bugün

Doğrudur efenim. ilkbahar ile yaz arası bir hissettirir kendini. Korkmaya gerek sonbahar gibi geçiyor.
yat uyu aq ne anlatıyosun sen ya.
Pembe gözlük takanların uydurduğu bir gerçek.
Hayatı olduğu gibi almak herşeyi olduğu gibi kabullenmek lazım. Beklentiye girmedikçe hayat guzel. Çok kafa yormamak, basit dusunmek, hayatı kolaylaştırmak lazımmış.kendinle de dalga geç. Ben bugun bunu anladım. Canım kendim.
bazen ortada hiçbir görünür sebep olmadan düşündüğüm şey. durduk yerde gözüme bir güzel görünüyor, bir güzel görünüyor ki anlatamam.
Havaların ısınmasıyla kendini iyiden iyiye hissettiren gerçek.
8 kişiden 1'inin açlıktan kırıldığı bir hayat güzel evet.
dönem dönem yaşanan gerçektir evet. fakat her zaman öyle olmuyor malesef. aslında bakış açısıyla alakalı biraz. güzel gören güzel düşünür. güzel düşünen hayatından lezzet alır.
acı çeken insanın hayata karşı bakış açısıdır, "şükür bugün de yaşıyoruz".
bol sağlık, iş güç esenliği, eş dost haberleri ve güzel saçlı beyefendi eşliğinde şu aralar kendini mis gibi hissettiren.
Az bi ac kal,adananın göt yakan sıcağında tarlada çalışmak zorunda ol da ondan sonra bi daha dene.
O perspektiften nasıl bakılıyor, bize de öğret.
Yanlış bir düşünce.

Hayat güzel veya çirkin değil.
Hayat iyi veya kötü değil.
Hayat sadece hayat.
Ve karşıtı ölümdür.

Aydınlık olmadan karanlık boşluk, karanlık olmadan aydınlık köreltici olur. Tek taraflı madalyon olamaz.
Amansız hastalıklarla mücadele eden, ya da hastalık, kaza, belâ gibi süreçleri atlatan insanların tecrübe yoluyla öğrendiği gerçektir.

Evet hayat güzeldir!
(bkz: ayn)
birileri yine aşık olmuş.
cıvıldıyor.
neyse, bi yemeğe çıkın, faturayı ödedikten sonra bekliyoruz sözlüğe.
Sıkıntılı dönemlerde hatırlanması gereken bir bilgi.
Biz millet olarak karın tokluğuna yaşamaya çalışan arabesk bir kültüre hapsolup kaldığımız için yaşamaya çalışmak yerine “bu hayat yalan gardaş” modunda köle gibi çalışıp milletin mutlu hayatlarını tvden izyoruz.
Yazın geldiğinin müjdecisi başlıklar. Depresyondan çıkan yaZarlar hayata tutunuyor.
Hayatın çok güzel olduğu zamanları çoktan geçirdim şimdi en leş zamanımı yaşıyorum. Tiksiniyorum hayatımdan gerçekten.
(bkz: tabi lan manyak mısın)
Özellikle sevdiklerin yanındayken.
ailecek yenilen harika bir iftar yemeği sonrası gelen his.
yaşamaya pozitif bakdığımızda, daha kolay tadacağımız eylemdir.
madem herkes mutlu olsun istiyorsunuz, paylaşmayı bileceksiniz. balık vermeyi değil de tutmayı öğreteceksiniz. dünyanın yarısı aç iken, böyle boktan bir dünyada mutlu olmak bencillik ve riyakârlıktır. elimde olsaydı dünyada ne kadar atom, hidrojen bombası varsa patlatır, yaşamı sonlandırırdım.