hayattan soğutan gece nöbetidir. 5 buçukta koğuşa anca girebilirsin. uyumaya çalışırken saat olur 06. en geç 7 de kalk düdüğü çalar. 8de mazot gibi içtima alanına çıkarsın.
çoluk çocuk oyuncağı değildir.
nöbet askerliğimizin gereğidir.
içerik bulunamadı.
en istenmeyen nöbettir.
uykunun en büyük düşman olduğu nönettir.
içerik bulunamadı.
Senin tüfeğini de sikerim nöbetini de sikerim hücum yeleğine de sokarım uykum var diyorum neyini anlamıyorsun amk.
3 5 Bardakçı nöbetin de Deniz kenarından bütün Bodrum’u izlemek güzeldi.
çoluk çocuk oyuncağı değildir.
nöbet askerliğimizin gereğidir.
en kötü nöbet. 3-5 den dönünce kamuflajla yatardım 1 saat de olsa.
nöbet tutanlar gözlerini tam açamadıkları için, bütün baskınlar bu saat aralığında yapılır.
Kıl nöbettir. Gece 2:30 gibi uyanırsın mecbur nöbet biter 5 te ama geri yatamazsın zira 1 saate yine kalkacaksındır.
alt devre bi piyade oldugunuzu gösterir
benle mi bot bagladın lan git tut nöbetini.
piyade oldugunuzu gösterir
ben mi tutayım lan bu saatten sonra daha sıctıgın bok nizamiyeden cıkmadı alt devre.
alt devreye 23:00-03:00 nöbeti kadar zulüm olmayandır. çok acıyordum lan çocuklara.
içerik bulunamadı.
usta birliğinde üst devrelerin yeni gelenlere kilitlemeye bayıldığı nöbettir.

birkaç hafta ayakta uyumaya sebebiyet verir. ekseriyet bu nöbeti tutanda, devriye atanıda uyur.
devriye ile komutana çarpılma ihtimali en düşük nöbettir. sınırda nöbet tutanları tenzih ederim.
sabaha karşı beşi çeyrek geçe yatağa girip 15 dakika uyumak ve uyandırılmak. askerlik nedir deseler 3-5 nöbetidir derim.
daha kötüsü 23:00-01:00 ve 03:00-05:00 saatlerinde nöbet tutup uykusuz bir gece geçirmektir. bu saatlerinde insana nöbet tutturmak farklı bir işkence yöntemidir. insanın dünyasını karartır, mala bağlatır.
tecrübeyle sabittir.*
en baba nöbettir.uyku sorununuz yoksa tabi.
aksine bu nöbette daha çok devriye olur.
bu saatten sonra ben mi tutayım?
nöbet tutan askerin üstüne gecenin sessizlikle beraber çöktüğü nöbettir. sessizlik ki; en yakın ışığa 1 km uzaklıkta, pirinç tarlaları ile çevrili, in cin top oynadığı bir arazi üzerinde, yapayalnız hissedilen sessizlik ve gece üç beş nöbeti..

yakınlarınızda şehit mezarları da var ise tadından yenmez o nöbet. uzaklara baktıkça görülen halüsünasyonların yüzünüze dokunup geçtiğini hissedersiniz. nefes alıp vermeleriniz tsunami gürültüsü gibi gelir.

delikanlılık sökmez bu nöbette. inanın sökmez.
onurun doruk noktasıdır. aileye duyulan özlemle yoğrulan hamurla yapılmış kişi en sevilen börektir. zamanın durduğu andır aynı zamanda. o böreğin bitmesini istemezsiniz çünkü.