bugün

entry'ler (155)

anlatmadığı yerden sorumlu tutan hoca

Anlattığı yerden soru sormayan hocadan daha masumdur.

ne güzel demiş nazım hikmet

"Ben yanmasam sen yanmazsan biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa? "

duş alırken çalan zil

Cenabetlik sebebi.

uyumak isteyip uyuyamamak

Buraya bu saatte yazı yazmaktır.

40 yaş üstü emekli kişilerin facebook paylaşımları

"Bunu 200 kişiye gönderirsen" ile baslayan eski nesil hotmail postalarından paylaşımlar yapanlar da hiç az değil hani.

yazarların ihtiyacı olan para miktarı

Tam olarak #ikibinaltiyuzyirmibes# turk lirasi.

kızıl elma

http://www.youtube.com/ch.../UCoe5XrhQyNm2qm9XIRgMkZA

bakire olmanın verdiği gurur

Geçen gün bi kız arkadaşımla konuşuyorum. Anlattı bi ilişki yaşamış falan. Neyse iyice detaya girdi. O anlatırken utanmıyor ben dinlerken utanıyordum. Sonra şöyle bi düşündüm " ulan şu an yanımda,dibimde oturan kızı sikişmiş lan bildiğin sikmişler". Bu düşünceyle hayal dünyamda farklı görüntüler belirmeye başladı. Sonuç olarak o oturduğum yerden tiksintiyle karışık bir mide bulantısı ile kalktım ve o gün bugündür kızın suratına ne zaman baksam o hayal dünyamda gördüğüm görüntüler geliyor ve ben bundan hala çok rahatsızım.

anadolu partisi

Kurulmasından ziyade bundan sonra kadrolaşmalaına bağlı olarak gelişebilecek partidir. Yeni gelecek diğer isimlerin ağırlığı çok önemli.

mustafa kemal e karşı alerijim var

"Ne hali varsa görsün" denilebilecek alerjidir. Ulan götünüzden şaçma sapan başlıklar açmayın. Gidin biraz tarih okuyun.

ilk kez intihar edeceklere tavsiyeler

Bir nefes al ve bunu bir daha alamayacağını düşün.

kenan ışık ın gong sesi sırasındaki yüz ifadesi

selçuk yöntemi in gelmesiyle kendini aratan ifadedir.

yazarların hava atabilecekleri özelliği

Adamın el yazısından karakterini çıkartırım ne mal olduğunu anlarım.

sözlük yazarlarının şu an yapmak istedikleri

Sigara içmek istiyorum lan ayak parmaklarıma kadar dumanı gitsin istiyorum.

yazarların bekledikleri mesaj

ben de seni.

yarışır gibi fatiha okuyan adam

Hocanın "el- fatiha" diyerek "burada fatiha okunacak, başla" çıkış komutunun ardından hızla okuyan, hatta karaoke misali kafasında altını çizerek okuyan adamdır. kim önce ellerini yüzüne "amin" ederse o galiptir.

100 milyara götünüzü verir misiniz

eski parayla mı yeni parayla mı şimdi duruma göre değişir. gerçi her türlü veririm lan. vermekten kasıt tapusuyla "al amk mal senindir" ise haşa vermem. amk ömrümün sonuna kadar nolur biliyon mu o göt.

atatürkçülük

Türk'ün atasının düşünce biçiminin isim hali. Ciltlerce kitap yazılmıştır üzerine. iyi bir şeydir. bilmeyenler bir araştırsın.

gitar çalarken ağzını yüzünü buruşturmak

ilk kez gördüğünüzde "napiyon amk " diyebileceğiniz durumdur ve karşıdakini kahkahalara boğar.

kuran okudukça gelen düşük zekalıyım hissi

iki anlamda da anlaşılabilecek bir sözdür.
1. kuran okudukça düşük zekalı hisseden vatandaş kuranın ilmi karşısında böyle düşünüyor.
2. kuran okudukça"yav ben ne yapıyorum düşük zekalı mıyım da kuran okuyorum" diyen vatandaş.

önce ne olduğunu anlamalı.