bugün

koşulsuz doyumsuzluk, daha fazlasına, daha çoğuna sahip olma isteği.
(bkz: su)
(bkz: Karı kız)
Büyük bir ihtimalle ekonomik buhranın savaşla çözüleceğini düşünen bir kaç ülkenin bir araya gelip ona buna saldırması ike başlayacaktır.
(bkz: ne bakıyon lan) olabilir. Belli olmaz efendim.
hammadde ve pazar arayisi.
(bkz: rusya nın sıcak denizlere inmek istemesi)
abd, rusya ya da çin ekonomisinin çökmenin eşiğine gelip bütün dünyayı da kendileriyle birlikte çukura çekme istekleri olabilir. zira birinci dünya savaşı mal hırsından, ikincisi kendilerine pay alamayanların hırsından çıkmış olup sözde batılı devletler şu an kardeş gibi takılıyorlar. unutmayalım ki bunlar yüzyıllar boyu birbirlerini yediler. yiyecek bir şey kalmazsa yine birbirlerini yerler.
su olmalı.
amerikan başkanına taş atmak. evet.
Ankara Büyükşehir Belediye Binasının önündeki fıskiyenin kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırılması.
Almanların yenilmesi.

(bkz: yok o sonucuydu)
Sınırlarımıza gelen herhangi bir top ile gireceğimizi düşünüyorum. Tamamen sınır ihlalinden. 4 yanımızda savaş olduğu düşünülürse kaçınılmaz sondur.
(bkz: kaynak açlığı) olur mu olur.
su sebebli olacaktır ve yeni güçler doğacaktır. Yeniler eskileri devirir.
para, para, para.
IOS vs Android kavgası.
Kendini bulunmaz hint kumaşı sanan iki cümleyi bir araya getiremeyen her bulduğu platformdan haykıran siyasetçiler. Siyasetçilerimiz tabi ki de.
genelde dünya savaşları etnik ve dinsel gerilimin yüksek olduğu bir ortamda delinin tekinin kibrit çakmasıyla başlamış olaylardır. o ortamlarda savaşa malzeme olacak en küçük bir sebep bile yeterlidir.

birinci dünya savaşı sırpli bir deli;

ikinci dünya savaşı psiko bir alman'ın kuyuya taş atmasıyla başlamıştır.

bu gidişle üçüncü dünya savaşı da kasımpaşalı bir megalomanın kendini ortadoğunun kralı sanmasıyla başlayacaktır.

(bkz: gaza gelip gazzeye müdahale etmek)
Turkiye kesin girecektir.
--spoiler--
- dünyayı mahveden nükleer savaş neden çıkmıştı biliyor musun?
+ neden?
- insanlar fazla ciddiydi de ondan.
--spoiler--

(bkz: dünyayı kurtaran adam)
soğuk savaşın yetersiz kalması sonucu kaçınılmaz olan savaştır.
o değil de, şu sözcükler biraz tuhaftı:

--spoiler--
kasımpaşalı fanatik bir şakirt
--spoiler--

ahaha, güldüm lan bu söyleme.
asıl sebep yine değişmeyecektir. o da zengin ülkelerin ham madde ihtiyacı. ama nasıl patlak vereceği kestirmesi zor olsa da bana Türkiye bu savaşta ana odaklardan biri olacakmış gibi geliyor.
enerji havzalarına sahip olmadır.

3. dünya savaşı çıkarsa çıkış yeri ortadoğu olur.
Artık savaşın başlamasına sebep yok çünkü savaş başladı gerçi hiç bitmemişti.