bugün

digiturk süper lig'in yayın ihalesini yılda 321 milyon dolara aldıktan sonra kanal kanal gezerek "herkes bize destek olsun, bu dekoderleri satamazsak zarar ederiz, futbola da destek olamayız sonra" diye ağlayan kişi. hayır bende senelerdir var bu lig tv, var da ne işime yarıyor bir bakalım: nerede sümküren, tüküren, ana avrat küfür eden futbolcu varsa ağzımıza sokar gibi yakın çekime giriliyor mu? evet. diğer takımları geçtim, üç büyükler arasında bile bariz bir ayırımcılık yapılıyor mu? evet. senin kablolarına kadar kestiren aziz yıldırım'ı ihale sonrası utanmadan tebrik bile ederken yıldırım demirören'i iş bilmemezlikle suçluyor musun? evet. anlatım yapan spikerler tarafsız anlatım yapabiliyor mu? hayır. premier league maçlarını neredeyse 20 farklı açıdan * izleyebiliyorken senin kanalın bizi tribün üstünden çekime mecbur bırakıyor mu? evet. ekranı küçülterek aldığın reklamlardan gına geldi mi? evet. kaliteli reklamveren yerine kim reklam verirse versin mantığı ile hareket ettiğin için kanalında çekirdek reklamı bile var mı? evet. ikili anlatım, yorumculu anlatım gibi sistemlere geçtin mi? hayır. ee bu kadar sorunu sen çözmeyeceksin, herşey için eski tas eski hamam diyeceksin sonra da çıkıp "n'olur decoder alın" diye ağlayacaksın; oldu mu sevgili şansal? otur, sıfır.
acun ılıcalı'nin idolüymüş kendileri. ileride o'nun gibi bir spor programı sunucusu olmak istiyor acur acun.
bursa'nın zengin ailelerinden birinin oğlu, tahminlere göre "bundan böyle iş/güç yok kalan paralar zaten bana yeter" diye düşünen, ve zevk için erman toroğlu ile program yapan kişi
seneler önce kanal d'de program yaparken türkiye'de ilk kez cine5 maç haklarını almış ve şifreli olarak yayınlamaya başlamıştı sonrasında bütün sene tv ekranlarından bunun futbolu öldürdüğünü seyircilerinden buna karşı olmalarını istemişti. ardından bir sene sonra show tv'ye transfer olmuş ve şifreli yayının ne kadar iyi bir şey olduğunu anlatmaya çalışmıştı.
abaza kökenli, fenerbahçeli gazeteci-televizyoncu.
ali şen : sansar,iyi akzamlar..
şansal : oldu olacak tilki deeseydin a. q. çocuu
yalnızca, şahsımın kötü bir taklidi.
şifreli yayınların ülkemize hediyesidir.

aksi halde kim şansalı tanıyacaktı ki?
sansav buyuka, aslen abaza asilli bir ailenin ogludur. o garip buyuka soyadi da, beygua olan abhaz sulale adinin bozulmus ve turkcelestirilmis halinden baska bir sey degildir. babasi omer buyuka, turkiye'deki cerkes diasporasinin en saygideger, en uretken sahislarindan birisiydi, abhazca'yi abhazya disinda ilk defa okuyup yazabilen oydu. kitaplari, arastirmalari abhazya'da da yayimlanmis, orada da bilinip taninan birisiydi, 2001 yilinda 101 yasinda vefat etti (bkz: abhazlar kafkaslarin uzun omurlu insanlari). si:benim, ne: goz = gozum gibi bir cerkesce isme sahip olan kizi sine buyuka da simdilerde ntv sporda.
gotunden uydurdugu super final zimbirtisi yuzunden maclar sirasinda kalp krizi gecirip vefat eden 5 gencin hesabini vermeden agzini acmamasi gerekendir.
"oynat uğurcum" deyişiyle ünlü futbol yorumcusu.
3 temmuz sürecinin futbolu bitirdiği yönünde düşüncesi olan lig tv çalışanı.

evet şansalcım, bitirdi. şikeseviciliği bu ülkede en çok siz yapıp kimsenin canı yanmasın diyerek sustunuz. aslında konuşup doğruları anlatsanız bu sancılı süreci bu kadar uzun yaşamayacaktık belki de.

ama dedik ya ahımız var hocam.
"öyle bir geçer zaman ki" dizisine öyle bir geçti ki zaman diyerek beni duvara çarpıtmış, fikirtepeliymiş gibi program sunan sunucu ve yapımcı.
fenerbahçe uşağı para ile terbiye konulu filmin senaristi.
an itibariyla marmara denizinde dört dörtlük bir deprem var demiştir. akabinde hatasının farkına varıp, yani dört nokta dörtlük diye toparlamıştır.