bugün

şortla gezen dekolte giyen kızlara
müslüman olmayan insanlara
ne olurdu sorusunu akla getirir. şeriat şeriat diyenler va ki osmanlıda da şeriat yoktu saltanat vardı.
ki asır öncesinden bahsediyoruz. 21 yüzyılda türkiyede şeriat görmek isteyen bir kitle var .
peki gelse ne olacak sizden olmayanlara ? bunun cevabını verebilir irana arabistana dönüşmeyeceğimizi garantiliyebilirler mi?
şeriatı uygulayanların bunu kendi menfaatine uygulamayacağını eziyet etmeyeceğini taşlamayacağını kırbaçlamayacağını?
hayır akp hükümeti zaten hukuk sistemimizin bokunu çıkarmış durumda müslümanlığıda vergileri de kendi menfaatine kullnıyor. sizin istediğiniz yönetim de sizden olmayan insanlara ne olcak ?
tam şeriat olmasa da iran'da yaşananların örnek gösterileceği tahmindir.

islam girdiği her yerde kan, vahşet ve huzursuzluk yaratır.

görsel
şahsım adına konuşursak, yüce allah'ın kapanma emrine itaat etmeyen her kadına/kıza misal tayt giyenlere had cezası uygulatır 100 sopa vurdururdum.

(bkz: vurun kahpeye)

