bugün

biraz paran varsa güzel geçer. dünyayla çevreyle ilgiliysen birçok şey yapabilirsin. spor, müzik, bilgi, birçok kişiyle tanışabilirsin. keyifli bir olay. vaktin en güzel geçtiği anları içinde barındıran hayat.
Fakirliğin tavan yaptığı zamanlardır.Ama yinede çok güzeldir...
değeri bilinmediği sürece işkenceden farkı kalmayacak okul dönemi.
fakat öğrencilik hayat boyu devam eder ve durmaz hiçbir zaman.
insan hergün sürekli bir şeyler öğrendiği için sürekli öğrenci olarak kalır.
(bkz: makarna)
ekmeğin elden, suyun gölden olduğu bir yaşam biçimi.
(#3722456)

(bkz: tüm genellemeler yanlıştır)
(#3722458)

delağn!
(#3722462)

yssffff...
Genel hayatın en zevkli bir o kadar da zor geçen dönemi.
Öss denilen;hayatı mengene misali sıkan,düşünce boyutlarını sınırlandıran ve kafa siken sınavdan sonra müthiş bi plan yapılır..üniversitede 1. sınıfı dinlenerek geçirmek!.Son sene günleri geçirme konusunda rollerin farklı olduğunu anlmaya başladığınızda şemsiyenin açılmaması üzerinden tesellivari sözlerle günler geçmesine rağmen;1.sınıfta tarih sınavı diye gidip fizik sınavıyla karşılaştığınızı,sabah 9'daki sınava tokyo saatine uyarlanmış beyinle saat 3'te gittiğinizi hatırlarsınız..O zamanlar ilk girilen Matematik sınavından 5 almışsınız ve 05 uç tüketicisi espirilerine maruz kalmışsınızdır..Bu dersin 2.vizesinden sizi hoca taşak mı geçiyor düşüncesine sevk eden sonuçla karşılaşırsınız,zira hoca 6 vermiştir..Bunu panodan öğrendiğinizde,sizinle aynı gidişatta bulunan hakan ve ters gidişatta bulunan inek hakan'la berabersizindir..

Arafta-olum hadi ben 6 aldım geçerim,sen nasıl geçeceksin 3'le?
Hakan-??
inek hakan-moralini bozma lan,%25'ini al.. 100/25x3 iyidir..
Arafta-sen bu beyinle mi sınava giriyosun?
Yaptığı hatayı kıvırma sanatıyla gidererek espri yaptığını söyler..

içinizden hocanın de espri yaptığını ve bu espri sahiplerini penis darbeleriyle öldürmek gerektiğini geçirirsiniz..

Final günü yumurta göte dayandı derdine girmeye gerek duymadan ultra rahat tavırlarla sınava girer,çok bilinmeyenleri denklemlerin aynısını babalar gibi yazar üstüne de içler dışlar çarpımını yaptığınız esnada yakınlardan bi ses duyarsınız..

inek hakan-hacım ben yapamıyorum,3. soruyu yaptın mı?

Bu soruya muhattap kalmak garip olsa da yapılan iki işlemi hakan'a söyler ve onun bunları hararetli biçimde yazdığını görürsünüz..Ayrıca iki işlemle yetinmeyip yıldızlı vecizeleri sınav kağıdına yazarsınız..

(bkz: Matematik bütün bilimlerin temelidir)..

Gün gelir sınav açıklanır,hoca finale 56 vermiştir..Şaşkınlıkla süslenmiş seratonin salgılarıyla inek hakan'la karşılaşırsınız..

Arafta-Kaç aldın lan?
inek hakan-5 vermiş ibne!
Arafta-ben denklemlerle yetinmedim,yorum yaptım..
inek hakan-oha!

Bu dersten DC gelmiştir,ortalama kaçırılan sınavlardan ötürü düşük olduğundan ders kalmıştır lakin güzeldir öğrencilik..
bitse de bir işe başlasam diyemediğim, dünyanın en kıyak işi öğrenciliktir felsefesini benimsediğimden ötürü asla bitmesin isticeğim, süper ötesi hayattır...
(bkz: açlık)
(bkz: az kuru az pilav bol ekmek)
Umut sarıkaya'ya abanırsak ;

Börek üzerine dikilmiş aydınlatmak için kullanılan bakkal mumudur.
(#4320217)
paranın hepsinin içkiye yatırılıp soba yakmaya gerek yok zaten vodka bizi ısıtır mantelitesini barındıran bir hayattır.Öyle ve ya böyle seviyorum lann öğrenciliği denir, demeyenlerde mutlaka okul bittikten sonra derler.
sürekli sürünceme ve serzeniş dolu bir yaşam stilidir.
7 yaşını doldurmuş her türk gencinin 8 yıl süre ile çekeceği ve kendi isteğine göre 4-5 yıl kalanlar olursa 7 yıl da üniveristede bu yaşam tarzının dışına çıkamayacağı durumdur.
çekenler için hep bir ağızdan: ''allah kurtarsın!''
sonuna yaklaştığımdan dolayı gözlerimi yaşartan süreçtir.
gecenin saat 3'ünde açlığı bastırmak için yağlı ekmek yemektir.
zaman zaman bıkkkınlık veren ama zaman zaman da özlenilen hayattır.
-necati sen nasıl bu kadar beleşçi olabiliyorsun?
+eee ne yapalım, öğrencilik hayati(ciğim)

--bu kısmı okumasanız da olur--
off beni ne hallere getirdin lan sözlük.
aramasa mıydım ki bugün...
gerçi fena da olmadı. şu iş de bi belli olmadı zaten, hava da bok gibi amına sikiyim. bilgisayarın fanına da ne baba değdiyse, o da bizi terk ediyor yavaş yavaş. ah bu yangın beni öldürüyor, yavaş yavaş. sorma ne haldeyim. açayım da bir müzeyyen senar dinleyip sigara tellendireyim en iyisi. sigaraya 1 liralık ek zam yapıyorlarmış zaten. sigaramın dumanına sarsam saklasam seni en fazla 20 saniye tutabilirim zaten. ah istanbul istanbul olalı, görmedi böyle mal.
--bu kısmı okumasanız da olur--
üniversite hayatı bazıları için bir iş sahibi olmanın birinci önemli aracıdır bazıları için evden kaçıştır bazıları için yeni bir ortam edinme ve arkadaş bulma mekanıdır.bazıları daha niçin geldiğini bile anlamaz.birkısmıda bütün uzatmaları oynar okulu bitirir veya bitirmez.bu listeyi daha çok uzatabilirsiniz.
parasızlık ve tembelliğin vücut bulmuş halidir,bitsede gitsek felesefesinin kullanıldığı dönemdir.
bim'de satılan ürünlere bile "abi pahalı ya koy yerine başka yerlere bakalım" dendiği dönemler geçer.
ev sahibinin öğrenci kirayı ödemez ön yargısından ev araken ev sahibine karşı mülayim bir profil çizilen süreç. * *