bugün

elimizdeki diplomalarda döviz kurundaki artış gibi değerli olsa, yükselse, keşke..
Cumhurbaşkanı olmak için gerekli olan diplomadır eğer kaybettiyseniz lütfen üniversite zamanındaki arkadaşlarınıza nerde olduğunu sorunuz.
Birilerinde olmayandır.

Herkes biliyor kimde olmadığını.

Saygılar sunuyorum azizim…
günümüzde hiç bir işe yaramayan kağıt parçasıdır. lise diploması bundan daha değerli şuanda.
bi sike yaramayandır kagıt parcasıdır. maalesef.
Niteliğine göre ekmek yedirme kapasitesi olan nesne. Gidip sümer dili ve edebiyatı okursanız tabiki aç kalırsınız ama hiç değilse turizm falan okursanız iş bulur geçinirsiniz.
işe yaramayan kağıt parçası, bazen de statü göstergesi ama iki olasılıkla da anlamsız bir kağıt parçası.
Ama yine de okuyun hevesinizi alın, ben alamadım ikinciyi okuyorum.
Adam kendinde yok diye, bir öneminin kalmaması için elinden geleni yaptı ya la. Harbiden bir önemi yok artık. Olsa da oluuur olmasa da. Dayınız olsun yeter. Pieeh!
Duruyor öyle boş boş.
sözde işe girmek için kullanılan yetkili belgedir. ama işe girmedikten sonra evde süs amacıyla çerçeveletip duvara asmak için güzel bir dekordur.
Pek işe yaradığı görülmemiştir. Üzerine kurulan hayaller, verilen emekler de cabası.
son 10 yılda alınması çok daha kolaylaşan eğitim belgesi. 2040'da nakit para ile direkt verilebilir, şimdiler de derse sınava felan diriyorsun. parasıyla değil mi aslında ne gerek var böyle şovlara.
Olan var olmayan var tabi.
Binbir hevesle alınıp icraate gelince işe yaramayan belge.
görsel
evde bir yere koyup yerini unuttuğum kağıt parçası.
görsel

Hayırlı uğurlu olsun. Hayrını görürüm inşallah.

Artık o bir muallim. Şükürler olsundu.
Benim iki tane var. Önlisansı el arabasının arkasına lisansı da ön tarafına asıp hıyar satmayı düşünüyorum. Bakarsın fenomen olurum.

(bkz: boş işler)
eskisi kadar ilgi görmeyen okul hayatı sonuç belgesi.
Torende uyduruk rulo verip münasip yerine bunu monte edersin der ve asıl diplomayı sikko bi deri dosya içinde verir osmangazi üniversitesi. Asıl diplomayı rulo verseler de olur bence. Nasılsa hepsinin monte olacağı yer aynı.
okulu patlatmaktan önce gelen mission.
inşallah bir boka yarar.
Mezun olunca diploma yerine buzdolabı, çamaşır makinesi falan versinler. Daha çok işe yarar.
Bir nevî hayat sigortası. Onun disinda fazla bir numarasi yok. Alip gonlunce yasayacaksin, calisacaksin. Ama alacaksin once.
bende çekyatın altında var amk. isteyene faxla yollayam benim işime yaramıyo.