bugün

asıl benim anlayamadığım teröriste "şehit" diyen adam bu değil mi ? E o kadar cana kıyan lavuklar şehit de bu adamcağız mı terörist ?
YA SEVERSiN YA DA ÖLÜRSÜN ZiHNiYETiNiN KELiMELERDE VÜCUT BULUŞUDUR.. ÖLÜNCE NESAMEN OKUNMAZ ARKADAŞ. BiR DE VATAN , MiLLET , SAKARYA NARALARINI ATAN SATILMIŞ BiR BAŞBAKANA BOŞ KONUŞMA MEVZUSU OLURSUN. DiĞER EMEKLiLERiN TUVALET ÇIKTILARINA YEMEYE BiLE TALiP OLAN BAŞBAKAN , SENiN ÜZERiNDEN MiLLiYETÇi KESiMDEN NEMALANIR.
(bkz: bu sefer de şaşırtmadı)
bir vatandaşımızın ölümüne "oh olsun" diyebilecek kadar nefret dolu, kindar ve halkı kendisine biat ederse halktan sayan, elinden gelse karşıtların defterini toptan dürecek kadar gözünü hırs bürümüş, az gelişmiş ülke diktatörü türü söylemdir. kabahat, belediye başkanlığı döneminden ders almayıp, onu başa getirenlerdedir.
hep söylüyorum. başbakan kılıçdaroğluna ahlaksız diyor fakat. kendi daha ahlaksız.
insanı bu ülkede yaşamaktaktan soğutan detaylardan biridir. konuşmalarının danışmanlarınca hazırlanmış olması birşeyi değiştirmez. bu ülkenin başbakanı bu şekilde konuşamaz, konuşamamalıdır. yaşanan gerilimin ve artan şiddetin müsebbibi olarak anılmak istemiyorsa elbette.
klasik umursamaz rte yorumudur.

Rahmetli öğretmeni terörist ilan eden beyinsizlere gelince... adam tapu işleri için sokağa çıkmış, olayın ortasında kalmış ulan, bir kere de bilgi sahibi olun fikir sahibi olmadan önce be! Allah belanızı versin!
işine gelmeyen durumlarda yaptığı çıkışlardan biridir. başbakan olarak olayı sorgulamak yerine, hep kendi adına rant elde etmeye çalışıyor. manevi kapitalizm diye bir kavram doğurdu zihnimde.
Arkadaş ben inanamıyorum bazı insanlarımızın bu sığlığına, Başbakan onlardan biri dedi diye hiç araştırılmadan, soruşturulmadan, başbakan dediyse doğrudur desturuyla günahsız bir emeklimiz (keza adamcağız tapu işleri için dışarı çıkmış, şans eseri o esnada orada olan bir emeklimiz) başbakan yalakaları tarafından terörist ilan ediliyor (ki aynı başbakan yalakalarının gerçek teröriste terörist gibi davranamaması da ayrı bir tartışma konusu), birde müslüman geçinen bu çevreden küfür ve hakaret alıyor. (bkz: ölünün arkasından konuşulmaz)

Allah sizi bildiği gibi yapsın, nasibinizi vicdanınıza göre versin inşallah.
çokta sikimdeydi dese daha güzel olurdu. *
türk öğretmenlerinin kötü durumudur.

işte türkiyedeki öğretmenlerin bir durumu daha
(bkz: sözleşmeli öğretmen hamallık yaparken öldü)
12 haziran'da hopa'dan cevabını alması muhtemel açıklama.
(bkz: mussolini)

(bkz: hitler)

(bkz: franco)
eşkıyanın başbakanlık konutuna indiğini gösteren açıklama.
Yaşını başını almış bir insanın, polise güç gösterisinde bulunan bir gurubun arasında yer alıp taş atması mümkün değil. Miting başlamadan önce protesto varmış. Emekli öğretmenimiz de kanunların verdiği portesto hakkını kullanıyormuş. Anlaşılan her protesto gösterisinde olduğu gibi kadrolo provakatörler yiyecekleri haltı yemişler ve ortalığı karıştırıp olay çıkmasına neden olmuşlar. Emeklimiz de bir anda olaylar arasında kalmış. bu esnada polisin sıktığı biber gazı nedeni ile kalbine yenik düşüp hayatını kaybetmiş.

Manzara korkunç, ama yanıltıcı olmamalı. Bu emeklimizin olaylar esnasında hayatını kaybetmesi başbakanımızı yanılttı mı acaba? Başbakan onu terörist mi sandı? Neden bu lafı etti? Bu sözü söylemek bir insana yakışmaz, değil ki başbakana yakışsın.

Bu ağır lafları kimse hakketmiyor. insanın içi acıyor. insanlık onuru ayaklar altında resmen. Nereye gidiyoruz? Hayaller mi gerçek oluyor, kâbuslar mı gerçek oluyor ey güzel Allah'ım? Sen acı bu halka!
orada kalp krizi geçirip ölen biri, başörtülü olsaydı ve kendi cemaatinden falan olsaydı. ona çok iyi bir seçim malzemesi çıkacaktı. ve her gittiği yerde bundan bahsederek bu ölümü bile siyasete malzeme edecekti.

insan bir baş sağlılğı diler. üzülmesen bile üzülmüş gibi davran bari.
insan ölmüştür. öğretmen ölmüştür. ama yine "tın"lamamıştır. "tın"lanmamıştır.
Bir insan katlinin bu kadar basite indirgendiği görülmemiş olaydır.

cumhuriyetin üniformalı katil bekçileri yine haklı hep haklı.
Eh bu da ancak olsa olsa recep'in aklı.

(bkz: başbakan burada konuşmamış resmen sıçmış)
artık şaşıranlara şaşırmak zamanı gelmiştir. ne bekliyordunuz sanki. kimsede kusura bakmasın. şaşırmasın. kimse uzaydan dün gelmedi. yıllardır böyle bu memleket. kimsede bu olaylar ilk defa oluyormuş gibi yapmasın lütfen. bende neden yazdım şimdi bunları. nasılsa 3 gün sonra hepsi unutulacak. sütten çıkmış ak kaşık olacak herkes.
yazık ki vefat eden emekli öğretmen olayları yatıştırmak için çabalamış, polisle halk karşı karşıya geldiğinde sağ duyu çağrısı yapmış. "velev ki" bunları yapmamış olsun, ne fark eder? bu açıklama reva mıdır? bu kadar sağ duyudan yoksun bir "boşbakan" beni neden yönetebilsin? seni neden yönetebilsin?

sözüm ona "lider"lerine körü körüne bağlanan şakirt gerizekalılara selam olsun.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/17927150.asp?gid=381

edit: imla
bir tanesi de vicdan krizi geçirmiş adını bilmiyorum.
islamik faşo rte'ye yakışandır. daha ne bekliyorsunuz ki?
--spoiler--
Bir tanesi de kalp krizi geçirerek, hayatını kaybetti tabi bu bize karşı yapılmış ilk saldırı değil.
--spoiler--

kalp krizi geçirmek üzere olanlar, ak parti konvoyunda bilinçli olarak yerini alıp kamikaze yapıyormuş bunu anladım.
edepsizlik, alçaklık ve ahlaksızlıktır.