bugün

üniversitenin cehaleti alır, eşeklik baki kalır sözünden bir haber yazar beyanı.

ülkücü değilim, %84 milliyetçiyim.
Bu ülkede ilkokulda Atatürkçü, lisede ülkücü, üniversitede komünist ölmeden önce müslüman.

Not: Genelleme
(bkz: gazi ovası bozkurtların yuvası)
rahmetli Muhsin başkanın bir sözünü hatırlattı bana bu başlık.'' Bizim çocukları kitap okumak sıkar. O yüzden fikri tartışmalarda biraz zayıf kalırlar. Ama kavga var dersen, Ayrancı'dan Kızılay'a koşa koşa gelirler!''
tanım: zorunlu eğitim 12 yıl mıdır? sorusuna akıllara getirir. ayrıca savcı selim kiraz'ın katilleri hukuk öğrencisi değil miydi?
üniversite'ye gidip dünya'da uygulandığı neredeyse bütün ülkelerde halkın isyanı ile çöken, kalanında da demir yumruk ile hayatta kalmaya çalışan bir ideolojiye* ısrarla tutunmaya çalışanları görünce aklıma şu meşhur söyleyişi getiren beyan.

Mey biter saki kalır,
Her renk solar haki kalır,
Diploma insanın cehlini alsa da;
Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..
kürtlerin hepsi zaten oxford mezunu canım.
Okuma yazma bilmedigi için hile yapamadıği secimlerde btp ve bbp'ye toplamda yüzde 3-4 oy atan hdp'li iddiası.

Geri zekalılik bu ülkede en çok hdp seçmenine yakısıyor o yüzden baska yerden vurun derim ben.
Çok normal dünyaya dar açıdan bakan siyasi ideoloji hakkında bi bok bilmeyip sırf kavga olunca çağırırım arkam olur düşüncesiyle giden bi insanın zaten lise mezunu olmuş olması bile bir mucize.
Valla fakültelerde de gayet çok kişiler. Her zaman dedigim gibi bireysel yorum yapalım çoğul yorumlar ırkçılık gibi birşey.
Lise mezunu olma nedenleri de öğretmenlerin başlarına bela almamak için fazladan verdiği performans notları.
Yoksa hocaylada kavga ederler.
ülkücüyüm diye geçinen tipleri görenlerin hak vereceği gerçektir. bunların zihniyeti hep ufaktır. evet.
ülkücüyüm diye geçinmiyorum, ülkücü olmaya çalışıyorum. lise mezunuyum. zihniyetim hayallerinin bile erişemeyeceği noktada başlar.

eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır diye cevap verilesi önerme. hatta cevap verilmeyesi, cevap vermeye değmeyecek önerme de denebilir.
(bkz: kürtlerin genellikle ilkokul mezunu bile olmaması)
çoğunun cahil olduğu doğrudur. islamcı tayfadan pek de bir farkları yoktur.
Dünyadan haberi olmayan yazar beyanı. Evet bazı küçük il ve ilçelerde eğitim seviyesi düşük olabilir ancak ülkücü hareketin omurgasını üniversiteli türk gençliği oluşturmaktadır.
trakya'da kahvelerdeki chpli dayılar da yüksek lisan mezunu zaten... burdan herhangi bir parti taraftarı olduğum sanılmasın. diyeceğim şu ki her partinin herkesimden seçmeni olabilir bu yadırganacak ya da dalga geçilecek bir husus değil.
(bkz: aziz sancar)

(bkz: ne oldu Götün soldu)