bugün

Çelik in sarkisindaki "bohçaci kız" in aslında "ah cici kız" olduğu.
altının kimyasal tepkimeye girmeyen ikinci element olduğu. bu yüzden saf altından elde edilen ürünler çok değerlidir ve teknolojik alanlarda özenle kullanılır. bilinenin aksine elde edilişi bakırdan daha zor olduğu için değildir bu değer. bakır cu'dur. cu +2 değerliklidir. yarı soydur. elektiriği iyi iletir. altından daha çoktur. ama altın kadar verimli değildir. bir diğer en önemli madde ise platindir. kimyasal tepkime vermez.
aradığım şapkanın kafamda olduğunu öğrenmem.
sol frame'de akan başlıkların üstüne tıkladığımızda o başlığın ilk sayfasına gidiyor, eğer başlığın yanındaki 3 noktaya tıklarsak (...) başlığın en son sayfasına gidiyor.

öğrendim, ne mi oldu?

şaşırdım mı? evet,
mutlu mu oldum? evet.
götüm göğe mi erdi? tabi ki hayır.
sütü bardağı boşaltırken deliği aşağıda değil de yukarıda tutmamız gerektiğini öğrenip de ufku iki katına çıkan insanları sevindirmek adına:

sıvıların basıncı yükseklikle doğru orantılıdır. tabandan başlamak suretiyle üzerine su doldurulan bir kutunun basıncı en fazla diptedir. bu sebeple, basıncı azaltmak için sıvıların basınc yapabileceği yüksekliği olabildiğince azaltmak yani deliği yukarda tutmak gerekir ki üzerindeki sıvılar basınç yapmasın ki eğince fışkırıp bardağın dışına taşmasın.
"gamzedeyim deva bulmam" şarkısındaki 'gamzedeyim' kelimesi bir ablanın bir abinin gamzesinde olmak değil de gam-zede olmak gam, acı, dert çeken insan olmak anlamına geliyor imiş.

(bkz: depremzede)
* *
halis toprak kızının dediği gibi kayıp değil de özel bir hastanede tedavi görüyormuş.

naptın sen bacım, babanla ilgilenmediğini cümle aleme ilan ettin böylece. adam hastaymış aplaa.
(bkz: illuminati)
iki değil yirmi iki katına çıkarır..
böylesi durumlar:

http://evrimagaci.org/fotograf/59/4951
Okumak ve yazmak.
dinozorların oksijenin yüzyıllar önce bugünkünden çok daha fazla olması nedeniyle devasa boyutlarda olması, oksijen artık çok daha az olduğundan hiçbir zaman sürüngen ve türevlerinin fazla büyüyemeyecek olması.
Marco , polo , lay of the land.
Atın aslında katırın doğumunda rol alan dişi birey eşeğin ise erkek birey olduğu bilgisidir.
insan beyninin %80' i sudur. Eğer vücuddaki su oranı düserse baş ağrısına sebep olur.
evde ayran yaparken su yerine soda koyanda acayip köpüklü ve daha lezzetli bi şey oluyomuş..
iltihaplı yaranın içine gaz* sıkınca içeride antibiyotik etki yapıyormuş.* *
Hepsini okudum burada olmayıp eklemek istediğim iki bilgi var.

En zeki hayvanlardan biri olarak kabul gören kargalar, tıpkı insanlar gibi yaşlı ebeveynlerini yıllar sonra gidip ziyaret ederler.

Dünyaca ünlü Türk inşaat firması ENKA'nın açılımı Enişte-Kayınço'dur
kraliyet kuğusu diye birşey olduğu.

ne bu ya, nişan falan da vardır bunlarda o zaman, royal kuğu (rahatsız etmeyin sikeriz büyük britanya kolordusu başkanı).
Hz muhammed'in hayatidir.
dürbünle denizi seyretmek.
temerrüt faizi.
allah kimseyi temerrüt faizi ile sınamasın.
Büyüteçle okunan şeyler değildir. Yapmayın bunu.
18 yaş altındakilerin bayrağı indirebiliyor olması.
insanların iki kulaklari vardır. fakat. bazen insanı kicindan dinlerler. anlamazlar.
Kutup ayıları siyahtır. Tüyleri şeffaftır. Ve o tüyler kar ı yansıttığı için beyaz görürüz.