bugün

Tayyip gençliğini alenen görme fırsatı veriyor.

Milli eğitim bitmiş. Bakanı azledilebilir. Ancak başı boş bir kurumun okulu böyle olur.

Allah öğretmenlere sabır versin.
Bunlar öğrenci değil ki, haşere sürüsü bunlar.
çok daha beterlerinin olduğunu yılların öğretmenlerinden dinlememe rağmen dehşetle izledim zira bilmek ve görmek farklı şeyler.

sistem diye başlamayacağım. düzeltilmek istense yılları alır ki istenmiyor da. şu ana bakıcam:

bunun sebebi nedir? yaptırım yok. açık ve net. yaptırım yok. o kırmızılı hıyarı ne ile kontrol altında tutabilirsiniz? not? güldürmeyiniz.

elbette şunu sormak gerekiyor önce o çocuk neden böyle davranıyor? ama dedim ya size, sistem falan demeyeceğim, kökene inmeyeceğim. ordan çıkış yok. çünkü bunu sadece bizler istiyoruz. bu işi yürütenlerin umrunda değil.

neyse. ne diyorduk? nasıl kontrol altında tutarız? neden kontrol altında tutmamız gerektiğini isterseniz konuşmayalım.

bu hıyar ayakta öyle gezinip el kol yapıyorken o eli bir güzel tutup kıvırdıktan sonra kafasını defalarca tahtaya çarpmanız halinde bir daha böyle bir şey yapmaz.

ben 90'lar çocuğuyum. bizim zamanımızda dayak hala vardı sistemin içinde ama gitgide terk ediyordu sistemi.

ilkokulda tamam, ortaokul tamam ama azalmaya başladı gitgide, lisede ise ortadan kalktı. ben lisedeyken artık dayak normalden çıkmış ve sistemde yer edinemiyordu.

ilkokulda ve ortaokulda saygısızlık yapanı görmedim öğretmenlerimize. elbette arada ufak tefek şeyler oldu ama onlar da asla tekrarlanmadı.

ve sadece bir kez dayak yedim. o da en iyi arkadaşımla konuştuğumuz içindi derste. dayak dediğim bir fiske. demem o ki kimse durduk yere dövülmedi. sıra dayağı çekilmedi deği ama birer cetvel darbesidir bu da.

evet sözlerimi şiddet yanlısı yaftasını yapıştıracak tatlı su hümanistlerine seslenerek bitireyim. sistemin değişmesi gerektiğini, dayağın meşru olması halinde önü alınamyacak haksızlıkların olacağına vakıfız. lakin o öğretmenin hakları ne olacak? o öğretmenin o hallere düşmesinden utanmıyor musunuz?

öğretmenler öğrencileri dövsün değil bu öğretmen bu hıyara iki tane çaksın diyorum. itirazı olan?
milli ve yerli liselidir. vatana faydalı olacaklar bunlar vallayi billayi yeminle lan inan ki amq.
böyle insanlardan ne beklersin ki hepsini topluca itlaf edeceksin. ya da en azından bu gereksiz tipler tespit edilip okuldan atılmalı okul saykoluk yeri değil dersi dinlemek isteyen efendi insanların hakkına giriyorlar. aile eğitimi önemli.
Arkadaşlar ben öğretmenim .. ve bu öğrencilere kibar olmayacaksınız sınıf yönetimi çok önemlidir videodaki öğrenciler piç kurusudur ancak kusur öğretmendedir sınıfta hocanın yumuşak karakterini bildiği için daşşak geçmektedir ilk derse girdiğinde bir iki kişi mutlaka azarlamalı ve yönteminizi görmeli öğrenci.
Arkadaşlar ben öğretmenim .. ve bu öğrencilere kibar olmayacaksınız sınıf yönetimi çok önemlidir videodaki öğrenciler piç kurusudur ancak kusur öğretmendedir sınıfta hocanın yumuşak karakterini bildiği için daşşak geçmektedir ilk derse girdiğinde bir iki kişi mutlaka azarlamalı ve yönteminizi görmeli öğrenci.
Öğretmen olmayı çok istiyordum vaktiyle nasip olmadı hukukçu oldum. iyi ki de ogretmrn olmamisim dedim videoyu izlerken. Yoksa öğretmenliğimin birinci ayında ergenin tekini komaya sokmaktan meslekten atilirdim.
Çocuğun kılına dokunsa suçlu çıkacak öğretmen. Bu durumda böyle öğrencilerin ortaya çıkması da doğal oluyor. Gerektiği zaman hocasının dayağını da yiyecek öğrenci. Bazıları sadece ondan anlar. Bu güne kadar "dayak ile eğitim olmaz. Okulda şiddete karşıyız" diye bik bik öten ne kadar gerizekalı varsa hepsi ayrı ayrı pay sahibidir okulların bu içler acısı vaziyetinde.
Öğretmenin suçu yok zira elinde herhangi bir yaptırım yetkisi yok. Bu öğrencileri doğuran yetiştiren anne baba insan değil ki enikleri ne olsun.
öğretmenin yüzündeki çaresizlik dolu bakış ne idi öyle. sol yanım sızlaya sızlaya izledim kahretsin. ne demek yahu baldırından tutup kaldırmak yaşça akılca senden 2-3 kat büyüğünü?
bırak kaldırmayı dokunduğumuzda bize patlayan öğretmenlerin neslinde büyüdük biz.
nasıl çıldırıyorlar bir hocayı delirttik diye! çok kötü bir nesil geliyor türkiyeye çok! okuma yazma bilipte okumak ne bilmeyen, kitap adı yazar adı bilgisi zemin katında aşağısında olan bir nesil geliyor. dikkatli olmak gerek bu meslek lisesinden meslek sahibi bireyler değil gece parkta bankları yıkan ellerinde sigara elektrik şoku olan çok pis bir nesil geliyor.
en başta suç bunlardan değil bunları yetiştiren ailelerde.
akabenin itliği piçliği yüzünden

