bitirmem şişeyi. bu arada ertesi günü çalışıyorsanız sakın içmeyin. muhtemelen biliyorsunuzdur ama yine de hatırlatayım; sarhoşluğu ertesi gün bile devam ediyor bu meretin.

not: yalnız içilir.

ertesi günü gelen edit: kafamın içi pazar yeri gibi.
Sarap sarhoslugu nu
Hasmet ıbrıktaroglu olarak goren bı ben mıyım ?
Uyku vaktım gelmıs ,

Deepblue: turkce karakter gıremıyorum.
yanında mezesi yani kadın olduğunda en iyi sarhoşluktur.
Harikulade bir sarhoşluktur. Dinginliğin en çok varlık imkanı bulduğu haldir. Ufak bir müzik ile desteklediğinde onun dışında sükut ve sükun dans eder tüm varlığınızda. Eşya önemini yitirir, dışarısı basit bir manzaraya dönüşür. Var olan iyi kötü her şey birer resimmiş gibi gerçekliğini yitirir.
bedeni oldukça yoran, susuzluğu fazla, ağızda kötü bir tat bırakan ama oldukça güçlü, tam da bu yüzden güzel sarhoşluktur. yine de yüksek alkollü, berrak kıvamlı tahıl sarhoşluklarını* tercih ediniz.
(bkz: şşş arap sen içme içince sapıtıyorsun).

bazısını sapıttırandır.
Yanında çikolata gibi tatlı şeylerle içmeyin.

Göt ediyor, ettiği ile kalmıyor uyuyup uyandıkça kafa yapıyor.