bugün

Kıçı kırık Işidle savaşamayan mal beyanıdır. Lan sen kimsin Tsk ülkeni bir hafta da ele geçirir.
Ne savaşması amk bizimkiler tankla mermiyle gelirken siz ne yapacaksınız taş mı atacaksınız sikeyim babanneni ibadi.
makyavelist bir açıklamadır. diplomatik bakımdan safsatadır.
Ülkecek korkudan altımıza sıçırtan açıklama.
Oğlum ibadi bu lan boru mu.
akla ahmet davutoğlu denen stratejik dehayı getirmiş tehdit, rusya veya iran değil ırak dile getiriyor bunu. adamın esamesi okunmuyor lakin türk dış politikasını öyle bir yere koydu ki böyle mahalle kabadayılarından ayar yer olduk. hem ırak hem ırak içindeki muhalif unsurlarla sorunlu olmak herkesin harcı değil.
arkasına, iran, rusya, çin ve dolaylı da olsa amerikayı almıs birinin açıklaması.

teke tek her türlü alırsınız dimi?

öyle değil işte.

hani bir el-bab vardı? suriye uçma dedi, uçabiliyor musun?

ciddi uyarıdır. şimdiye kadar dış politikada ebemizi siktirenler, eğer doğru adımları atmazsa her şeye hazırlıklı olun. ve iranı küçümsemeyin. onlar bu savaşın altyapısına yıllardır hazırlanıyorlar.

ama ne var ki bunlarda, bizim derdimiz başkanlık.

bop eşbaşkanı olma sevdasında saddamın düşürülmesine ses çıkarmayanlar, suriye'nin böünmesini isteyenler memnundur umarım. yol yaptı ya adamlar, götünüze sokun.
Donunu bile yerinde tutamayan bir adamın sözde tehtidi. Ülkesi 4 parçaya bölünmüş, ordusu kaçmış, 10 seneden fazladır demokrasi adına abd işgalinde bulunmasına rağmen "acaba bu sözleri kim söyletiyor ola ki" dedirtmektedir.
Dünkü bebeler benim kurduğum orduya kafa tutuyor.
1 haftamızı almaz ırak'ı almak. Öoluk çocuk katlederiz şerefsizim. Irak kendine gelemez.
Irak ı kim yönetiyor? Sorusunu akla getirir. Şerefsiz ibadi resmen abd ve israil adına ürüryor.
nike ve adidas sponsorluğunda diye eklenmesi gereken uyarıdır.

çünkü karşısında abd, isis gelince yaptıkları tek şey geri topuklamaktı bu beceriksizlerin:

(bkz: ırak ordusu)
bunu söyleyen ırak'a "musul, ışid" hatırlatılması yapılmalıdır.

abd, koalisyon olmasa bağdat elden gidecekti.

hadi diyelim abd koordine edecek ırak ordusunu. ışid ile dahi savaşamayan ordunun arkasında durma aptallığını sanmıyorum ki yapsınlar.
Türkiye şu anda bulaşılcak son devlet bence. Zaten rusya ile saglam bi anlaşma yapılmış.
kimse kaybediceği savaşa gözü kapalı girmez. azerbaycandan başka samimi müttefikimiz olduğunu zannetmiyorum. o bataklıkta bugüne kadar iktidarımızın yardım ettikleri bizi sırtımızdan vurur. hayırlısı olsun inşallah.
Sabahtan beri güldüğüm açıklama. Lan sen 60.000 silahlı gücünün bulunduğu Musul'u 1 gecede 3.000 toyotalı hacıya topunla tüfeğinle terk etmiş bi adamsın. Neyin kafası?
musulu almaya gelen bin ışidliden kaçan 40bin kişilik ırak ordusunun bağlı olduğu hükümetin başkanı söylemi, az ötede oyna lan gudik.
irak böyle bir aciklama yapmis ise; arkasinda büyük bir destegi aldigi icindir. cünkü asker ve silah konusunda türkiye´ye karsi hic bir üstünlügü yoktur. eger olasi bir savas cikacak olursa; irak´in en büyük destekcisi iran´da bu savasa dahil olacaktir. izlenilen politikalar sebebiyle su anda türkiye´nin bölgede tek basina kaldigi görülmektedir. umarim böyle bir savas gerceklesmez ve büyük can kayiplari yasanmaz.

irak´in bu aciklamayi yapmasinda bir cok neden yatmakta.
1) türkiye´nin irak hükümetini en basindan beri desteklememesi.
2) isid ile mücadele esnasinda kuzey irak´da pesmergelere yardim etmesi.
3) irak icin bir ic mesele haline gelmis bu durumda türkiye´yi partner olarak görmek istememeleri.
4) türkiye´nin dolayli veya direk olarak isid´i desteklemesi
5) türkiye´nin 1992´den beri kuzey irak´taki askeri yerleskesi. ayni zamanda da sunni olan hasd el vatan örgütünü egitmesi. bu örgütün irak siilerine karsi savasmasi.

peki türkiye orada ne istiyor?
musul´un isid sayesinde cogunluga ulasmis sunni kesimi, musul´un irak ve pesmergelerin eline gecmesi ile sii olacagi korkusu. (bu akp icin cok önemli)
erdogan´in ekim ayi basinda yapmis oldugu aciklama aynen söyle: "musul´un kurtarilmasindan sonra orada sadece sunni araplar, türkmenler veya sunni kürtler yasayabilir." bu da cogunlugu sii olan irak´a karsi bir durus göstermekte.

olasi irak - türkiye savasindan da en cok kazanan ülkeler amerika ve rusya olur.
askerde "kep gitti göt gitti" derler yani kepe bile sahip olacaksın.
sen kalk tüm ağır silahlarını IŞiD'e bırak kaç sonra tirkiyiyli sıvışı hızırız. sikerler başkan öyle işi. türkiye ile olası bir savaş durumunda ırak'ın yarısı türkiye'nin yanında yer alır. Sahibinin sesi, ciddiye alınmamalı..
yavşağa bak.
işid musul'a gelince tek mermi atmadan kaçanlar bize efelenir olmuş.
akıllı ol lan adamım götünden donunu, yatağından karısını alırlar.
tsk ile ırak arasında geçen günün fıkrasıdır.
belli ki korku dağları sarmış.
" el becerdi bacısını, benden aldın acını " dedirten meseledir.
Adam kalkmış " Egemenliğimizi ihlal ediyorlar. Buna müsaade etmeyiz " diyor. Olum valla güldüm lan, sesli sesli baya güldüm. Ne içiyorsun kardeş sen? Ne ihlalinden bahsediyorsun? Okyanus aşıp senin ülkenin ebesini siken ihlal etmiyor da, yanıbaşımızdaki terör yuvasını temizlemek isteyince biz mi ihlal ediyoruz senin ülkeni?
Bunu diyen adam ahmet davutoğlu'yla yaptığı basın toplantısında türkiye'nin yardımını istedi.
Hadi kardeş sen git egemenliğini (!) ihlal etmeyenlerle o terör yuvası ülkeni temizle de salyalar daha fazla akmasın bize.
bu ülkenin hiç mi diplomatı yok amk diyerek düşündüren uyarıdır. yeminle coğrafya 0-5 yaş kreşini geçti. bi bitmediniz ulan...
Büyük bilge Hüseyin Nihal Atsız'ın "Buyursunlar bizim için savaş düğündür." dizesini akla getiren demeç.