bugün

Lisede hocalardan hep duyduğumuz, gel gör ki üniversitede çürüttüğümüz beyan. Üniversitede de çok çok güzel arkadaşlıklar kurulabiliyor. Ha çıkarcısı yok mu, tabi ki var ama her yerde var. Sadece "üniversite" dostlukları sahte demek saçma.
Sahtelik demeyelim de lise ve ilkokul dostlukları kadar sağlam olmuyor be. Doğruya doğru. He mesela bazıları üniversiteye kadar kafa dengi biri hiç bulamamıştır. Gerçek dostluğu üniversitede bulmuştur gayet mümkün tabi. Ama ilkokul ve lisedeki dostluklarınız kardeşlik seviyesinde ise üniversite arkadaslıkları asla onlarla kıyaslanamıyor.
bu zamana kadar kurdugum en iyi dostluk üniversitede kurdugumdur. mükemmel bi gurubum var lise arkadaşlarıma tercih ederim.
tiynetsiz lisede aynı okuduğu kimselerden sonra(bak arkadaşım yazmadım) , üniversitede karşıma çıkan adamlar adam gibi adamdırlar. orospu çocukları ile dolu lisede benim de karakterim bozulmuştu, üniversiteye geldiğimde şu anki dostlarım beni adam ettiler. dostluk, arkadaşlık denilen şeyi ben onlardan öğrendim.

fuck the liseli. en baba adamlar üniversiteden çıktı hayatımda. lisedeki elemanlarla hiç görüşmüyorum, fakültelilerle sonsuza kadar sürecek, hepimiz de istanbuldayız, missss.
özellikle fakülte ve sınıf arkadaşlıklarında bu sahtelik kendisini şiddetle gösterir.

sırf bu sebepten samimi arkadaşlarımın hepsi fakülte dışındandı.
-kankam benim nasılsın kankam hiç görüşemiyoruz kankam mutlaka bi ara görüşelim kankam.
-kanka ya sen de mukavemet notları var mı?????!
(#27697686)

hayatın acı bir gerçeğidir. lisede kıymet verdiğiniz arkadaşlarınızı sakın bırakayım demeyin, üniversite insana nazik davranmaz.
dost ne demek ya, üniversite dedostluk ne arar anadolu çomarları.
Adamını seçebilirsen ve mesafeni koruyabilirsen o sahteliği şutlarsın. Herkes ederi kadar yani.
Aynı bölümde okumanıza rağmen yüzüne bile bakmadığınız birinin kanka notların bir fotokopisini çekebilir miyim demesi buna örnektir.
kişinin seçimleriyle alakalı durum.
sınıftan takıldıklarım sahte bu gerçek. Kimse bi daha birbirini görmeyecek.
Ama oda arkadaşlarım başka bambaşka. Ailem gibi. Bugün mezun da olduk. Haftaya ayrılıcaz. Ama biliyorum ki paylaştığımız anıları unutmucaz. Hem söz verdik. Düğünlerimize gitcez, görüşcez.
ilkokul veya lisede herhangi bir sınıfa rastgele seçilirsiniz, sınıf mevcudu bellidir, arkadaş potansiyeli de azdır. örnek olarak 9. sınıf birinin 12.sınıf biriyle arkadaşlık yapma ihtimali de düşüktür. yani kısacası sen her gün orada olduğun için zamanla kaynaşır arkadaş olursunuz. fakat üniversite öyle değildir, derslikler daha kalabalıktır, bir çok bölüm ve fakülte olduğundan daha çok insanla muhatap olursunuz. yani her gün okula gidip aynı yüzleri görmek zorunda olduğunuzdan ötürü değildir arkadaşlıklarınız. kendiniz seçersiniz arkadaşlarınızı veya kişiliğinize göre seçilirsiniz arkadaş olarak. sosyal statünüz, giyim kuşamınız, bilgi ve kültür seviyeniz gibi bir çok şey belirler arkadaşlıklarınızı. biraz daha hayatın gerçekleriyle karşılaştığınız için aynı dersi dinlemek, kantinde çay içip onu bunu kesmek, bahçede top oynamak, okuldan kaçmak değildir arkadaşlarınızdan beklentiniz. lisedeki arkadaşlarınıza birlikte büyüyüp, bir çok şeyin ilkini beraber yaşadığınız için farklı bir sempati duyarsınız. fakat üniversite arkadaşınızla yeri gelir aç kalırsınız, yeri gelir aynı sigarayı paylaşırsınız. bunun da hissiyatı başkadır. her dönem arkadaşlıklarının güzel yanları olsa da üniversite arkadaşlıkları bir başkadır.
sınav dönemi gelip kanka sende şu dersin notu var mı falan diyen gündelik olarak selam verdiğiniz insanları tenzih ediyorum, zira onlar sizlerin arkadaşı değil, sıradan selam verip tanışıklığınız olan insanlardır.
Tespit gibi tespit.