bugün

sözlük yazarlarının üniversiteye gidecek gençlere iyi olabilecek bölüm önerimleridir.
işletme oku hayatını yaşa.
jinekolog olun akşama kadar am görürsünüz ne güzel.
hayallerini pesinden git bosver milletin dediklerini.
Dil ve konuşma terapisi. En egosuz şirin mi şirin hocaları burada bulabilirsiniz. * ayrıca okumak öyle aman aman zor da değil ama yata yata da geçilmiyor tabii.
işletme mühendisliği.
kişi okuyunca hemen işe girim diyorsa doktor hemşire vs olmalı eğer iş nasıl olsa halledilir önemli olan dünyaya farklı gözle bakabilmemi sağlayacak bir bölümde okumaktır diyorsa sosyal bilimlere ilişkin bölümler okumalı.
ilkokul terk yazarlar başlık açmasın kampanyası!
Evet önerilerinizi dinliyoruz lakin sözel öğrencisi için bir kaç bölüm yazarsanız iyi olur.
Benim bölümüm alman dili ve edebiyatı. Kolay bir bölüm değil. Ben Türkiyede yaşamayacağım için iş bulmak kolay. Türkiyeni bilemem.
okumamak.
mezun olduktan sonra işsiz kalacağınız bölümleri yazacağınıza hiç okumayın daha iyi.
Uluslararası ilişkilerden uzak durun.

Not: bir uluslararası ilişkiler öğrencisi.
odtü boğaziçi itü ve bazı az sayıdaki özel üniversitede full burslu olmadan okunmayacak tüm bölümlerden kaçınınız.
sözel bölümler için öğretmenlik eşit ağırlık bölümleri için iktisadi idari bilimler fakültesinden bir bölüm yazabilirsiniz sayısal bölümler içinse mühendislik, mimarlık.
Radyo ve Televizyonculuk yada Televizyon Sinema.
okumayın amk ticarete atılın. üniversite size hiçbir şey katmaz. siktiri boktan tipler olur çevrenizde. evde oturun it gibi kitap okuyun bin kat fazla gelişirsiniz. dokuz eylül uluslararası ilişkiler okuyorum, %100 ingilizce. hazırlıkta sikiyolar. %100 burslu kolej çıkışlıyım. şimdiki aklım olsa sadece sağlık meslek lisesi okur att den devam ederdim. kolay iş kolay para. tek tavsiyem budur. haydin görüşürük.
astronotluk.