bugün

Uygularken epey zorlanacağınız eylem. insan uyuyup uyanınca her şey geçsin istiyor, ama olmuyor tabi.
üzgünken uyuyamamaktan iyidir.
Dün gece yaptığımdır.

Çok güzel bir gün geçirip eve geldiğimde babama babaanneme laf atarak odama geçtim. Üstümü değiştirirken bir ağlama krizi tuttu. Ama o kadar ağladım ki çok saçma. Aylardır ağlayamayan ben için şaşırtıcıydı. Öyle ki çoraplarımı giyemedim, elim kolum tutmadı. Ağlayınca mayışırım zaten. Yorganımın üstünde on-on beş dakika uyuyakalmışım kıvrıldığım gibi. Sonra hiçbir şey yokmuş gibi devam ettim. Üzgünken bu kadar uyunabiliyor demek.
maalesef uyuyamam, kalkar sigara içerim.
eğer üzgünken uyuyabiliyorsanız şanslısınız demektir. birde hiç uyuyamayanlar var. ben onlardanım. bitkin düşene kadar aglarım düşünürüm yine ağlarım.
Ağladıktan sonra gelen uyku gibisi yok.
Yatak ikiye ayrılsada dünyadan çıksam ya da tavan başıma yıkılsada ölsem düşüncelerini getirir akla.
Ağladıktan sonraki uyku da olabilir. Uyanınca iğrenç hissedersiniz başın falan ağrıyor olur.
imkanı yok birader. o göze uyku girmeyecek. tavana dikeceksin gözünü. sağa sönüp sağlı, sola dönüp sollu düşüneceksin. ne zaman beynin pes ederse o zaman sen de pes edip gözlerini ertesi güne açacak ve uyandığına lanet edeceksin.
üzgünken uyumanın, daha kötü bir durumu için; sabah ilk gözünü açtığında, uyku sersemliğininde verdiği karmaşıklıkla, lan ben dün üzgündüm demi düşüncesinin, baş ağrısı ile birlikte hatırlanmasıdır.
Depresyonumuzun en ilaç kısmıdır o. Aralara bir yerlere ağlamak sıkıştırılır bu sayede gözler bi güzel yorulduğundan en baba uykuyu çekmiş oluruz. Uyandığımızda geçer gibi oluyor üzüntümüz kısa sürse bile.
(bkz: rahatlamanın yolları)
Gece çareyi uyumakta bulup, sabahında gece yaşadığın olayı hatırladığındaki his çok b*ktan . Hatırlarsın, yatağın üzerinde dakikalarca oturursun . Ardından mesaj gelmesi umuduyla telefonu eline alırsın ancak tabi ki beklenen şahıstan gelen bir mesaj yoktur. Kesik kesik olan bir iç çekiş ile güne başlamış bulunursun.
Neler neler gelir geçer başımızdan..

Küskün umutlar, deli sevdalar ..

Peki üzgünken uyku tutar mı ?

Düşünceler zihinde yankılanırken..

Karanlıkta dans etmek varken..

Biraz olsun yıkanmak göz yaşlarıyla..

Kimse anlamazken anlamlandırmak hayatı peki..

Uyumazsın,uyuyamazsın..
ben uyuyorum uyumaya da uyandığımda yüzüm gözüm şişmiş oluyor.
bebek gibi uyurum. mutluyken uyunmaz çünkü heyecandan.
Düşüncelerden kaçmak için yapılabilecek en güzel aktivitedir.
Kaçmaktır üstadım ... Soktuğumunununun hayatından ayrılmaktır . Geçici intihardır yahut intahardır .
Bazen uyumamıza rağmen dertlerimizi unutamayız. Dertlerimiz bu durumda bizi rüyalarımızda rahatsız eder.
üzuyumak olarak ifade edilmesini öneriyorum
Kelime hazinemizi geliştirelim.
Bilinçaltından bihaber olmaktır.
unutmak bilinçli bir eylemdir demişti bir keresinde biri, aynen öyle. bilinçli olarak problemlerini çözmedikçe, uyuyunca unuttum sanırsın, ama gelir rüyanda sabaha kadar işkence eder sana kaçtığın her şey, en kötü formda. sonra sabah uyanınca neden dayak yemiş gibi hissettiğini merak eder durursun, ya da aniden gelen ağlama krizlerine şaşırır durursun 'hani unutmuştum' diye.
bilinçli olarak unutmak istediğini kabullenip, unutmanın ne anlama geldiği üzerine kafa yorup, o acıyla yüzleşmedikçe rahat yok. Bırak bir kere ne kadar acıyabiliyorsa acısın. Öbür türlüsü kendini kandırmak, o da bir yere kadar. annenin bir sabah gelip rüyanda inliyordun, ne gördün o kadar diye sormasıyla sonuçlanabilir mesela.
bu arada yüzleşsen de geçeceğinin garantisi yok ya neyse.
Ağlayarak uyanmaya sebebiyet verebilir. Sanırım ruhsal olarak yaşanacak en kötü şeylerden biri. Hain geceler...
Uykuya en kolay dalma hali.

Üzgünken bir anda yoruluyorum, ağzımı açmaya takatim olmuyor. Sanki taş taşımışım, hamallık yapmışım, madende çalışmışım, inşaata çuval taşımışım, en zorlu dağları tepeleri aşmışım gibi bitkin düşüyorum. Öyle bi yorgunluk ki bu; hiçbir şey düşünemiyorum bile. Donuklaşıyorum, tepkisizleşiyorum. Yalnızca tek bildiğim uyumanın iyi geleceği ve kendimi o boşluğa teslim etmenin bana sağlayacağı fayda.

Uyanınca geçmeyeceğini, sorunların, insanın üstüne çullanan yakıcı problemlerin devam edeceğinin bilincedir kişi, fakat o kısa süreli de olsa uzaklaşma, kaçma, uykuda huzur bulma durumu belki de yıpranan ruhu onaran tek şey,
üzgünken uyumanın, daha kötü bir durumu için; sabah ilk gözünü açtığında, uyku sersemliğininde verdiği karmaşıklıkla, lan ben dün üzgündüm, şu şu şu olmuştu demi düşüncesinin, baş ağrısı ile birlikte hatırlanmasıdır.
Her gece ben..........