tv dan sürekli silahlı külahlı maganda tipleri gösterirsen,

sokaklar okullarda racon kesen, her türlü itliği kopukluğu

yapan tipleri görünce şaşırmayacan. bu memleketin gerçeği bu.

öğretmen olayaına girmeye gerek yok, bilinen konu

çoğu torpille oralara geliyor. meslek olarak benimsememiş

devlet memuru olalım, devlete yaslanalım vs vs vs gider böyle.

yöneticilerin halka saygı duymuyor, aşağıdan ne bekliyordun ??????

efendim ??????????

tısssssss mı.

bir de dayaktan bahseden olmuş ; hiç de çözüm olacağını sanmıyorum

aksine zaten sokaklarda sayısı belirsiz ruh hastası dolaşıyor

ancak sayısını arttırır.
Ilk bunlarin velilerini s.keceksin
Hic unutmam ortaokuldayken sınıftaki itin biri bezden yapılmış penis maketini atmıştı kadın hocanin uzerine...

Malesef ulkemizde gerek hocaya siddet, gerek anlattigim gibi ahlaksiz davranislardan kurtulmanin tek caresi zorunlu egitimi kaldirmak.

Ha zorunlu egitim kalkmayacaksa bu ahlaksizligi yapan insanlara ciddi para cezalari verilsin.
https://scontent-sin6-2.x...2e57119a0&oe=5B118E5E
Ben öğretmen olacağım bana o kırmızılı orospu çocuğu bir şey yapacak, tenha bir yere çekip öldüresiye döverdim.
Şu videoyu öğretmenler böyle maaş alıyor şöyle tatil yapıyor diyenlere göstermek lazım. Dayanamadım yarıda kestim videoyu. Bunun ergenlikle alakası Yok insan değiller!!
ben öğretmenin yerinde olsam döverim bunları aq. sonra atsınlar beni işten umrumda olmaz bu adam nasıl böyle sakin kalabilmiş. benim eski okulumda da böyle derste öğretmenlere saygısızlık yapan tipler vardı nefret ederdim bunlardan. bu tarz şımarık, saygısız, hiç düzgün terbiye almamış geri zekalı liseli ergenlerin hepsinden nefret ediyorum.

edit: şimdi bunu niye 2 tane amk salağı eksiledi anlamadım.
Pek çok okulda yaşandığını tahmin etmesi zor olmayan ama videousunu görünce aaaa dediğimiz görüntüler. Korktum öğretmen çocuğun birine salladı diye öğretmene mi yüklenecek medya linç ekibi aq.
Öğretmenlere jop, kask, çelik yelek gibi iş güvenliği techizatı verilmeli. Bu tinercilerle aynı sınıfta bulunmak sakat.
bizim zamanımızda böyle bir şey yapılırsa o çocuğun nasıl bir dayak yiyeceğini tahmin edemezdik bile. bir keresinde sınıfta sakız çiğniyorum diye tekme tokat yerlere yatırarak dövmüştü hoca.
öğretmenin de öğrencilere, öğrencilerinden de öğretmene sözel ya da fiziksel şiddet uygulaması yanlıştır. burada asıl şiddeti uygulayan öğrenciler olduğu için bir soruşturma açıldı ise öğrenciler okuldan uzaklaştırılmalıdır. sonucunu takip etmek lazım, türkiye'de her şey mümkün, muhtemelen öğretmeni görevden alırlar.
toplum olarak nerelerde olduğumuzu net bir biçimde ifade etmektedir.

büyükler olarak birbirimize bu kadar saygısızlık yaptığımız bir toplumsal yapıdan ancak böyle çocuklar çıkabilir. hepimize tebrikler...
Biz baktığımızda öğretmen görüyoruz, şimdinin (bazı) gençleri baktığında sınıfta maaşlı nöbetçi görüyor.
Cidden saygısızlık bu seviyeye gelmiş, hoca vurmakta haklı doğrusu. hem dalga geçiyorlar, gülüyorlar, bir de videoya alıyorlar terbiyesiz herifler. biz de öğrenci olduk da bunlarınki artık farklı bir seviyeye gelmiş, resmen orospu çocukluğu bunların yaptığı. 3 kuruş aidat (artık aidat mı deniyor ne deniyorsa teşbih sonuçta) veriyorlar okulun, öğretmenlerin sahibi olduklarını sanıyorlar.