bugün

Müzikleri güzel olan bir film. Sinemalarda gösterildiği dönemde rağbette görmüştü. Bir klasik olur mu? Bilemem ama olur gibi de.
Basiretsiz zavallı Erkeklerin örnek aldığı kutsal film. Bi de bu filmden sonra erkeklerin ıssız adam tripleri başladı ya o daha komik. * dengesizliklerinin adı konmamıştı eskiden, şimdi direkt "bağlanma sorunum var yhaa."
Eskinin şerefsiz diye adlandırıldığı tipler şimdi ıssız adam olmuş, yersen.
Doğrusu yıkık adamdır. Bir kere giyimi berbat.
daş gibi hatunu, yaprak sarma yerken ağlatan orul orul orrospu evladı kişiliği ile her izlediğimde ana avrat yedi ceddine küfür ettiğim amsalak erkek modeli...
bu filme götürdükten sonra çıktığım kız tarafından terkedilme şeklinde bir anım da vardır (tabii ki filmin çıkışında terketmemişti, ama sonrasında bir daha buluşamadık).
Issız adam öyle olmayı sectiyse ne yıkık tır ne de şerefsiz.

Sadece karakteri böyledir. Girene çıkana dert olmuştur.
bir de filmlerde böyle adamlara aşık olan kadınları, onlarla yatmak isteyenleri falan gösteriyor ya çok komik.
Bu tabir bana uygun.

Çok sevgili ama koca yalnızlık.

Filmmiş, izlemedim yeminle.
Hiç izlemediğim izlemeyi düşünmediğim filmdir.
Canı cehenneme, yoğurt döksen bile cacık olmayacak adamdır.

Onun kendi dünyası, doğruları, tercihleri, ilkeleri vardır, bencil dünyasında size yer yoktur, hiiiç uğraşmayın.
Emeğinize, duygunuza yazık.
müzikleri efsane olan film.
içimdeki derin yalnızlığı anlatan ıssız adam filmi.
Recep ivedik'in beğendiği bir film.
Bekaretini aldığı kızla konuşmayı kesen adam gibi adamlara verilen unvan. Arkasında iz bırakmadan kaybolanlara selam olsun.
"karda donmak üzeresin, uyumak tatlı geliyor, ama ölüyorsun farkında değilsin..."
görsel
Sarıldıkları sahne de çalan müzik benimle de öyle sarılsana.
Sene 2008; eskişehir'de öğrenciyim.

Bir sevgilim var; 3 yıldır beraberiz. Sonunda; burada açıklayamayacağım bir sebepten ayrılacağımızı bile bile son senemizi yaşıyoruz.

Bu filme gittik; yanımızda burcu da vardı. Bitti; çıktık...tramvaya giderken kafama bir çanta indi.

Sen de beni böyle terkedeceksin değil mi?

Belki ayrıldık ama terketmedim seni "güneşin kızı".
anlamazdın şarkısı ile özdeşleşmiş olan film.
görsel
Bazı duygularımı canlandıran sahne...
Başroldeki adamın yerine nejat işler oynasaydı nasıl olurdu diye merak ettiğimdir.
ilişkiden sonra hiçbir şey olmamış gibi davranan adamın düşen toka/ diş fırçası - hatırlayamadım - ile acı gerçeğe dönmesiyle etkilemiş film.
Acı hatırası olan güzel film. Bu filme götürdükten kısa süre sonra hatun beni terketmişti.
------------spoiler----------

-(ada) yuzume bak.
-(alper) bakiyorum.
-(ada) hayir daha derin bak. yuzum aklinda ve ruhunda yer etmeli. bana bakarken sevdigin her seyi gormelisin. cok ozel bir seyi yalniz benimle paylasmalisin. bu anda sonsuzlugu saklamalisin.
-(alper) ada bu cok guzel.
-(ada) evet
-(alper) seni seviyorum
-(ada) biliyorum.