bugün

Otobüslere tam bilet basarsınız, artık size kimse "öğrencidir ya idare et" demez ve yaptıklarınızdan dolayı ceza yersiniz.
ben üniversite mezunu değilim ama çok şükür işim var diyen bıdıbıdıcılar. sinir ederler insanı. üstelik daha kampüs-üniversite ayrımı bile yapamaz bunlar.
hiçbir şey kaybettirmez. zaten farkındasınızdır o arkadaşlıklar, o gülümsemeler falan çoğu zoraki oluyordu. günü kurtarmak içim mecburen yapılıyordu. ama bitti artık rahatsınız ne not derdi ne vize derdi. zaten fırsatınız olsa o arkadaş dediklerinizle irtibatı ünivdeyken koparırdınız. ha diyeceksinizki "ama abi karı , kız ,sex..." arkadaşım zaten sen ünivi bitirebilecek kapasiteye sahipsen üniv dışındada sevgili yapabilecek kapasiteye sahipsindir. hem karı-kız içinde olsa o işkenceye değer mi? bir düşün bakalım?
çalışma azmi.
-arkadaşların yapmış olduğu makarna,menemen,hazır çorba ve yumurta dörtlüsünden mahrum kalmak,
-vize ve final gecesindeki aşırı depresif ve obsesif bozukluklar,
-nescafe 3 in 1 kullanımının eskisi gibi olamaması,
-pes turnuvaları,
-okul kantininde her sabah yenilen peynirli poğaça,
-içini bok götüren bir öğrenci evindeki zorunlu yaşam,
-dağ gibi bulaşıkları kimlerin yıkayacağı sorunsalı,
-öğrenciyiz ayağına esnaflardan indirim-iskonto talebinde bulunmak.
istisa 4 yıl, genel olarak 5, 6, 7, yıl.
"daha erken, okuyor, o öğrenci" diyebilme lüksünü kaybettirmiştir, artık vakti gelmiştir.
eskişehir-istanbul tren hattı.
bol miktarda saç.
okul öğrenci kimliğinizdir. onsuz kendi okulunuza bile yabancı muamelesi ile alırlar.
öncelikle alışılmış olan yaşam alanından koparılıp önceden alışık olduğun ama şimdileri felaket yabancı gelen o eski yaşam alanında geri dönmek, koparıldığın ve zaman zaman memnun olmadığın o yaşam alanının ne kadar güzel olduğunu anımsatır kişiye. ve artık o yaşam alanı senin için yoktur. oldurmaya çalışsan bile eskisi gibi olmaz. evindir pistir mistir belki ama.

sonrasında eskiden alışık olduğun arkadaş cevresi * sorunsalı yapışır yakana. aslında hoşlardır, seversin içten içe ama üniversitede agızlarına sıçsan dahi eyvallah diyen yinede goyun goyuna uyuduklarından farklı gelmektedir artık. terin bie aritra yahut sir ulrichgibi kokmaya başlamışsa boku yedin demektir ki hiç hoş bi durum değildir.

bi sonraki aşama silkelen toparlan durumudur ki ..aman efendim hadi bak 1 haftadır burdasın daha tek bir başvuru bile yapmadın(!).. diyebilirler size işte bu diyalog sonrası cımbızla alırlar tüm sinirlerinizi. en son kaybedeceğiniz sey akıl sıhhatinizken ne olduğuna henüz ayıkamamışken oda gider bi şekilde.

aman efendim kız zaten çok hassas açtığın başlığa bak şimdi.
gençlik gibi. * 1 temmuzda yaşlı bi insan olcakmışım gibi.
çıtır hatunlar.
istanbul üniversitesinden mezun olduysa kisi 50 kurusa ögle yemeginden olmustur ki daha da beter bi kayıp düsünemiyorum.
teknikerim ve çalıştığım firmada teknisyen ile aynı maaşı alıp, aynı işi yapmaktayım. aynı kpss sınavına girmekte ve aynı yerleri tercih edebiliyorum. kısacası 2 yıllık üniversite mezunu olmak gereksiz bir eylemdir. 2 yıl harcayacağıma bir işte çalışsaydım, o dönemde altıma araba çekerdim.
(bkz: bana sen de)
(bkz: gençlik) (bkz: enerji) *
alışveriş yaparken, "öğrenciyiz abi indirim yapıver" diyememek.
yani zor durumlarda kalındığında öğrenci sıfatının altına saklanamamak.
öğrencilik. daha ne olsun...
öğrenci iken aldığınız burslar , hiç iş güç yokken mezun olunca işsiz güçsüz ortada kalmak , işin olsa bile haftada 5 ya da 6 gün 10 saati iş yerinde geçirmek, kısacası hayatın bir anda değişmesi tüm özgürlüklerin bir anda yok olması.
(bkz: öğrencilik en iyi meslektir)
kafaları çekme gecelerini.
baba parası yemenin son bulacağı gündür.
bölümüne göre değişik olacak kayıplardır. iibf, güzel sanatlar, besyo, eğitim fakültesinde iseniz güzel bir arkadaş ortamı veya güzel gecen zamanların tekrar yaşanamaması gibi şeyler olabilir ama tıp,mühendislik gibi fakültelerden mezun olmuş iseniz vucut kıllarının ağırması,ineklemekten kilo almak sayılabilir he kazınımlarda vardır mutlaka bu fakültelerin bitiminde hemoroid,Kafein ve nikotin bağımlığı,özellikle yangel yat insanlara karşı kin, sizi masaya bağlayan bir bölümden dolayı para*.Yani özetle her bünyede farklı etki bırakmaktadır.
(bkz: göğüs kılı)**
alkol, sigara ve cips üçlüsünde sabahlamak, ders çalışmak için sabahlamak, film seyrederek sabahlamak, okey oynayarak sabahlamak, proje hazırlayarak sabahlamak.
güncel Önemli Başlıklar