entry'ler (16)

mini etek giyen kız

alıcılarını açmış bekleyen kızdır. bir başka deyişle kuyruk sallayan kızdır.

muhsin yazıcıoğlu

yiğit adam. biz onu dürüstlüğü ile tanıdık. biz onu mertliği ile tanıdık.

ülke şeriatla yönetilse olacaklar

ALLAH' ın kanun koyucu olduğunu, bu yetkinin ALLAH'a ait olduğunu anlayamamış, özümseyememiş ve yaşantısına ters bulan sözüm ona MÜSLÜMAN! olduğunu idda eden şahısların korktukları bir durumdur. çünkü onların hayatlarını tağut işgal etmiştir. onlar ALLAH' a teslim olmamış ama ben müslümanım diye kendini kandıran şahıslardır. ALLAH' a teslim olmuş bir müslüman şeriat(allahın kanunları)' ı reddetmez. çünkü o hayatını Allah'ın kanunlarına göre düzenlemektedir... Şeriat istemeyenler imanını sorgulamalıdır...

kuran ın 22 senede inmesinin nedeni

insanın fıtratı gereği davranışlarını, hayatını bir kerede değiştiremez. Allahu teala cahiliyye toplumunu dönüştürmek için islamı göndermiştir. Allah c.c Kuranı Kerimi bir islam toplumu oluşturmak için göndermiştir. bir toplum da bir gecede değiştirilemeyeceği için ayetler peyder pey indirilmiştir. nitekim hz aişenin '' o( hz peygamber) yaşayan bir kurandı'' demesi de bu yüzdendir. Ayetler fiiliyata geçtikçe yeni ayetler inmiş ve bir islam toplumu meydana gelmiştir.

laik

dini vicdana hapsetmeye çalışan kimsedir. laikler dinin hayatlarına hükmetmesini istemezler. hiçbir şeyin karışmasını halbuki islam her yönüyle bireyin hayatına hükmeden dindir. bir insan müslümanım demekle allahın otaritesini kabul ediyorum, beni yöneten allahtır demektedir.

gelemiç

Namı diğer binbir oluklu gelemiç şehri. şirin bir osmanlı köyü. kültürünü korumaya çalışan misafir perver insanların bulunduğu köy.

osmanlı torunuyum cumhuriyet çocuğu değil

tarihini cumhuriyetin kuruluşu olarak gören sığ beyinlere zıt olarak çıkmış bir slogan.

fethullah gülen

ağlayan ve ağlatan adam. hizmetin lideri. kime hizmet ettiği ise...

laikçilerin islam düşmanı olduğu gerçeği

dini vicdana hapsetmeye çalışan kimseler. laikler dinin hayatlarına hükmetmesini istemezler. halbuki islam her yönüyle bireyin hayatına hükmeden dindir. bir insan müslümanım demekle allahın otaritesini kabul ediyorum, beni yöneten allahtır demektedir.

akpciler yüzünden dinden soğumak

minareyi kılıfına uydurmaktır. imama kızıp abdest bozanlar ahirette hesap verecektir.

omowale

sorgulayan, irdeleyen, inandığı gibi yaşamaya çalışan, şuurlu bir müslümandır.

türkiye de müslüman olmak

türkiyede müslüman olmak başörtülü olduğun için özgürlüğünün elinden alınmasıdır.

said siyam

Allah yolunda şehit olmuş birisidir. kimi zaman imamdır kimi zaman sendika başkanıdır kimi zaman da dışişleri bakanıdır. ama her zaman direnişçi bir dava adamıdır.

hayattan bugüne kadar öğrenilen en önemli şey

hayat bir sınavdır. bu imtihanda kimisi kurandan kopya çekerek yaşar kimisi de bu sınavı boş boş geçirir.

pazarda karısına salatalık aldırmayan koca

düşüncesi sığ bir adamdır. bu kadar sığ düşünmek insana hayır getirmez.

kıskanç erkek

fıtrat gereği olan kıskançlık her insanda bulunan hasletlerden birisidir. ama dünya üzerinde yaradılış gayesinden uzaklaşmış kimselerde bulunmaktadır.