bugün

Öğretmen maaşı çok da düşük değil. Öğretmenlik mesleğini yapmanın gururu hiçbir şeye değişilmez.
Acilen iki katına çıkarılmalı ve cazip hale getirilerek ülkedeki zeki insanların öğretmenlik mesleğini tercih etmeleri sağlanmalı. Aksi takdirde bu ülkeden bir halt olmaz.

Ülkede en kalifikasyonsuz, en vizyonsuz, en aptal insanların bile bir halt olamayınca seçtiği üç grup meslek var: Öğretmenlik, polislik ve uzman çavuş(luk???).

Hadi uzman çavuşlar toplumla etkileşimde nispeten sınırlı alana sahipler ve başlarında akıllı bir komutan oldu mu sorun çıkmıyor,

Ama toplumda büyük görevleri olan ve geleceğe dönük ik yatırımlarının temelindeki öğretmenlik alanında durum çok kötü. Son altı yedi yıldır öğretmenliğe kapağı atayım bir şekilde KPSSyi geçerim atanırım, atanmazsam onca irili ufaklı özel okul var, saçma sapan bir maaşla kapağı atar en azıdan günü kurtarırım diyen çok fazla insan var. Zeki insanlar ise topuklarını vura vura kaçıyorlar bu meslekten çünkü iş imkanları ve diğer olanaklar kısıtlı. Ayrıca prestijleri de ayaklar altına alındı.

Eğitim reformu böyle bir noktadan başlamalı.
şuan ki eğitim sistemine göre çok iyi. gerçi ortada sistem falan kalmadı içine ettiler iyice.
Bugun beton pompasında çalışacak işçi ilanı gördüm. ilanda 3300 maaş+agi+ 400 tl migros kart+ yemek ve diğer haklar yazıyordu.

20 yıllık uzman sıfatındaki sınıf öğretmeni maaşı 3600 civarında. Bu insanlar öğle yemeğini tost, simit ile geçiştiriyor. Okulda içtikleri çay için bile dönem başında kendi aralarında para topluyorlar. Bu yüzden çok abartılmaması gereken maaştır. Yok eğer verilen maaşı çok bulan varsa üniversiteden sonra kendisine 2000 tl teklif edildiğinde şikayetçi olmasın.

(bkz: gece yolculuğunda görülen tek tük ışık olan köyler)
16.811 tl olmalıdır.
devlettekiler şanslıdır ama atanamayan öğretmenlerin çoğu özel eğitim kurumlarında asgari ücretle çalışıyor.
Bi hayrını görmedim kendisinin.
ülke şartlarınca bir hayli fazla olduğu maaştır. bunlar ülkeye neredeyse hiçbir katkısı olmayan ve tek amacı okulda yoklamayı alıp birkaç şey anlatmak ve parasını çekmek olan insanlardır.

derhal tüm öğretmen maaşları 900 tl'ye düşürülmelidir. bir de utanmadan çok mühim bir iş yapıyormuş gibi 3 ay tatil yapıyorlar.
Yazın da tıkır tıkır yatan mayıştır. Kudurun eğitim düşmanları.
Milletvekili maaşından daha çok olması gereken maaştır. Çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz insanlar ne yazıkki bu ülkeye hiç bir faydası olmayan vekillerden daha az maaş almaktadır.
Yatarak maaş alan altında Audi ile gezen gariban kimsesiz öğretmenlerin aldığı harçlık.
Kıyamam onlara, çatır çatır her yerden parayı götürüyorsun diye iftira atıyorlar. Günah yazık. Ağızları var dilleri Yok. Ay sonunu aldığı 80bin liralık araba taksidi yüzünden getirmemektedir. Devlet hemen iyileştirme yapmalıdır.
bu ülkede memur hala maaşına yüklü zam veya prim istiyorsa, en büyük soyguncudur.