erkekleri azdırıp şehvetlendirmeye, tahrik etmeye çalışan, zinaya teşvik eden tüm kadın ve kızlar allah katında vebali büyük bir iş yapmaktadırlar. allah zalimleri sevmez.
şeriatına göre değişecek varsayım. islam şeriatına göre yönetilse -ki bu müslümanlar üzerine farzdır(casiye 18). bugün yaşanan birçok sorun yaşanmayacaktır.
tüm akp'liler çolak olur.
nedense müslümanlık müslümanlık diye yobazı bağnazı yağmacıyı tepemize çıkaranların uğramadıkları başlıktır.
yoksa amaç müslümanlık değil mi ? gelin söyleyin nedir sizin bu şeriat şeriat diye tuturduğunuz örnekler gösterin.
sizden olmayana nasıl davranacağınızı açıklayın hoş görü dini ise sopa nereden çıktı oda ayrı bir sorun.
halamın bıyığı olsa amca desem ...
Hiçbir şey değişmez. Onca yıl şeriatla yönetildik çok da bir şey olmadı. Tamam sokakta falan kadınlar dolaşamaz ama hayatımızda çok büyük farklılıklar da olmaz. Herkes işini kılıfına uydurur olan yine garibana olur.
Adil olan rabbimin kuralları varken, kimin haddine kural koymak! Kim islam kurallarına karşı saf tutar yahut islam kurallarına uymazsa bizden değildir buyrulmuştur. Vesselam.
zina yapanların organları trafik zabıta vinciyle kaldırıp şarjlı testereyle kesilmesi.
çamlıca tepesinde sevişen kapalıların örtüleriyle asılması.
1) iran şeriat mahkemesi, evlenme tekliflerini
reddeden kadının yüzüne asit atarak
gözlerini kör etmek suçundan yargılanan
adamın gözlerinin asitle kör edilmesine
karar verdi.
2) Nijerya'nın kuzeydoğusunda şeriatla yönetilen
Bauchi eyaletinde bir otelde, kadın
kıyafetleriyle yakalandıkları öne sürülen 18 eşcinselin cezaevine konulduğu ve recm (taşlanarak
öldürme) cezasına çarptırıldı.
3) Kuzeybatı iran'da (Güney Azerbaycan) Azer Türk'ü olan genç kadın, TIMES dergisinde, baş örtüsününün
altından saçı göründü diye, 99 kırbaç cezası aldı.
4) Suudi Arabistan’da bir şeriat mahkemesi, kavga ederken birinin felç olmasına neden olan kişinin de
ameliyatla felç bırakılması için hastane aramaya başladı.
5) Suudi Arabistan'da ekmeğini getiren 2 erkekle konuşan 75 yaşındaki dul bir kadına, 40 kırbaç ve 4 ay
hapis cezası verildiği belirtildi.
6) Suudi Arabistan'da tecavüze uğrayan kıza 100 kırbaç cezası verildi.
7) Malezya`da şeriat mahkemeleri, çok kültürlü ülkede daha önce görülmeyen cezalar vermeye başladı.
Geçen yıl ayrı barlarda bira içerken yakalanan 38 yaşındaki Muhammed Nasır Muhammed ile 22
yaşındaki kadın garson Noorazah Baharuddin, 6şar kırbaç darbesi ve 1400er dolar para cezasına
çarptırıldı.
8) Taliban liderleri Afganistan'da sakal kesenlere ve kızlarını okula gönderenlere tehdit yağdırdı.
9) iran'da 1 Mayıs gösterilerine katılan sendikalı işçilere kırbaç cezası verildi.
10) iran'da akrabalık bağı bulunmayan kızların kızlarla, erkeklerin erkekle aynı örtü içinde yatmaları
yasaklandı.
11) iran'da Ahlak polisleri, jöleli ve farklı saçlarla gezen erkekleri gözaltına aldı.
12) Endonezya'da sokakta öpüşen çifte kırbaç cezası verildi.
13) Suudi Arabistan'da bir şeyh futbol maçlarında sarı ve kırmızı kartların kaldırılmasını, faul yapanlara kırbaç
cezası verilmesini istedi.
14) iran'da sevgililer gününde hediye almak yasaklandı.
15) Dünyada 18 yaşından küçüklerin idam edildiği 5 ülke var. iran, Pakistan, Suudi Arabistan, Sudan ve
Yemen, şeriatle yönetiliyor.
16) iran'da ve Endonezya'da Avrupa ülkelerinden yenilik getirmek yasak.
17) Pakistan'da 13 yaşındaki kızı, 65 yaşında 5 karısı olan adama verdiler.
18) Arabistan'da bir kızı işaret parmağı ile gösteren adamın, işaret parmağı kesildi.
19) Şeriata göre kızlar, erkek giysisi olan, vücut hatlarını belli eden giysiler giyemez. Pantolon giyen kızlar
kırbaçla cezalandırılır.
20) Kadınların, devletin üst makamlarında yer almaları yasaktır. Arabistan'ın bazı bölgelerinde kızların sünnet edilmeleri mecburidir.?
şeriatın ne demek olduğunu bilmeden yorum yapılmasa gereken başlık. Bu cevabım gayrimuslimlerden ziyade müslümanım diyip de şeriat istemeyen arkadaşlarıma. Çünkü gayrimuslim arkadaslar(ateist, yahudi vs) zaten istememeleri ve korkmaları normal. Inanmadıkları şeye nasıl güvensinler onları bu yuzden anlıyorum.

