bugün

Harika oluyor. Üstüne bir de kendini aşağılayıp, bir bok olmadığını kendi yüzüne yüzüne vurursan.
ÜZGÜNKEN ÇOĞUNLUKLA AĞLARIM AĞLADIĞIMDA GÖZLERiM ŞiŞiYOR BURNUM AKIYOR ÇOK PEÇETE BiTiRiYORUM BUNUN ARDINDAN ELiMDE YAPACAK BiRŞEY KALMADIĞI VE ÇARESiZLiĞiMDEN DOLAYI O YAŞLARLA KAFAMI YASTIĞA KOYMA OLAYI GERÇEKLEŞiYOR VE AĞLARKEN UYUYUP KALIYORUM SABAH UYANINCA NEOLUYOR BiLiYORMUSUN ULAN YiNE YANIMDA DEĞiL YiNE UZAKTA DÜN YiNE AYRILMIŞTI BENDE OKADAR AĞLADIM KEŞKE UYANMASAYDIM FiLAN DiYORSUNUZ KENDi KENDiNiZE. ÇOK REZiL BiDURUM YA KENDiME ACIDIM YEMiNLE
bununla ilgili yapılmış çok güzel bir çalışma var. okumak isteyenler için,

https://www.news-medical....ca-441b-acab-4958f2ba4dc0
Olmuyor ki.
Uyuyamamak olarak değiştirdiğim eylemdir. Migren atakları, nefes daralmaları eşliğinde enfes bir gece geçirmektir.
Üzgünken uyuyamamak nedir Şekil 1A uygulamalı ahan da ben.
Kabus görmemle sonuçlanıyor genelde. Tıpkı bugün olduğu gibi.
bu geceyi atlatırsam yarın daha iyi olacağım dersin. Olmazsın.
Zor uyunur ama dalınca normalde 3-4 saat fazla uyunur.
Mümkün olmayandır.

Çaşaf, yorgan, yastık üçlüsü, festival yerine döner, harala gürele dönüp durmaktan, düşünmekten, sıkıntıdan, terden mütevellit donunuza kadar ıslanırsınız.
Camı açarsınız nafile, sigara yakarsınız boşuna, açıp iki satır okuyayım kafam dağılsın dersiniz odaklanamazsınız.

Müzik açarsınız, hafiften gozleriniz yaşarır, yastık ıslanır...
Kalbim çıt, gözyaşım pıt hesabi...
Yorulursunuz, gözkapakları ağırlaşır.
Müziği kapatmadan, cam açık, dalıverirsiniz.
Sabaha kütük gibi uyanırsınız o olur!
işte böyle antin kuntin bir uyku aüreci, en tatsızından!

Üzmeyin oluuum kimseyi, yazıktır!
Her gece ben..........
üzgünken uyumanın, daha kötü bir durumu için; sabah ilk gözünü açtığında, uyku sersemliğininde verdiği karmaşıklıkla, lan ben dün üzgündüm, şu şu şu olmuştu demi düşüncesinin, baş ağrısı ile birlikte hatırlanmasıdır.
Uykuya en kolay dalma hali.

Üzgünken bir anda yoruluyorum, ağzımı açmaya takatim olmuyor. Sanki taş taşımışım, hamallık yapmışım, madende çalışmışım, inşaata çuval taşımışım, en zorlu dağları tepeleri aşmışım gibi bitkin düşüyorum. Öyle bi yorgunluk ki bu; hiçbir şey düşünemiyorum bile. Donuklaşıyorum, tepkisizleşiyorum. Yalnızca tek bildiğim uyumanın iyi geleceği ve kendimi o boşluğa teslim etmenin bana sağlayacağı fayda.

Uyanınca geçmeyeceğini, sorunların, insanın üstüne çullanan yakıcı problemlerin devam edeceğinin bilincedir kişi, fakat o kısa süreli de olsa uzaklaşma, kaçma, uykuda huzur bulma durumu belki de yıpranan ruhu onaran tek şey,
Ağlayarak uyanmaya sebebiyet verebilir. Sanırım ruhsal olarak yaşanacak en kötü şeylerden biri. Hain geceler...
Bilinçaltından bihaber olmaktır.
unutmak bilinçli bir eylemdir demişti bir keresinde biri, aynen öyle. bilinçli olarak problemlerini çözmedikçe, uyuyunca unuttum sanırsın, ama gelir rüyanda sabaha kadar işkence eder sana kaçtığın her şey, en kötü formda. sonra sabah uyanınca neden dayak yemiş gibi hissettiğini merak eder durursun, ya da aniden gelen ağlama krizlerine şaşırır durursun 'hani unutmuştum' diye.
bilinçli olarak unutmak istediğini kabullenip, unutmanın ne anlama geldiği üzerine kafa yorup, o acıyla yüzleşmedikçe rahat yok. Bırak bir kere ne kadar acıyabiliyorsa acısın. Öbür türlüsü kendini kandırmak, o da bir yere kadar. annenin bir sabah gelip rüyanda inliyordun, ne gördün o kadar diye sormasıyla sonuçlanabilir mesela.
bu arada yüzleşsen de geçeceğinin garantisi yok ya neyse.
üzuyumak olarak ifade edilmesini öneriyorum
Kelime hazinemizi geliştirelim.
Bazen uyumamıza rağmen dertlerimizi unutamayız. Dertlerimiz bu durumda bizi rüyalarımızda rahatsız eder.
Kaçmaktır üstadım ... Soktuğumunununun hayatından ayrılmaktır . Geçici intihardır yahut intahardır .
Düşüncelerden kaçmak için yapılabilecek en güzel aktivitedir.
bebek gibi uyurum. mutluyken uyunmaz çünkü heyecandan.
ben uyuyorum uyumaya da uyandığımda yüzüm gözüm şişmiş oluyor.
Neler neler gelir geçer başımızdan..

Küskün umutlar, deli sevdalar ..

Peki üzgünken uyku tutar mı ?

Düşünceler zihinde yankılanırken..

Karanlıkta dans etmek varken..

Biraz olsun yıkanmak göz yaşlarıyla..

Kimse anlamazken anlamlandırmak hayatı peki..

Uyumazsın,uyuyamazsın..
Gece çareyi uyumakta bulup, sabahında gece yaşadığın olayı hatırladığındaki his çok b*ktan . Hatırlarsın, yatağın üzerinde dakikalarca oturursun . Ardından mesaj gelmesi umuduyla telefonu eline alırsın ancak tabi ki beklenen şahıstan gelen bir mesaj yoktur. Kesik kesik olan bir iç çekiş ile güne başlamış bulunursun.
(bkz: rahatlamanın yolları)
Depresyonumuzun en ilaç kısmıdır o. Aralara bir yerlere ağlamak sıkıştırılır bu sayede gözler bi güzel yorulduğundan en baba uykuyu çekmiş oluruz. Uyandığımızda geçer gibi oluyor üzüntümüz kısa sürse bile.