bugün

diyanetten gelen açıklamaya göre çocuğun verdiği cevap doğruymuş.Anadolunun çoğu yerinde namaz rekatları sorulduğunda cevap olarak sadece farzı söylediklerini açıkladılar.
-abi biz yeni müslüman olduk. kelime-i şehadet getireyim istersen?
diye cevap verilen polis sorgusu. *
-öğle namazı kaç rekat?
-15
-çokmuş yaaa, hoca son sünneti kılmazsak kaça olur?
-vallaha bize gelişi zaten 10, kurtarmaz inan
-ben biraz dolaşıym şafilerin orda 4 diyorlardı
-tamam abi sen dolaş gel biz burdayız.
(bkz: olur böyle vaka lar türk polisi yakalar)
başka bir gösteri sonrası;

- öğlen namazı kaç rekat?
* on...
- ikindi?
* sekiz.
- akşam?
* beş.
- yatsı?
* on...üç de vitr.
- sabah ı sormuşmuydum?
* dört.
- adın ne senin?
* agop kaçaryan.
- alın bunu... alın bunu...alııın!

- öğle namazı kaç rekat?
* on abi...
- bu benzin kokusu sendenmi geliyor?
* ?
- alın bunu!
halkı galeyena getirenlerin eline resmen polis elma şekeri verdi. bakalım ne olacak.
anlamadığım şafi mezhebinde olanlar camide 4 rekat mı kılıyor. *
bir ülkede polisin ne kadar cahil cühela olabileceğinin en güzel kanıtı olmuş olaydır. şimdi bazı orospu çocukları yanı başlarında yaşayan şafii mezhebindekilerden habersiz çocukla dalga geçmiş. işte bu da türk toplumunun geri kalmışlığının en büyük göstergesi. zaten bunlara sorsan hindular ineğe tapıyor, aleviler mumsöndü yapıyor diyecekler. işin garibi bu cahil polis bir de amir olmuş. uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla süren davasından bahsetmiyorum bile.
ahiret soruları daha ölmeden gelmeye başladı
dedirten ve çok da komik bir repliktir
-allah kabul etesin alın bunu al al al al... .
sanırım bir müddet daha sol frame'de, günde 5 vakit görülebilecek başlıktır. ben kahveye gidiyorum hanım, kapat şu bilgisayarı sen de.
Türk polisinin şuçlu yakalamada kullandığı sorulardan biridir, yalnızca bu topraklara ait bir pratik zeka göstergesidir.
bir benzeri için;
Eski bir Yeşilçam filminden bir sahne; polisler ölü bir kadının bedenini incelemektedir; müthiş bir ipucu yakalarlar
Polis memuru: komisierim bu kadın tecavüze uğramış...
Cüneyt Arkın: Nerden anladın?
Polis memuru: Yüzünde öyle bir ifade var...
polisin mezhebinin ne olduğu ve kendi mezhebi dışındaki durumları bilmediğini gösteren sorudur. kardeşim bana farz olan 4 ben de onu kılarım diyemezsin çünkü polis 4-4-2 şeklinde eğitilmiştir.

not: bugün ki haberlere göre soruyu soran polis uyuşturucu çetesi ile ilgili sorgulanmış. tam yurdum hali bu bea.

http://www.haber7.com/hab...-sorana-cete-sorulmus.php
uzatmaya da gerek yok aslında şunun cevabını alsak yeter. polis namazın rekat sayısını doğru ya da yanlış söyleyen birini gözaltına alabilir mi?
bundan sonra hepimiz namaza başlıyoruz.
4 rekattır. bilmeyenlere duyurulur !
türk polisinin çözümleyici olmasının bir sonucudur.
aslında farzı 4 rekat . pek haksız sayılmaz kürt gösterici.
kargadan başka kuşla bir türlü tanışamamış zihniyetin temsilcisi olduğu görülen cevval bir polisin, şov dünyasına adım atmaya kalkarken sorduğu komik soru. aklı 1'den büyük rakamlara yetmeyen (tek dil, tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek din, tek taş, tek düm, düm tek vs.) kafalar, onyıllarca "kürt yok, kart kurt var" deyip durdu bu memlekette; şimdi canı behzat ç.'lik oynamak istemiş bir poliscağızın aklına hanefilikten gayrı mezhep olabileceği gelmemiş, çok mu?... ama şov dünyası da pek acımasız, tam kahraman oldum derken eğlencelik yapıveriyor adamı. ayrıca tek behzat ç.
benzer ayarı daha evvel behzat ç. abimiz vermiştir.

bç. : dün akşam nerdeydin ?

suçlu: evde barcelona- vayensiya maçını izliyordum.

bç. : kaç kaç bitti maç ?

suçlu : 2-2 bitti.

bç.: barcelona'nın ikinci golünü kim attı ?

suçlu : hııımmm, messi mi ?

bç. : nah messi, kırikiç attı.

harun: şehir dışına çıkma.

bç. : burdan bir yere ayrılma...

ahanda videosu;

http://video.mynet.com/po...hzat-C-ye-Ozendi/1159820/
zaytung: "Polisin 'Öğle namazı kaç rekat?' sorusuna istavroz çıkararak yanıt veren genç, gözaltına alınmaktan son anda kurtuldu..."
+ şıkları alayım.
- 4 8 14 10 12
+ büyük şıkkın yanındaki. 10!
- şakirt kardeşimizi serbest bırakalım.

+ dört!
- onla çarp!
+ kırk yapar ve mehepenin kırkıncı yıldönümü kutlu olsun.
- allah kabul etsin.

+ 10!
- aaa bildi lan.
+ ehe ehe elhamdüyallah
- alın bunu alın.
(bkz: imamın ordusu)
biri imamın ordusu mu demişti?
doğru söylemiş.
hazır olan imama uymuş, ne derse onu yapıyor. sorgulamak, akıl süzgecinden geçirmek yok. o bölgede yaşayan insanların namazı kaç rekat kıldığını düşünmek yok. herkesin namazı kendi gibi kıldığını düşünmek var. yokoğluyok ama bu var. zulüm var. imamın ordusu var!
imamın ordusuna mensup gerzek memurların yeni gözaltına alma ritüeli. istanbul'dakilere göre daha insaniler o ayrı tabi. hiç soru sormadan direkt biber gazını insanın gözüne gözüne sıkıyorlar çünkü. hiçbir baltaya sap olamamış adamları polis yaparsan olacağı budur işte. gerzek bi'yapılanma olur.
+ ögle namazı kaç rekat

-10 rekat
sabah namazı 4
öğle namazı 10
ikindi namazı 8
akşam namazı 5
yatsı namazı 13

topla hepsini, 4+10+8+5+13= 40 yapar. milliyetçi hareket partisinin 40. yılı kutlu olsun

+ histtrrr.