Fakat şeriattan korkan müslümanı anlayamam. Şeriat demek Allahın koyduğu kurallar ve yasaklardır. Bunlar hukuk, ekonomi, kişisel haklar, miras, ticaret gibi herşeyi kapsar. şeriat gelmesin diyen müslümanlara bir soru sormak istiyorum. Bu evreni kim yarattı Allah, peki bu evrenin nasıl isledigini bilen mi daha doğru kanun koyar , yoksa daha kendi bedeninin bile nasıl çalıştığını bilmeyen insan mı?Cevabı açık değil mi? insanların kanunlarıyla yaşayan dünyanın suan ki haline bakın bir cevap verin.
çoğu kişi ehl-i sünnetten uzak kapitalist sistemin oyuncağı hâlindeki ülkeleri örnek göstererek Allah'ın emir ve yasaklarıyla dalga geçmeye çalışıyor. iyice araştırıp konuşmaları lâzım birilerinin.
şeriat: din... misal: musa şeriati, isa şeriati... Özünde hepsi islam... islam şeriati: islam dini... Kısaca değinirsek "şeriat istemiyorum" demek "ben müslüman değilim, hıristiyan değilim, yahudi değilim vs..." ile eşdeğerdir. Bugün bilcümle insanın karşı çıkıp basbas bağırdığı ve "şeriat gelsin de kol bacak mı keselim? taşlanalım mı?" falan hikayeleri şeriati yansıtmaz... misal verilen iran'a gelecek olursak; şia rejimi hakimdir ve yönetim şekli bile teokratik olmadığı gibi hukukî kaideleri de islam şeriatiyle bağdaşmamaktadır. islâm şeriati bir cümle ile "insanın insanca yaşayacağı düzeni vazetmektedir!" Kısacası insanın insan fıtratına uygun yaşayacağı bir dünya... sosyal açıdan içiçe olmasına rağmen asla çetrefilli ve girift olmayan bir yapı... iktisadi açıdan gelir dağılımında uçurumların olmadığı ve memleketinde aç ve yoksulun olmadığı bir sistem... üstünlerin hukukunun değil hukukun üstünlüğünün düstur edinildiği ve Hak karşısında olduğu gibi mahkeme karşısında herkesin eşit olduğu bir adalet sistemi... insanın madden ve manen hayvanî hasletlerden arındırıldığı bir düzen... bu nizamın işleyişinden; iktisadî sisteminden, politik sisteminden, sosyal yapısından ayrıntılı bahsetmemizi isterseniz ciltler dolusu kitap olur...
osmanlıda şeriat yoktu saltanat vardı şeriat sadece arapların diğer ülke ve ırklara kendi yönetimlerini kabullendirme biçimidir.
şeriat kuralları diye bir şey yok kuranda. ha şeriatla yönetilmeyenler müslüman değil diyorsan bu ülke zaten hiç müslüman olmamıştır birileri müslümanız diye bizi kandırıyor
şeriatla yönetilen ülkelerin kötü örnekleri var iyi örnekleri yok kuranda islam gibi bir hoş görü dininde kol kes kafa kes taşla diye birşeyin geçediğini ben biliyorum peki nedir bu şeriat ?
ve kendinden olmayana ne yapabilir ben bunu açıklayın istiyorum tabi siz de ne istediğinizin farkında değilseniz orası da ayrı bir konu.
dilediğiniz gibi parmaklarınızı şeriata kestirebilirsiniz, acımayacaktır.
Iyi olurmuşmuş, islam hukuku, şeriat hukuku diyorsun ama hukukun 7bin yillik birikimi var dünyada, hatta bu kanunlar ve cezalar okadar ilerlemişki sadece cezada kalmiyor resosyalisyon merkezleri, ruhsal tedaviler ve kurslar gibi carelerde üretmis suca karşı.neden sadece dini alimlerin fetvalarina bakilsin, binlerce yillik hukuk tecrübesinden yararlanmak varken..
"selamün aleykum mübarekler" diye giriş yapacağımız bir sözlüğümüz olurdu.
Çoğumuzun çoktan kellesi gitmiş olurdu.
ALLAH' ın kanun koyucu olduğunu, bu yetkinin ALLAH'a ait olduğunu anlayamamış, özümseyememiş ve yaşantısına ters bulan sözüm ona MÜSLÜMAN! olduğunu idda eden şahısların korktukları bir durumdur. çünkü onların hayatlarını tağut işgal etmiştir. onlar ALLAH' a teslim olmamış ama ben müslümanım diye kendini kandıran şahıslardır. ALLAH' a teslim olmuş bir müslüman şeriat(allahın kanunları)' ı reddetmez. çünkü o hayatını Allah'ın kanunlarına göre düzenlemektedir... Şeriat istemeyenler imanını sorgulamalıdır...