bugün

ilkokul terk her bir genç pırıl pırıl beyne sahip, nöronları zehir gibi çalışan zıpkın gibi delikanlı adayıdır.

aklınız varsa çocuklarınızı lisede aöf ten mezun olmaya teşvik edersiniz, gereksiz okul masrafları yüzünden sağlık, beslenme, eğlence harcamalarından kısmak zorunda kalmazsınız hem, hem de hayatı daha küçük yaşta internetten takip ede ede, iş sektöründe beyaz yaka personellerin altında ezile ezile öğrenir, 12-13 yaşlarında makine, elektronik alanında stajyerliğe, çıraklığa başlayan çocuk ileride üniversite mezunu olmak ister, tertemiz beyinle sabah akşam çalışıp gider itüyü, odtüyü kazanır.

yanında çalıştığı ezip sünepe tipleri de, kıytırık üniden mezun olan mankafaları da siker atar.

sizde evladınızla gurur duyarsınız!
iktisat, katalan dili ve edebiyatı, halkla ilişkiler, moleküler biyoloji ve genetik mühendisliği gibi iş bulamama garantili bölümleri okuyup sonra iğritminlir miişlirini hikitmiyir gibi saçma salak cümleler kuruyorsunuz.

Öğretmenler mi dedi size evde bulaşık yıkamaktan kaçın diye öpündürük bölümlere gidin diye. Akşam akşam sinirlendiriyorsunuz be.
Lisede bir dil ve anlatım hocası vardı. Adamın kafası kırıktı. Üst üste girdiği 2 ders süresinde ritimli bir şekilde sıraların arasında dolaşır kendi kendine konuşurdu. 2 yıl boyunca ağzından işime yarayacak tek kelime çıkmamıştır. Müdüre falan şikayet edildi, ne denetlendi ne de kimse umursadı. Ve bu adam bu şekilde emekli oldu. Yani demek istediğim çok çalışmak, işini düzgün yapmak falan hiç önemli değil. Bu ülkede yalnızca doğru zamanda doğru yerde olacaksın. Bu da biraz şans işi. Gerisi hikaye.
Tüm memur maaşları sorgulanmalı.

O zaman lan bu Ötv götümüzden nasıl çıkarı çözersiniz.
oldukça yüksek maaş.
öğretmen yüksek maaş almıyor siz kötü koşullarda yaşıyorsunuz.
Öğretmen maaşları değil, 'öğretmen naaşları' rahatsız etmeli sizi, belki o zaman aynı olur; gözyaşlarımızın rengi!
Hemşireliğe ara vermiş biri olarak asla haberlerde verilen hemşire maaşı yatmadı. Şuan nasıl bilmiyorum ama değişen bir şey yoktur.

Öğretmenlerde de durum öyledir.
Milletvekili maaşı ile aynı olmalıdır.
Penceresi cam cama muallim.
(bkz: öğretmen naaşları)
Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne konuşulurki?
yalan haber.
Kaliteli olanlarının asgari ücretten biraz yüksek maaş alması gereken memur tipi. Yok öyle beleşten 3 ay yatış.
insanlar sistem kötü diye öğretmenlerin maaşını sorguluyor.

Doğru bir sistem kurulsa bana göre 100 bin almalılar.

Fakat tatil falan yok eğitim görecekler yazın.

Çok kalifiye olacaklar.

Başaramayan elenecek.
ne kadar alıyorlarsa devlet öyle uygun görmüştür. ben de engelliyim ve iett bana ücretsiz ulaşım hakkı veriyor. bunlar niye dert edilir hiç anlamam. asgari ücretle mi çalışıyorsunuz ki dert ediyorsunuz. şoförler de asgari ücretten bi' tık da olsa fazla alıyorlar.
40 soruda, ancak 3 veya 5 net cikartabilen ogrenciler yetistiren sayin ogretmenlerimizin maaslari, acilen 100 bin tl'ye cikartilmali. boyle basarili ogretmenleri(!) meslekten sogutmamali swh.
Memur maaşları yarı yarıya düşürülmesi gerekir böyle giderse zaten ülke batacak maaşta alamayacaklar.
O zaman taksiye binme kardes. O degil de, gercekleri duymak neden zorunuza gidiyor. Hayatiniz ek ders, kurs ve ozel ders vermekle geciyor. Hadi simdi uza terbiyesiz yazar.
Biz okul yillarini geride biraktik kardes. Benim bir suru ogretmen musterim var. ozelden ararlar, diledikleri yere gotururum. yattigi yerden maas kiviran ozellikle yeni nesil ogretmenlerden, onlarda sikayetci. Muameleye gelince, kendi seviyeni gosteriyorsun benim umurumda bile degilsin. Maasinizi hakedin ek ders, kurs, ozel ders pesinde kosmayin ve aglamayin.
Siz neden kisisellestirdiniz konuyu bilmiyorum. Benim elestirim genel, kisiye ozel degil. Neyse uzatmaya gerek yok, ogretmen egosuyla basa cikmak imkansiz size basarilar.
Neden asagilik kompleksi anlatsana biraz. Ogretmenlik uni bitirdiginde, bir baltaya sap olamayanlarin son kalesidir, ne anlatiyorsun sen?. Ogretmen olmak ustun bir basari midir ki, asagilik kompleksi yasayayim. Asil asagilik kopmleksi sizler de var. Her firsatta alakali alaksiz "bir egitimci olarak" diye lafa girmeler, bence asagilik kopmleksidir. Kendini surekli muhendislerle, doktorlarla mukayese eden meslektaslarin agir asagilik kompleksi yasiyor. Ben taksici oldugum icin mi boyle absusrt bir dusunceye kapildin?. Ben bilegimin hakkiyla, kimseye eyvallah etmeden parami kazaniyorum. Sizin gibi mudurlerin velilerin kicini opmuyorum daha yazarimda neyse.
--spoiler--
neden asagilik kompleksi anlatsana biraz. ogretmenlik uni bitirdiginde, bir baltaya sap olamayanlarin son kalesidir, ne anlatiyorsun sen?. ogretmen olmak ustun bir basari midir ki, asagilik kompleksi yasayayim. asil asagilik kopmleksi sizler de var.
--spoiler--

e sen de olsaydın babacım madem o kadar kolaydı sen yapsaydın o işi de memleket öğretmen görseydi.
mühendisim öğretmenlik ve doktorluk saygın mesleklerdir. takdir ederim.
Longa, ben olsaydim soyle boyle yapardim mi diyorum, ne sacmaliyorsun sen?.
ne yapsın insanlar çıkıp derslerini anlatıyor, takla mı atsınlar, kuş mu uçursunlar?
öğrencide cevher yoksa öğretmen ve eğitim sistemi ne yaparsa yapsın o öğrenci başarılı olamaz.