bugün

siyasi gruplara karışmayın.

ideolojik görüşlerinizi savunmak için çete olmaya gerek yok.
ortalamayı yüksek tutup yatay geçiş yaparım kafasını bırakın ve asla sınıfınızdan biriyle sevgili olmayın.
başlamayın.
Üniversiteye neden gittiğinizi sorun kendinize önce sonra tavsiye veririz.
Ailenizin sizden gururla bahsettiğini ve güzel hayaller kurduğunu unutmayın. Boş işlerle uğraşırsanız boşa okumuş olursunuz.
Yemek yapmasını öğrenin. Kızlar, yemek yapan erkeklerden hoşlanır.
bunca zaman uzak durduğunuz şeylerden yine uzak durun.
okul birincisi olmayacaksanız, çok ders çalışmanın anlamı yok. derslerinizi geçin. alttan bırakmayın yeter. üniversite hayatını yaşayın, sosyalleşin, insanlarla tanışıp iletişim yeteneğinizi geliştirmeye çalışın. erasmus yapmayı istiyorsanız -ki istemiyorsanız da gerekli- ilk yıldan dile yatırım yapmaya başlayın. ruhunuzu kirletmeyin. hak eden insana bencil olun ama herkese bunu yapmayın. çıkarcı insanlardan uzak durun. çıkarcı olmayın.
ilk yıl ortalamayı güzel tutup erasmusla dışarı gidin.
Gerektiğinde ortamlara da akın. Derste çalışın hangi bölümde olursanız olun günü gününe çalışın.
Ak göt kara göt vize final döneminde belli olur. Sabırlı olun samimi arkadaşlıklarınızı test edin...

Her şey Not ve sex üzerine kuruludur. Not ve göt verirseniz cansın diğer türlü gerizekalı malsın.

Öğrenci işleri bi bok bilmez sorularını güvenliğe sor.

Küçük üniversitede okuyorsan kantinci ve fotokopiciyle aranı iyi tut hiç yoktan sıra beklemezsin.

Orospuluk ve orospu çocukluğu yapma!
bu sene başlıyorum çanakkale de tavsiyelerinizi bekliyorum.
ilk yıllar ortalamanızı yüksek tutun, sonra toparlanmıyor çünkü.
ilk hafta okula gidin.
Erasmus yapın.
Çevre edinin ilerde işinize yarayabilir.
Hemen gidip görmemiş gibi sevgili yapmayın.
Gezilere gidin.
Arada da ders çalışın tabi.
okuyup napcan ya 4 sene zahmetini çek bide yetmezmiş gibi bittikten sonra da rahat yok. kpss ye girip elini açıp beklersin oyle atanıyım diye. o da şansına artık.
sevmediğiniz bölümü okumayın dondurun okulu hoppidik hoppidik yeniden sınava girip istediğiniz yeri ve bölümü kazanmaya çalışın .

he birde;
(bkz: arkadaşlar tünelin ucu bombok bir yere çıktı)
bitirmeyin.
- kendi başınıza yaşıyorsanız bunun gereklerini bir an önce yerine getirmeye çalışın: yemek, itü, çamaşır, bulaşık vs. yurtta da olsa bu aynı.
- spor kurslarına başlayın ve düzenli spor yapın. herhangi bir sporda uzmanlığınız bulunmuyorsa yeni ve enteresan bir sporla başlangıcı yapabilirsiniz. ultimate frisbee benim önerim.
- çalışmayın, derslerden kalmayın, yaz okulu güzel bir şey değil.
- daha fazla detay için buraya bakın.
ya siktirin gidin amına koyum, üniversite çağına geldiğiniz halde hala tavsiyeyle hareket ediyorsanız, sizden bi sikim olmayacağı aşikardır.
bölümünüze dair çok büyük umutlar beslemeyin, iki üç çocuk dışında davarlar ordusuyla okuyacaksınız.
ilk gün tanıştığınız insanla vay beee tamda kafa dengimi buldum diyeceksiniz, ancak son sene bu adamı nasıl benzetebilirim diye düşüneceksiniz.
Kurmuş olduğunuz birÇok arkadaşlık, dahil olduğunuz gruplar, etkinlikleriniz vs. Her şeyi unutun zira elinizde avucunuzda hiÇbir şey kalmayacak. Kendini farklı göstermeye Çalışan birÇok kişi cazip arkadaşlıklar sunsa bile aldanmayınız. Okuduklarınız size kar kalacak o kadar. Sağlam ilişkiler kurmanız temennisiyle.
sınıfa hoca gelince ayağa kalkmayın.
Lutfen o kizildan yapmayin. Lutfen.
(bkz: üniversiteye başladım kızılı)
ilk hafta gitmeyin. 20 kişi beraber gezmeyin.