memura emekliye şu kadar zam vaat eden kimselere diyorum ki, zaten raydan çıkan ekonomi bu sosyal devlet kafasıyla daha da bokta batacak. biz bir almanya veya norveç,isveç değiliz. bol keseden prim dağıtacak, memur maaşına 400-500 tl zam yapacak kadar zengin bir ülke değiliz.

kafanıza dank edecek ama dur bakalım.
Anlaşılmayacak derecede ağlanan mevzudur. Yıl içi tatilleri saymıyorum. Günün yarısının boş geçirdiklerini de saymıyorum. E bir şekilde öğretmen bir eş bulup çift maaşı cebe indirdiklerini de saymıyorum. Yahu gerçekten fazla değil mi? Neyse.
Bir eğitimci üzerindeki sorumluluğu bilip ona göre davranıyorsa, vermesi gerekenleri veriyorsa azdır bile. Eğitim zorlu bir maratondur, eğitimcinin işi daha da zordur. Hem psikolojik hemde birşeyler verebilme adına. Yüzlerce farklı beyin, yapı, karaktere aynı şeyleri aşılamak. Zor bir durum olmalı.
Ek derslerle 4000-4500 tl arasında olan maaştır. Kolejlerde ise dünyanın en iyi öğretmeni olsun 2500 liraya razı olsun. Ne yazık ki durum bu.
gereksiz fazladır. asgari ücretin altında olmak zorunda.
Öğretmenlerin şu anki haliyle çok çok az olan maaşıyla, tatiliyle uğraşan kafaların olduğu bir ülkeden süper güç olmasını bekliyoruz ya...
"Nesil yetiştiriyoruz arkadaş" diyenleri duyar gibiyim.
milletvekili maaşı asgari ücrete düşürüldükten sonra düşürülebilecek maaştır.
çok ama çok fazladır.
bir asgari ücretli işci haftanın 6 günü günde 10 saat çalışıyor ve 1600 tl alıyor üstelik agır işlerde.
ögretmenler ise haftada 13 saat derse girerek 4250 lira alıyor ögretmen mayışıının biranönce 1000 liraya felan düşmesi gerekiyor. zaten ekonomi kötü birde bedavadan besliyoruz bunları. para ver üstüne çocugunu dövsün çok saçma.
yazları da bir şekilde istihdam edilir ise yeterli sayılabilir. ama bu kadar yatışa bu para çok kimse kusura bakmasın. maaş/mesai indeksi çok yüksek. sorun bu zaten.

zaten önemli kısmı da vasıfsız ve niteliksiz öss sınavını götüyle yapmış bir şekilde kazanmış 100 bin sıralamayla.
fazlasıyla az olan maaştır.
bu kadar sık gündeme gelmesinin ve bu maaşın insanları neden dertlendirdiğinin altında yatan sebep/sebepleri gerçekten merak ediyorum.
öğretmen maaşı az mı çok mu, yeterli mi yeteriz mi, hak mı haksızlık mı..

mesela neden doktor maaşı , avukat maaşı, polis maaşı, pilot maaşı vs değil de öğretmen maaşı?
bu ülkede herkes öğretmen olmak istiyor da haberimiz mi yok?
hani mühendis olamazsan öğretmen oldu? hani doktor olamazsan öğretmen ol bariydi?
"hiçbir şey olamazsan öğretmen olursun" lardan ne zaman buralara geldik
3 ay boyunca yan gelip yatarak para kazanan memurlara öğretmen denir. ama tek kötü yanları bu. onun dışında ülke için hayırlı evlatlar, bilgili, zeki evlatlar yetiştirdikleri için saygıyı hak eden değerlerimizdir. he bazı yauşaklar var hiç bir şeyi hak etmiyor. öğretmen demeye bir kaç milyon şahit lazım. işte onların biran önce görevden alınmaları gerekmektedir.
aq itfaiyeci sondurdugu yangin basina maas aldigi zaman sorgulanmasi gereken maaslardir.