bugün

Bana komik gelen söz. Ben ışıkta uyuyamam mesela. Evet.
Güneşe gömülsün demek gibi birşey.
Atayiz uğurlama itemi.
gerçekten çok saçma bir sözdür. bir defa ışıklar içinde uyumak nedir? bunun bir izahı bir açıklaması yok. bunun yerine ölmüş biri için fatiha okumak ve allah taksiratını affetsin demek çok daha mantıklı ve yararlı olur. ben böyle düşünüyorum.
bu kadar denyo ve boş bir söz öbeği olamaz amk ya. tamam yaradandan rahmet dilemek istemiyosun ama "ışıklar içinde uyu" olumlu bişey değil ki amk, ışık açıkken uyursan başın ağrır, uyku kaliten düşer. migrenin varsa zaten yarrağı yedin. şu pembe götlü çakma ateistlerden iğreti geliyor yemin ederim.
Hani gübre olup gidecektiniz uyuma nerden çıktı marx kardeş.
ironik cümledir. Toprak altına girene ışıklar içinde uyu demek.
Ben ölünce kimse bana ışıklar içinde uyu demesin. Çünkü ben ışıklar açıkken uyuyamıyorum :/
ölenin arkasından yad etmek için söylenen söz.

bana hiçbir şekilde samimi ve inandırıcı gelmiyor.
Müslüman kişi ölmüşse Allah rahmet eylesin denir, eğer müslüman değilse o şekilde ifadeler ya da topragi bol olsun denir.
Her duydugumda gulerim.

Allah rahmet eylesib ya da nur icinde yatsin diyemeyen sozde entel dantel kitlenin son yillarda bir yerlerinden uydurdugu soz.

Olm madem inanmıyorsunuz (ki bence dogal bir sey inanmamak) neden boyle samimiyetsizlik yapıyorsunuz?

Madem oyle, seni cok ozleyecegiz falan deyin de daha samimi olur.
Kendince elit takılan, Allah'ı ağzına almayı gericilik kabul eden kitlenin bomboş dileği. Bu niyetle hareket etmeyen elbette vardır ama bu şekilde dileyen gördüklerim tanimladigim şekildeydi. Ne ışığı yahu! Allah hepimize merhametiyle muamele etsin, rahmet etsin. Kabir ve ölüm böyle basit basit konuşacak kadar ciddiyetsiz meseleler değil. Ölülerden biri kalkıp ölümü anlatsaydi dünyadan zevk alamazdiniz diye hadis var. Ölüm yeni bir hayatın başlangıcı. Gerçek dünyanın başlangıcı. Allah hepimizi affedip rahmetiyle muamele etsin inşallah.
nur içinde yat ile aynı şeydir.

şekilci aptal sürüsü kendince birilerini eleştirmeye kalkmış yine.
(bkz: ışıklar içinde diyenin ağzına floresan sokmak)
ateistlerin müslümanlardan arak yaptığı söz.

(bkz: nurlar içinde yat)

(bkz: ışıklar içinde uyu)
eminim şu an bizi bir yerlerden izleyip gülümsüyordur.

niye?
Elektriğin Borcunu da gariban halk ödesin.
6 gününde yaratılış ayetinin manası 6 aşama olarak ilk bizler küçük bilinçlerde nur(ışık) bedenlerde yaratıldık ,yoğun ışıktan enerji daha sonra kuark(kuranda balçık) , atom,molekül, hücre ...Men aref sırrı burada aslımız nur(ışık)beden .
yok hacı allah rahmet eylesin de sen yinede, allah muhafaza, ergen imam hatipli kaynıyor buralar, mikerler.
dileyeceğine mezara bir ampül tak uyusun aq çok lazımsa.
toprağı bol olsunun laik hali.
Karanlıkta uyumayı severim olur da ölürsem ışıklar içinde uyu demeyin.
insanlar beyinsiz olduğu için nur ile ışığın aynı bok olduğunu bile bilmiyor bu salaklar. hepsi gerizekalı mal. genetik olduğu için sülaleleri embesildir.
bunu mu düşündün sen şimdi ?
Nur ışık demektir. Nur içinde uyu/yat ve ışıklar içinde uyu ayni anlamdadir. Insanlara dert olmasi garibime gitti bu kadar dertsiz olmak isterdim.